PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie polecacie CB Radio i antenę



rafiki
24-04-2007, 22:24
Tak jak w temacie.Jakie polecacie CB Radio takie do 300 i jaka antenę do tego też jaka dobrą.jestem lwy w te klocki i i nie wiem czy dobrze napisałem

welshman2
24-04-2007, 22:34
Opccja szukaj bedzie pomocna - było multum tego typu tematów na forum. Ja polecam Ci z cb Unidena pro 520 XL lun inteka m-490
a z anten to new alaska i georgia Presideta :pad: :satan: :metal :beer:

BS
24-04-2007, 23:26
do 300 masz alan100+ i całą gamę jego klonów, inteka, tti 770, unidena 510 .. antena - magnes to ML 145, stała na reling lub klapę któraś z anten lemm z serii AT-xxx -tu masz wybór długości od 0,9 do 1,6 metra w zależności od potrzeb i możliwości...

formit04
25-04-2007, 01:13
ja mam cobre 19 IV i lemm 160cm na blache do klapy bagaznika przykrecona i w wawie na parkingu parku wola slysze zapytania o siekierkowski na mokotow, jakies 10km jak mniemam. polecam taki zestaw. kupowalem 3 dni temu i zaplacilem z zestrojeniem 340zl

rafiki
25-04-2007, 22:56
Ten Uniden pro 520 XL ma tą homologację w końcu bo jak czytałem i jedni mówią że ma drudzy że nie.
I jeszcze jedno gdzie lepiej założyć cb u góry nad czy na dole pod.
A jaki ma zasięg na antenie lemm z serii AT lub tej President New Alaska.
Jaką długość anteny najlepiej założyć

dracco_wawa
25-04-2007, 23:46
A jaki ma zasięg na antenie lemm z serii AT lub tej President New Alaska.
to zależy od wielu czynników: pogody, zestrojenia, miejsca nadawania, otoczenia - nie ma jednej odpowiedzi.


Jaką długość anteny najlepiej założyć
wg mnie odpowiedz jest jedna - jak najdłuższą. Im większa tym lepsza.


Ten Uniden pro 520 XL ma tą homologację w końcu bo jak czytałem i jedni mówią że ma drudzy że nie.
moje radyjko (patrz podpisik) ma homologacje a dowodem na to jest naklejka (pseudohologramowa) oraz kopia pisemka z informacją ze takie radyjko ma homologacje. Jak bedziesz kupował nówkę to pewnie od sprzedawcy dostaniesz komplecik papierków.

welshman2
26-04-2007, 07:42
Ten Uniden pro 520 XL ma tą homologację w końcu bo jak czytałem i jedni mówią że ma drudzy że nie.
I jeszcze jedno gdzie lepiej założyć cb u góry nad czy na dole pod.
A jaki ma zasięg na antenie lemm z serii AT lub tej President New Alaska.
Jaką długość anteny najlepiej założyć
Co do Unidena - jedni mówią, zę żadne z CB nie ma prawdziwej homologacji, inni, że wszystkie mają. Sprawa jest taka, że i tak :mo: nie może ci skontrolowac CB a tym bardziej zabrać. Oczywiście lepiej kupić radio z homologacją... :satan:
Co do anteny to przy tej samej długości 150 cm Lemm ma 2,5 - 3 dB zysku natomiast Alaska ma 6 dB. Jest różnica???
Na Alasce ściągałem wczoraj 20km ze spokojem...

krzys-68
27-04-2007, 21:22
Ciekawe kto i gdzie powiedzial ze nie moze :mo: sprawdzic CB :banan:
Mozna sie zdziwic :satan: ,wszystko zalezy od zastosowanego paragrafu i sytuacji :banan:

login7
26-05-2007, 16:05
Witam ja w kwestii polecanych montowałem u kolegi tti 770 (+ głośnik zewnętrzny ) + antenka MS-145 ( długość około 145 cm jak jest na klapie nigdzie nie jest za nisko :D ) na klapie bagażnika w sedanie MKII działa super i radyjko jest małe. Sam posiadam tti 880 i antenę lemm at-1000 też klapa bagażnika ( długość anteny 165 >> czasem haczę na parkingach pod marketem ale tragedii nie ma ) oba zestawy fajnie działają. Jednak posiadają też wady: w gruszkach pada przełączanie UP czyli kanał w górę i głośnik wbudowany w radyjko jest kaszaniasty więc polecam zewnętrzny koszt na allegro około 30 zł, a padające przełączanie w gruszce można naprawić za śmieszne pieniądze własnymi rękami a potem już działa i jest wsio OK. Podsumowując tti 770 ( tylko AM ) lub tti 880 (AM FM ) + antenka MS 145 na klapę lub ML 145 na magnes i jest gites i do tego niedrogo a jakość znośna dużo lepsza niż w Cobrach czy innych tanich wynalazkach dla zdezorientowanych polecam http://www.cb-radio.pl