PDA

Zobacz pełną wersję : Zapowietrzony zbiornik paliwa



white
23-06-2005, 08:26
Mam mały problem.Gdy odkrecam kurek wlewu paliwa, słychać sssyk.jakby był zapowietrzony.Co zrobić z tym?

vMZe
23-06-2005, 08:51
Hej, nic z tym nie robisz - to normalne zjawisko polegające na zasysaniu powietrza do zbiornika, a nie odwrotnie. Po prostu zbiornik jest w miarę szczelny i jak wylejesz z niego 60 LTR to powstaje podciśnienie.
Taki jest standard we wszystkich samochodach.
Pozdro
vMZe

Graluu
23-06-2005, 08:56
dokładnie jak kolega napisał :metal

white
23-06-2005, 09:03
Ale chyba powinno byc odpowietrzenie zbiornika.w poprzednich autach nie miałem takiego zjawiska.

Andy
23-06-2005, 09:04
tak jak wypowiedzieli się koledzy to standard :)

vMZe
23-06-2005, 09:12
Ale chyba powinno byc odpowietrzenie zbiornika.w poprzednich autach nie miałem takiego zjawiska.
Czasem jest dziurka w zakrętce wlewu i robi za odpowietrzenie ....
Nie ma się czym martwić - po prostu przyjąć, że tak jest i już. Ostatnio jeździłem Corollą nówką i Avensis i jest to samo. W Octavii też tak było - taki urok nowych rozwiązań.
Pozdro
vMZe

digital123
23-06-2005, 20:23
Mam mały problem.Gdy odkrecam kurek wlewu paliwa, słychać sssyk.jakby był zapowietrzony.Co zrobić z tym?

Dokładnie mam tak, samo wiec chyba ten typ tak ma :beer:

szczerba
23-06-2005, 21:42
Mam mały problem.Gdy odkrecam kurek wlewu paliwa, słychać sssyk.jakby był zapowietrzony.Co zrobić z tym?

W korku wlewu paliwa jest zawór wyrównujący ciśnienie (musi być bo inaczej wypróżnianie zbiornika z paliwa doprowadziłoby to tak dużego podciśnienia, że pompa nie podałaby paliwa do silnika) i lubi sie skleić od zanieczyszczeń i wilgoci. Najprostszym sposobem jego udroznienia jest kilkukrotne szybkie odkręcanie korka po całkowitym dokręceniu (aż zadziała "grzechotka").
Niedrożny zawór wyrównujący ciśnienie może spowodować pogorszenie dynamiki silnika a nawet jego nierówną pracę i słabnięcie na wyższych obrotach.

krzys-68
23-06-2005, 22:15
Mam mały problem.Gdy odkrecam kurek wlewu paliwa, słychać sssyk.jakby był zapowietrzony.Co zrobić z tym?jak delikatnie to wszystko w normie

gronczes
02-07-2009, 11:25
Mam pytanko: gdzie jest ten zawór odpowietrzania zbiornika? Mój problem, o którym kiedyś pisałem jest taki, że w zbiorniku, na skutek upałów ewidentnie wzrasta ciśnienie. I nie jest to podciśnienie, jak tu wszyscy piszą. Widać, że ciśnienie ze zbiornika "uchodzi na zewnątrz" Wystarczy obserwować opary przy korku. W związku z tym, że ciśnienie w zbiorniku jest wyższe, opary wydostą się którędyś i w samochodzie śmierdzi beną przy uchyleniu okna lub szyberdachu. Jeśli przed wyjazdem odkręcę korek i ciśnienie spadnie, to przez jakiś czas jest git, dopóki się nie nagrzeje... i tak w kółko. Podkreślam, że problem ten dotyczy goracych dni. A ja biedny Miś nie wiem, co robić....

niedzwiedz
02-07-2009, 11:48
To wcale nie jest normalna, a w zasadzie, tak jak napisał wyżej kolega szczerba jest to niepożądane. Nie wiem jak w mondku bo tu jeszcze tego nie musiałem tykać ale w VW był taki wężyk idący ze zbiornika, nie dało się go przeoczyć patrząc na auto od spodu i był zabity syfem i wtedy syczał korek wlewu. Moj mondek na mnie nie syczy...

Ryzu
12-07-2009, 22:24
Zaworek jest w korku, sprubój wymyć dokładnie korek w bęzynie ekstrakcyjnej powinno pomóc