PDA

Zobacz pełną wersję : [Puma] Zaczął brać olej z chwili na chwile



matisl
04-05-2007, 22:32
Witam. Zauwarzyłem, ze samochod Zaczął mi brać olej. przez 3 misiace bylo ok. Co jakis czas patrzalem na miarke i nie ubywqalo, a dzisiaj patrze i jest minimum, dolalem na maxa, odpalilem pochodzil chwile, patrze i znowu jest minimum. i smierdzi z rury i troche dymi. Co to może być? Bo to jest niemozliwe zeby tak było :( Mogło jakąś uszczelke wywalić, czy jak? Jak to posprawdzać?

Rafaello
04-05-2007, 22:36
dolalem na maxa, odpalilem pochodzil chwile, patrze i znowu jest minimum. i smierdzi z rury i troche dymi. ze jak?? zgasiłeś i od razu sprawdziłeś czy przeczekałeś chwile aby olej opadł i potem sprawdziłeś??? a tak wogóle to 8O 8O 8O

matisl
04-05-2007, 23:03
no odczekalem 2 godziny bo sam bylem zdziwiony, nawet kilka razy patrzalem :( juz nie mam do tego słów. Było dobrze i nagle zacząl brać olej... setkami na minute....

radeq
04-05-2007, 23:31
a nie rzyga Ci gdzies pod auto??

LaBobas
04-05-2007, 23:41
Dymi na niebiesko?Wyjmij miarke oleju,zobacz czy dumi tamtedy i czy czuc spaliny.

matisl
04-05-2007, 23:51
Nigdzie nie wycieka. A dymi bardziej na siwo niz na niebiesko, ale dymi mocno w porownaniu do Mondeo, ktore nic nie dymi. Mogła uszczelka pod głowicą walnąć? Ale plynu chlodniczwgo nie ubywa i jest czysty, jak narazie. Bo pierscienie to by raczej nie poszly 115k km ma przjechane. Czy to mogą być zawory? Czy co?

LaBobas
05-05-2007, 00:06
Wachaj miarke oleju jak wyciagniesz bagnet,wykrec swiece i zoacz czy nie sa mokre.

matisl
05-05-2007, 00:07
ostatnio jak zmienialem świiece to pierwsza od prawej byla troche mokra ale oleju nie ubywalo

LaBobas
05-05-2007, 00:15
To smigaj do mechaniora kompresje sprawdzic na cylindrach.Koniecznie zrob probe olejowa :metal

matisl
05-05-2007, 00:20
sam chyba zmierzę ciśnienie :) Ile razy nalezy obrócić wałem?
Ile oleju nalezy nalać w przypadku proby olejowej? i jaki to olej?

matisl
05-05-2007, 00:20
zastanawiam się nad kupnem ceramizera... co o tym myślicie?

rc23
05-05-2007, 00:23
zastanawiam się nad kupnem ceramizera... co o tym myślicie?

Rafaello
05-05-2007, 00:35
zastanawiam się nad kupnem ceramizera... co o tym myślicie?

:glupi: :bigok:

matisl
05-05-2007, 00:38
ok, juz mi sie odwidziało. Wole to zrobic porządnie...

Netoper
05-05-2007, 00:56
Uszczelka, ewentualnie tłok albo coś z pierścieniami, jest jeszcze możliwość, że pękł cylinder i z płaszcza olejowego zasysa, ale to jest mała możliwość. A jak w czasie pracy silnika odkręcisz korek od wlewu oleju to mocno dmucha?
:) Dotti

LaBobas
05-05-2007, 01:01
ewentualnie tłokchyba nie :satan:

wilu117
05-05-2007, 01:41
Pomiędzy min a max jest pewnie z litr oleju, gdyby silnik miał go spalić w tym tempie o ktorym napisałes nawet by nie zapalił, a juz nie mowie jak by swiece wygladały. Po drugie w 115kkm uwierze jezeli powiesz ze jestes pierwszym wlascicielem. Mozliwe jest ze olej dostaje sie do plynu chłodniczego zobacz czy go nie przybyło i czy nie zrobiło sie tłusto w zbiorniczku wyrownawczym. Zobacz tez jak wyglada filtr powietrza, czy nie jest zalany olejem

emgrala
05-05-2007, 08:56
Zobacz czy bagnet tak samo mocno, gleboko wchodzi w blok - kiedys ktos na forum opisywal taki przypadek ale wtedy jemu przybywalo oleju.
Popros kogos aby przejechal sie za twoim autem tak aby mogl widziec co z rury leci. Powinien kopcic (jak cos poczlo na pierscieniach) najbardziej przy redukcji. Jest jeszcze mozliwosc ze poszedl uszczelniacz trzonka zaworu i tamtedy leci olej do cylindra.
Co do spalania takich ilosci oleju to zgadzam sie z wilu117 ze albo blad w pomiarze albo co konkretnego na tloku ale wtedy to bys widzial rozniceą w pracy silnika

pawelos
05-05-2007, 09:45
A silnik chodzi rowno i nie przerywa? Moze sie zawor wypalil?

matisl
05-05-2007, 14:36
silnik chodzi równo, oleju w plynie chlodniczym nie ma i go nie przybywa. samochod kopci na siwo jakoś tak, z rury leci woda troche. Bagnet wchodzi tak samo głęboko. Zawory sie nie tłuką, silnik nie przerywa itp. Jak odkrece korek wlewu oleju to troche dmucha, ale jak dodam gazu to przestaje dmuchać.

Dzwonilem do warsztatu to powiedzieli mi zebym nalal nafty na tloki a wczesniej spuscil olej, i czekal az nafta wyplynie i nalal spowrotem oleju, gdyz go 100km temu wymienialem. Mówi, ze jezeli pomoze to byly poierscienie zapieczone, a jak nie pomoze to gumki na zaworach prawdopodobnie do wymiany. powiedzial mi za to 250zl. Co Wy na to??

socan
06-05-2007, 11:14
Ja mam podobny problem i takie same objawy ale myślę że to uszczelniacze zaworów , silnik suchy, bagnetem nie dmucha muszę tylko sprawdzić ciśnienie na cylindrach żeby się upewnić