PDA

Zobacz pełną wersję : Jakiego koloru jest moj Mondek?



3po3
02-05-2007, 09:47
Odpryski kamieni itp. Czym zmalowac (ukryc)?
Znalazlem firmy MOTIP lakiery - korektory, podobne do lakieru do paznokci, nawet z podobnym pedzelkiem. Ale jak dobrac kolor? Moj Mondek jest jakas odmiana szmaragdowy metalik ale jak prawidlowo okreslic kolor lub numer? JCo sadzicie o tej metodzie?

A moze jakas inne metoda pozbycia sie paskudnych odpryskow?

PS
Dwoch informatykow.
- jakiego koloru jest czerwony "maluch"?
- #ff0000

BS
02-05-2007, 10:05
Odpryski kamieni itp. Czym zmalowac (ukryc)?
Znalazlem firmy MOTIP lakiery - korektory, podobne do lakieru do paznokci, nawet z podobnym pedzelkiem. Ale jak dobrac kolor? Moj Mondek jest jakas odmiana szmaragdowy metalik ale jak prawidlowo okreslic kolor lub numer? JCo sadzicie o tej metodzie?

A moze jakas inne metoda pozbycia sie paskudnych odpryskow?

PS
Dwoch informatykow.
- jakiego koloru jest czerwony "maluch"?
- #ff0000

są zestawy forda do naprawy lakieru-twarda kredka i lakier bezbarwny z tego co pamiętam - w każdym razie zestawy są... a kolor sczytujesz z tabliczki znamionowej ...

mad
02-05-2007, 10:24
Kumpel miał ten sam problem dobrał mu sprzedawca kolor (MOTIP) a po wyschnięciu okazało się że jest to całkiem inny odcień!!!! nie polecam- szkoda nerwów!!!!

krzys-68
02-05-2007, 10:27
Odpryski kamieni itp. Czym zmalowac (ukryc)?
Znalazlem firmy MOTIP lakiery - korektory, podobne do lakieru do paznokci, nawet z podobnym pedzelkiem. Ale jak dobrac kolor? Moj Mondek jest jakas odmiana szmaragdowy metalik ale jak prawidlowo okreslic kolor lub numer? JCo sadzicie o tej metodzie?

A moze jakas inne metoda pozbycia sie paskudnych odpryskow?

PS
Dwoch informatykow.
- jakiego koloru jest czerwony "maluch"?
- #ff0000Powierzchownie zamaskujesz ale nadal bedzie to widoczne tym bardziej przy lakierach dwuwarstwowych jakimi sa w wiekszosci nasze auta :wall:
Kod lakieru odczytasz z naklejki lub tabliczki na aucie :hehe: ,poszukaj na forum watki sa dosyc czestow powtarzane

gorilla666
02-05-2007, 13:56
w MK II na slupku prawym drugi kwadracik od dolu to nr koloru

alexshizel
03-05-2007, 12:19
w MK II na slupku prawym drugi kwadracik od dolu to nr koloru

A w MK I?

berater
03-05-2007, 12:57
są zestawy forda do naprawy lakieru-twarda kredka i lakier bezbarwny z tego co pamiętam - w każdym razie zestawy są... a kolor sczytujesz z tabliczki znamionowej ...Takich zestawów u forda nie widziałem, ale sam tam kupiłem i z powodzeniem używałem lakier zaprawkowy w 2 pojemniczkach po 18 ml z pędzelkami. W jednym baza a w drugim bezbarwny. Najbardziej popularne kolory są do dostania od ręki a inne (np mój "jewel green") musiałem zamówić i czekać ok. tygodnia. Nie trzeba podawać numeru lakieru, wystarczy podać w ASO VIN samochodu i dobiorą oryginał fordowski.

krzys-68
03-05-2007, 14:29
w MK II na slupku prawym drugi kwadracik od dolu to nr koloru

A w MK I?Do 1995 roku tabliczka przynitowana na wzmocnieniu czolowym( srodkowe najnizsze pole),od polowy 1995 roku naklejka jak w MKII :)

burton75
04-05-2007, 09:12
są zestawy forda do naprawy lakieru-twarda kredka i lakier bezbarwny z tego co pamiętam - w każdym razie zestawy są... a kolor sczytujesz z tabliczki znamionowej ...Takich zestawów u forda nie widziałem, ale sam tam kupiłem i z powodzeniem używałem lakier zaprawkowy w 2 pojemniczkach po 18 ml z pędzelkami. W jednym baza a w drugim bezbarwny. Najbardziej popularne kolory są do dostania od ręki a inne (np mój "jewel green") musiałem zamówić i czekać ok. tygodnia. Nie trzeba podawać numeru lakieru, wystarczy podać w ASO VIN samochodu i dobiorą oryginał fordowski.
Pamietasz ile płaciłeś za ten zestaw?

MAG
04-05-2007, 09:58
Kumpel miał ten sam problem dobrał mu sprzedawca kolor (MOTIP) a po wyschnięciu okazało się że jest to całkiem inny odcień!!!! nie polecam- szkoda nerwów!!!!
Aby mieć pewność wystarczy pójść do ASO i na podstawie numeru nadwozia mozesz zamówić zestaw "naprawczy" z fabrycznym kolorem lakieru :)

Występują w dwóch rodzajach - pędzelek albo zestaw z małym sprayem

berater
04-05-2007, 10:54
Pamietasz ile płaciłeś za ten zestaw?To już było z rok temu. Wydaje mi się, że ok. 25zł. Telefon do ASO i wiesz wszystko.