PDA

Zobacz pełną wersję : Lambda w 2.5V6...informacja..kontrolka...??



Krzysiek_WW
27-04-2007, 13:20
Czy jest cos, co informuje o padnietej sondzie lambda?
Czy wyswietla sie jakas kontrolka na desce?

BS
27-04-2007, 13:45
Czy jest cos, co informuje o padnietej sondzie lambda?
Czy wyswietla sie jakas kontrolka na desce?

o padniętej sondzie lamda informuje zbyt duże spalanie oraz skły skład spalin ... kontrolka raczej się żadna nie zapali ...

krzys-68
27-04-2007, 13:59
Czy jest cos, co informuje o padnietej sondzie lambda?
Czy wyswietla sie jakas kontrolka na desce?

o padniętej sondzie lamda informuje zbyt duże spalanie oraz skły skład spalin ... kontrolka raczej się żadna nie zapali ...Zly sklad spalin nie jest od sondy :hehe:

altoot
27-04-2007, 14:02
a "czek indżajn" tam jest?
w hondzie ta kontrolka m.in sygnalizowała umarłą lambde. :niewiem:

BS
27-04-2007, 14:04
Zly sklad spalin nie jest od sondy :hehe:

jesteś pewien? jak sonda daje sygnał o ubogiej mieszance a komp mając złe dane zalewa silnik to nic na analizie nie wyjdzie? mi się wydaje, że będzie zła analiza spalin bo będzie szło niespalone paliwo w wydecj a kat wszystkiego nie dopali :metal

Truszek
27-04-2007, 14:22
Zly sklad spalin nie jest od sondy :hehe:

jesteś pewien? jak sonda daje sygnał o ubogiej mieszance a komp mając złe dane zalewa silnik to nic na analizie nie wyjdzie? mi się wydaje, że będzie zła analiza spalin bo będzie szło niespalone paliwo w wydecj a kat wszystkiego nie dopali :metal

Kat niczego nie dopala :panna: jak by dopalał to by się spalił. On zawiera aktywne związki wpływające na redukcje trujących tlenkow węgla i azotu w spalinach i zamianę ich na dwutlenek węgla i azot.

Sonda natomiast odpowiada za kontrolę zawartości tlenu w spalinach i samej temperatury spalin - właściwej dla prawidłowej pracy katalizatora, co częściowo wpływa na spalanie samochodu.

Co do "kontrolki sondy" to ford jest chytry i nie dał takiej kontrolki - moja padła po cichu i sponiewierała mnie psychicznie i finansowo :satan:

osiolek
27-04-2007, 15:49
A ja mam takie pytanie ile jest w v-ce tych sond?

Magik35
27-04-2007, 15:54
u mnie jak poszła sonda to się zaświecił check, no i dalej sie świeci :(

bary
27-04-2007, 15:59
Powinny być dwie.
Ale jeżeli sie mylę,
koledzy zaraz poprawią.

BS
27-04-2007, 16:03
A ja mam takie pytanie ile jest w v-ce tych sond?

w Twojej na bank 2

Truszek
27-04-2007, 16:04
A ja mam takie pytanie ile jest w v-ce tych sond?

w Twojej na bank 2

Montowane są na kolektorze wydechowym, a że "V" ma 2 kolektory to 2 sondy mamy :)

altoot
27-04-2007, 16:24
u mnie jak poszła sonda to się zaświecił check, no i dalej sie świeci :(

a błedy z pamieci kompa byly wykasowane? :hmm: