PDA

Zobacz pełną wersję : DOHC czy ZETEC?



damga
21-06-2005, 17:23
mam samochodzik 3 dni i ojciec sie zadeklarowal, ze kupi mi swiece. No i dzwoni od majstra z pytaniem: Czy silnik jest DOHC czy ZETEC. Pamietalem, ze z VINu wyszlo ZETEC, ale poszedlem sprawdzic i na silniku jak byk jest DOHC. Ktos podmienial silnik, czy ja czegos nie wiem? Czym sie wogole roznia te dwa motory?

ex
21-06-2005, 17:44
http://mkp.alfatel.pl/nuke/html//modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=846&highlight=dohc

tutaj przeczytaj:
"Każdy zetec jest dohc"
:D
buźka
ex

damga
21-06-2005, 17:55
dzieki za odpowiedz, ale mechanik dal 2 opcje: ZETEC lub DOHC. Jasne, ze mogl byc niedouczony, ale zaleznie od odpowiedzi dalby inne swiece, wiec cos mi tu nie gra

Graluu
21-06-2005, 18:08
wejdź na stronę Abscar-u i sprawdz sobie w katalogu części do mondeo - kup świece motorcrafta to nie będziesz miał wątpliwości - najlepsze rozwiązanie

KrzysztofStu
21-06-2005, 18:12
DOHC oznacza dwa wałki rozrządu. Pozatym nie rozumiem w czym problem. Przecież to tylko świece, które tak na prawdę od biedy można dostać w supermarkecie a już na pewno na większości stacji benzynowych posiłkując się tabelą zamienników (rocznik i pojemność silnika). Możesz też udać się do najblższego serwisu Forda ew. sklepu z częściami i dadzą Ci świeczki Motorcrafta na podstawie VIN'u. Na pewno będą pasować. A tak na marginesie nie ma chyba silnika ZETEC z jednym wałkiem (SOHC).

ex
21-06-2005, 18:48
A może komuś się pokiełbasiło i pytanko było : DURATEC czy ZETEC - świeczki są do nich :metal: inne
ex

KrzysztofStu
21-06-2005, 21:03
A może komuś się pokiełbasiło i pytanko było : DURATEC czy ZETEC - świeczki są do nich :metal: inne
ex
:bigok: Na bank!

RWalentynowicz
21-06-2005, 21:05
A może komuś się pokiełbasiło i pytanko było : DURATEC czy ZETEC - świeczki są do nich :metal: inne
ex
:bigok: Na bank!

To ma sens... :satan:

mburz
21-06-2005, 21:16
no dobra chłopaki, a czym cię różni silnik CVH od OHC :) haha - uwaga to nie jest to samo :)

ex
21-06-2005, 21:58
Hmmm
niekoniecznie to samo bo:
CVH
Compound Valve Hemispherical Chamber - półkulista komora spalania z zaworami w układzie V ,
a
OHC
Over Head Camshaft
Wałek rozrządu w głowicy
Nazwa konstrukcji silnika, w której watek rozrządu jest umieszczony w głowicy i napędza bezpośrednio zawory.

W fiestach taka "mieszanka " funkcjonowała
benzynowe ośmiozaworowe OHC rodziny CVH o pojemności 1,4 dm3 (typu FUH, F6F, F6G, F4B), 1,6 dm3(typu LUK, LUJ, LJE, LJF)....
ex

mburz
21-06-2005, 22:17
Hmmm
niekoniecznie to samo bo:
CVH
Compound Valve Hemispherical Chamber - półkulista komora spalania z zaworami w układzie V ,
a
OHC
Over Head Camshaft
Wałek rozrządu w głowicy
Nazwa konstrukcji silnika, w której watek rozrządu jest umieszczony w głowicy i napędza bezpośrednio zawory.

W fiestach taka "mieszanka " funkcjonowała
benzynowe ośmiozaworowe OHC rodziny CVH o pojemności 1,4 dm3 (typu FUH, F6F, F6G, F4B), 1,6 dm3(typu LUK, LUJ, LJE, LJF)....
ex

no jestem pod wrażeniem :brawo: :metal
ciekawe skąd ta ściąga :metal :beer:

ex
22-06-2005, 00:16
MÓW MI GOOGLE-GURU :P
ex

................................................
A właściwie to się pozielę bo chyba warto:
http://www.republika.pl/tkurylo/index/alfab_slownik/d/index.htm

ex

Graluu
22-06-2005, 00:59
no ja też jestem pod sporym wrażeniem wiedzy i ... sprytu :metal :beer:

Urbanskil
22-06-2005, 14:37
No dobrze, to może mi ktoś wyjąśni: czy każdy MDO 1.6 to ZETEC i co to znaczy ZETEC ?

mburz
22-06-2005, 21:16
No dobrze, to może mi ktoś wyjąśni: czy każdy MDO 1.6 to ZETEC i co to znaczy ZETEC ?

zetec
ecotec
i oczywiście 24V
v-tec
dura-tec
- o qrna chyba nie na temat :)

myślę że bardziej np. "p. księgową czy piekarza" kręci nazwa niż tendencja technologii spalania mieszanki, wpływu i wypływu mieszanki, spalin ble,ble

jeśli gość usłyszy w reklamie VVTi, HDCi, TDCI, CTI /zetec se/ .... - łał jaki szpan i to robi furrore i oczywiście kase.
Generalnie dąże do tego że SRS i AIRBAG to to samo :glupi1:

aczkolwiek mozna akurat na ten temat rozpisywać się na ho, ho ......