PDA

Zobacz pełną wersję : Sprężarka klimy chodzi cały czas!!



gsawicki
22-06-2005, 20:31
Witam, dziś mi w warsztacie wymienili sprężarkę oraz przewód od sprężarki (był dziurawy), nareszcie klima działa :) , ale aż za dobrze 8O .

Mechanik stwierdził, że sprężarka chodzi non stop. A powinna się włączać na jakiś czas i potem wyłączać i tak w kółko. Jak włączył temperature LOW (mam klimatronik), to powietrze z nawiewów ma temperature około -2 (słownie minus 2) stopnie Celciusza :satan: .

Teraz pytanie, jak w mondeo jest regulowane załączanie sprężarki? Gdzie jest jakis czujnik (w parowniku)? Jak się do niego dobrać i jak go sprawdzić? Oczywiście wyłączenie klimatyzacji przyciskiem w samochodzie działa, więc elektromagnes chyba dobrze działa.

Zdaje mi się też, że widziałem gdzieś na forum instrukcje jak wejść w tryb serwisowy klimy, który na wyświetlaczu pokazuje kod błędu. Niestety niemoge tego teraz znaleźć :wall: , jeśli ktoś to ma to proszę o info, może ten test coś wyjaśni.


Pozdrawiam

waldemarz
22-06-2005, 20:52
Witam, dziś mi w warsztacie wymienili sprężarkę oraz przewód od sprężarki (był dziurawy), nareszcie klima działa :) , ale aż za dobrze 8O .

Mechanik stwierdził, że sprężarka chodzi non stop. A powinna się włączać na jakiś czas i potem wyłączać i tak w kółko. Jak włączył temperature LOW (mam klimatronik), to powietrze z nawiewów ma temperature około -2 (słownie minus 2) stopnie Celciusza :satan: .

Teraz pytanie, jak w mondeo jest regulowane załączanie sprężarki? Gdzie jest jakis czujnik (w parowniku)? Jak się do niego dobrać i jak go sprawdzić? Oczywiście wyłączenie klimatyzacji przyciskiem w samochodzie działa, więc elektromagnes chyba dobrze działa.

Zdaje mi się też, że widziałem gdzieś na forum instrukcje jak wejść w tryb serwisowy klimy, który na wyświetlaczu pokazuje kod błędu. Niestety niemoge tego teraz znaleźć :wall: , jeśli ktoś to ma to proszę o info, może ten test coś wyjaśni.


Pozdrawiam Nie wiem czy na jakis czas poniewaz jesli masz ustawienia temperatury to bedzie chodzic dotad dopuki nie dojdzie do ustalonej temp.

gsawicki
22-06-2005, 20:55
Nie wiem czy na jakis czas poniewaz jesli masz ustawienia temperatury to bedzie chodzic dotad dopuki nie dojdzie do ustalonej temp.

Jak ustawiłem temperature na Hi to też chodziła cały czas. A przewody od sprężarki są pokryte szronem 8O

krzys-68
22-06-2005, 21:43
Witam, dziś mi w warsztacie wymienili sprężarkę oraz przewód od sprężarki (był dziurawy), nareszcie klima działa :) , ale aż za dobrze 8O .

Mechanik stwierdził, że sprężarka chodzi non stop. A powinna się włączać na jakiś czas i potem wyłączać i tak w kółko. Jak włączył temperature LOW (mam klimatronik), to powietrze z nawiewów ma temperature około -2 (słownie minus 2) stopnie Celciusza :satan: .

Teraz pytanie, jak w mondeo jest regulowane załączanie sprężarki? Gdzie jest jakis czujnik (w parowniku)? Jak się do niego dobrać i jak go sprawdzić? Oczywiście wyłączenie klimatyzacji przyciskiem w samochodzie działa, więc elektromagnes chyba dobrze działa.

Zdaje mi się też, że widziałem gdzieś na forum instrukcje jak wejść w tryb serwisowy klimy, który na wyświetlaczu pokazuje kod błędu. Niestety niemoge tego teraz znaleźć :wall: , jeśli ktoś to ma to proszę o info, może ten test coś wyjaśni.


PozdrawiamKlimatronic bedzie dzialał cały czas jeśli ustawiłeś tem na LOW,czyli max chłodzenie.-2 to norma,czyli wszystko jest o.k..Ustaw tem kilka stopni nizej niz tem otoczenia,zamknij obieg powietrza i poobserwuj jak działa.Powinno po chwili ustabilizowac temp i sie wylaczyc,a potem w zależności od zapotrzebowania sie zalaczac.Możesz tez stopniowo ziwekszac tem w srodku az do przekroczenia granicznej otoczenia i wówczas powinna sie wylaczyć,a puscić ciepłe powietrze.Wyjatkiem jesy tzw osuszanie przedniej szyby,gdzie klima działa po wlaczeniu na szybe nadmuchu automatycznie

gsawicki
22-06-2005, 21:46
Klimatronic bedzie dzialał cały czas jeśli ustawiłeś tem na LOW,czyli max chłodzenie.-2 to norma,czyli wszystko jest o.k..Ustaw tem kilka stopni nizej niz tem otoczenia,zamknij obieg powietrza i poobserwuj jak działa.Powinno po chwili ustabilizowac temp i sie wylaczyc,a potem w zależności od zapotrzebowania sie zalaczac.Możesz tez stopniowo ziwekszac tem w srodku az do przekroczenia granicznej otoczenia i wówczas powinna sie wylaczyć,a puscić ciepłe powietrze.Wyjatkiem jesy tzw osuszanie przedniej szyby,gdzie klima działa po wlaczeniu na szybe nadmuchu automatycznie

Problem w tym, że nawet jak włączyłem temp. Hi (i zaczęło grzać) to i tak sprężarka chodzi cały czas. W/g mechanika to jest problem z jakimś czujnikiem temperatury, tylko, że on nie wie gdzie ten czujnik jest w tym samochodzie.

STraits
22-06-2005, 21:49
Zrób test SATC (climatronica). Opisywałem ostatnio gdzieś co i jak. Być może jakiś czujnik zablokował się w pozycji LOW lub HIGH i jest problem.

gsawicki
22-06-2005, 22:12
Zrób test SATC (climatronica). Opisywałem ostatnio gdzieś co i jak. Być może jakiś czujnik zablokował się w pozycji LOW lub HIGH i jest problem.

Właśnie przed chwilą zrobiłem i niestety wyszło, że nie ma błędów (88), co nie oznacza pewnie, że wszystkie czujniki są sprawne?
Chyba trzeba szukać dalej.

W każdym razie dzięki za wskazanie nazwy testu, dzieki temu go znalazłem :metal

Pozdrawiam.

krzys-68
22-06-2005, 22:19
Nie wiem czy na jakis czas poniewaz jesli masz ustawienia temperatury to bedzie chodzic dotad dopuki nie dojdzie do ustalonej temp.

Jak ustawiłem temperature na Hi to też chodziła cały czas. A przewody od sprężarki są pokryte szronem 8OA długo miałes niesprawny układ chlodniczy i otwartą instalację?

gsawicki
22-06-2005, 22:21
Nie wiem czy na jakis czas poniewaz jesli masz ustawienia temperatury to bedzie chodzic dotad dopuki nie dojdzie do ustalonej temp.

Jak ustawiłem temperature na Hi to też chodziła cały czas. A przewody od sprężarki są pokryte szronem 8OA długo miałes niesprawny układ chlodniczy i otwartą instalację?

Od prawie roku mam kłopoty ze sprężarką. Niekiedy chodziła, niekiedy nie (albo jeśli chodziła to może wcale nie CHŁODZIŁA).

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem otwartej instalacji

krzys-68
22-06-2005, 22:25
Nie wiem czy na jakis czas poniewaz jesli masz ustawienia temperatury to bedzie chodzic dotad dopuki nie dojdzie do ustalonej temp.

Jak ustawiłem temperature na Hi to też chodziła cały czas. A przewody od sprężarki są pokryte szronem 8OA długo miałes niesprawny układ chlodniczy i otwartą instalację?

Od prawie roku mam kłopoty ze sprężarką. Niekiedy chodziła, niekiedy nie (albo jeśli chodziła to może wcale nie CHŁODZIŁA).

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem otwartej instalacjitzn instalcji bez czynnika zdostepem powietrza i wilgoci.Skoro przewody pokryte są szronem to sprezarka chłodzi.zreszta piszesz że zimne powietrze idzie,ale czy cały czas równo czy wydajnosc spada?które dokładnie przewody ci sie szronią?Te którym czynnik wraca do sprezarki nie moga byc oszrobnione nigdy

gsawicki
22-06-2005, 22:30
Nie wiem czy na jakis czas poniewaz jesli masz ustawienia temperatury to bedzie chodzic dotad dopuki nie dojdzie do ustalonej temp.

Jak ustawiłem temperature na Hi to też chodziła cały czas. A przewody od sprężarki są pokryte szronem 8OA długo miałes niesprawny układ chlodniczy i otwartą instalację?

Od prawie roku mam kłopoty ze sprężarką. Niekiedy chodziła, niekiedy nie (albo jeśli chodziła to może wcale nie CHŁODZIŁA).

Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem otwartej instalacjitzn instalcji bez czynnika zdostepem powietrza i wilgoci.Skoro przewody pokryte są szronem to sprezarka chłodzi.zreszta piszesz że zimne powietrze idzie,ale czy cały czas równo czy wydajnosc spada?które dokładnie przewody ci sie szronią?Te którym czynnik wraca do sprezarki nie moga byc oszrobnione nigdy

Jak byłem 2 tygodnie temu u mechanika, to stwierdził nieszczelność przewodu, czynnika albo nie było, albo było bardzo mało. Wydaje mi się, że tak źle mogło nie być i może nie było dostępu wilgoci do układu.

Sprężarka na pewno dobrze działa, w/g mnie ciągle równo chłodzi.

Oszroniony jest ten przewód, który idzie od sprężarki wzdłuż chłodnicy. Ten kawałek który idzie w do lewej strony samochodu (patrząc od przodu samochodu) nie jest oszroniony. Ten przewód zresztą dzisiaj założyli nowy, bo to on był nieszczelny.

krzys-68
22-06-2005, 22:38
Mozesz miec wiec problem i dodatkow wydatek na osuszacz do klimatyzacji.jest on zamontowany pomiedzy ckraplaczem(chlodnica) a spręzarka.Jesli to przewód od niego jest oszroniony tzn że jest on niedrozny i spręzarka nie ma dobrego obiegu czynnika.Ale sprawdż dokladnie cz to ten przewód jest od stronny ssącej spręzarki.czasami idzie osuszyć sm osuszacz ale mi sie jeszcze nie udało tego zrobic na trwałe.po kilku miesiacach problem powracał,wiec wymina na NOWY(nie drugi uzywany) jest jedynym skutecznym wyjsciem.Osuszacz działa na zasadzie absorbera z weglaem aktywnym,tak wiec nie jest to wieczne,a wilgoć ciagnie jak gabka

STraits
23-06-2005, 08:48
Raczej do wymiany osuszacz - u mnie były te same objawy - szronienie rurki - niekiedy była pokryta 1 cm śniegu ! :D Po wymianie jest OK.

gsawicki
23-06-2005, 11:06
Pojechałem do innego warsztatu, powiedzieli, że to czujnik temperatury w osuszaczu (jakoś on się nazywa, ale nie pamiętam nazwy). Wymienili, zapłaciłem i już działa prawidłowo :metal :) :bigok: , tzn jak się schłodzi odczynnik to się na chwile wyłacza.

Pozdrawiam.

BJSusel
23-06-2005, 14:13
To nie czujnik temperatury tylko niskiego ciśnienia.