PDA

Zobacz pełną wersję : Delikatrne szarpanie przy 2500 1,8 ZETEC



Foveon
22-06-2005, 18:54
Moim specjalistycznym przyrządem diagnostycznym (siedzenie lub inaczej :ass: ) w granicach 2500 do 3000 obrorów wyczuwam drobne szarpniecia na 3, 4 i 5 biegu. Na 1 i 2 pewnie też ale urządzenie diagnosytyczne jest za mało czułe. Trójnik wymieniłem przepływomierz czyściłem.
Macie jakieś propozycje bo to jest trochę wkurzające i :ass: się kolebie.

digital123
22-06-2005, 19:19
Moim specjalistycznym przyrządem diagnostycznym (siedzenie lub inaczej :ass: ) w granicach 2500 do 3000 obrorów wyczuwam drobne szarpniecia na 3, 4 i 5 biegu. Na 1 i 2 pewnie też ale urządzenie diagnosytyczne jest za mało czułe. Trójnik wymieniłem przepływomierz czyściłem.
Macie jakieś propozycje bo to jest trochę wkurzające i :ass: się kolebie.

Do wczoraj miałem to samo, delikatne szarpnięcia ja jechałem ze stałą prędkościa, nie ważne jaką. Zaślepiłem zawór recyrkulacji spalin(EGR), i po kłopocie :banan:

A sprawdzałeś świece/kable WN, to też jest najczęstsza przyczyna i od tego bym ci radził zacząć

Foveon
22-06-2005, 19:22
kabelki i świeczki jeszcze nie wymieniałem.
A gdzie jest ten zawór recyrkulacji spalin?

digital123
22-06-2005, 19:28
kabelki i świeczki jeszcze nie wymieniałem.
A gdzie jest ten zawór recyrkulacji spalin?

Tutaj masz wszysko opisane ze zdjęciami, zreszta pare postów niżej

http://mkp.alfatel.pl/nuke/html/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2652&start=20&sid=2511de7b1f8b93be6446fad3b9121731

Foveon
22-06-2005, 20:47
digital123 dzieki wielkie zaślepiłem i pomogło. Wstawiłem Ci pomagacza.
Nasuwa mi się w tym momencie pytanie po co ten zawór i czy w takim razie on jest przyczyną szarpania i trzeba go wymienić. Mam wrażenie że autko straciło trochę mocy ale może to tylko wrażenie. Czy spaliny dodawane są celem wzmocnienia osiągów czy tylko jest montowany z przyczyn ekologicznych?

krzys-68
22-06-2005, 21:39
Moim specjalistycznym przyrządem diagnostycznym (siedzenie lub inaczej :ass: ) w granicach 2500 do 3000 obrorów wyczuwam drobne szarpniecia na 3, 4 i 5 biegu. Na 1 i 2 pewnie też ale urządzenie diagnosytyczne jest za mało czułe. Trójnik wymieniłem przepływomierz czyściłem.
Macie jakieś propozycje bo to jest trochę wkurzające i :ass: się kolebie.raczej na 99% przewody WN lub swiece maja przebicie :satan:

digital123
22-06-2005, 21:51
digital123 dzieki wielkie zaślepiłem i pomogło. Wstawiłem Ci pomagacza.
Nasuwa mi się w tym momencie pytanie po co ten zawór i czy w takim razie on jest przyczyną szarpania i trzeba go wymienić. Mam wrażenie że autko straciło trochę mocy ale może to tylko wrażenie. Czy spaliny dodawane są celem wzmocnienia osiągów czy tylko jest montowany z przyczyn ekologicznych?

Już tłumaczę, zawór ten reguluje przepływ spalin do kolektora dolotoweg. A podyktowane jest to tak jak piszesz ekologią. Poprostu część spalin wraca do ponownego spalenia, co zmniejsza toksyczność spalin. Powoduje też dodatkowo zuborzenie mieszanki paliwowej w czyste powietrze, co w konsekwencji pogarsza osiągi auta. A dlatego szarpie autem bo najprawdopodobniej albo zawór jest zacięty i cały czas otwarty, abo rególator podciśnieniowy walnięty

dziwię ci się że autko gorzej jeździ, u mnie wręcz przeciwnie, autko nabrało wigoru, lepiej przyspiesza w zakresie 2500-3500obr/min,

Foveon
22-06-2005, 22:15
Jak mówiłem to moje odczucie więc wcale tak nie musi być. Faktem jest że dziś po raz pierwszy jechałem 60km/h na 5 biegu. Wcześniej było to dość kłopotliwe. Ale skoro mówisz że to tylko ekologia to mam to w przyżądzie diagnostycznym. Czy na jakiś testach analizy spalin przy przeglądzie nie wyjdzie to jakoś gorzej?

digital123
22-06-2005, 22:19
Jak mówiłem to moje odczucie więc wcale tak nie musi być. Faktem jest że dziś po raz pierwszy jechałem 60km/h na 5 biegu. Wcześniej było to dość kłopotliwe. Ale skoro mówisz że to tylko ekologia to mam to w przyżądzie diagnostycznym. Czy na jakiś testach analizy spalin przy przeglądzie nie wyjdzie to jakoś gorzej?

NIestety, wyjdzie, wyjdzie...

Foveon
22-06-2005, 22:21
Tak wiedziałem że nie ma nic za darmo. Ile może kosztować taki zawór i czy można go jakoś naprawić (przeczyścić nasmarować etc?)

digital123
22-06-2005, 22:28
Tak wiedziałem że nie ma nic za darmo. Ile może kosztować taki zawór i czy można go jakoś naprawić (przeczyścić nasmarować etc?)

Niestety na to ci nie odpowiem, nie wiem wogóle czy on jest rozbieralny, ale jak wcześniej pisałem to niekoniecznie musi być on tylko, regulator który nim steruje

Foveon
22-06-2005, 22:33
Jeszcze raz dzięki. Jak będe miał czas to postaram się zająć sprawą i rozebrać draństwo o ile się da. A jak nie to będę wyjmował zaślepkę przed kontrolą. Wsadziłem tam kawałek blaszki a nie jam mówiłeś całą jak uszczelka. Wystarczy tylko poluzować śruby i wysunąć blaszkę.

digital123
22-06-2005, 22:36
Jeszcze raz dzięki. Jak będe miał czas to postaram się zająć sprawą i rozebrać draństwo o ile się da. A jak nie to będę wyjmował zaślepkę przed kontrolą. Wsadziłem tam kawałek blaszki a nie jam mówiłeś całą jak uszczelka. Wystarczy tylko poluzować śruby i wysunąć blaszkę.

Można i tak, ja to zrobiłem bardziej "fachowo" :))

Foveon
22-06-2005, 23:01
a przy okazji jak wstawiłeś fotkę autka w opisię bo kombinuje i niepotrafie. Fotke mam taką
http://img164.echo.cx/img164/8582/mondeojpg3tl.jpg (http://www.imageshack.us)