PDA

Zobacz pełną wersję : [Puma] woda z rury, rozrząd, zawory>proszę o pomoc



matisl
08-05-2007, 13:59
Witam. W Pumie 1.4 z tłumika leci woda, jak sie przegazuje, ale jak dluzej postoi to tez widać ślady wody. Czy to jest oznak padniętej uszczelki pod głowicą? Co to moze być? Zauważyłem, ze chyba mi troche ubyl plynu w chlodnicy, ale nie jestem pewnien, gdyz niedawno kupilem ten samochod. W Mondeo nic takiego sie nie dzieje i mysle, ze jest to nienormalne... Czy da się domowymi metodami, bez zdejmowania glowicy zmienic uszczelniacze zaworowe 16V??

BS
08-05-2007, 14:03
woda w tłumikach to norma- szczególnie w autach, które mają częste dłuższe postoje - para wodna jest w spalinach :metal :)) ... monitoruj poziom wody w układzie chłodzenia a przekonasz się czy jej ubywa czy nie ... gdyby spalał płyn chłodniczy to spaliny miałyby charakterystyczny, gryzący zapach :metal ... myślę że nie masz się o o co martwić...

matisl
08-05-2007, 14:06
narzie to mi w masakrycznych ilosciach ubywa oleju, pewnie uszczelniacze zaworowe, w ciagu 10min na jalowych okolo 100ml ;(:(:(
Czy da sie te uszczelniacze wymienic bez zdjmowania glowicy? I czy do zmiany rozrządu potrzebny jest kanal?

BS
08-05-2007, 14:10
narzie to mi w masakrycznych ilosciach ubywa oleju, pewnie uszczelniacze zaworowe, w ciagu 10min na jalowych okolo 100ml ;(:(:(
Czy da sie te uszczelniacze wymienic bez zdjmowania glowicy? I czy do zmiany rozrządu potrzebny jest kanal?

z tego co wiem to niektórzy mechanicy potrafią wymieniać uszczelniacze bez zdejmowania głowicy ale kto i jak to nie wiem ... jaki w pumie jest dostęp do rozrządu to pojęcia bladego nie mam...

matisl
08-05-2007, 14:12
wlasnie nie mam kanalu, a chce to zrobic z wujniem. ostatnio robilismy sprzeglo, a teraz znowu wyszlo to...


Proszę o rady

Jakub
08-05-2007, 14:26
Jeśli połyka Ci takie ilości oleju to na bank nie będą uszczelniacze. Szukaj głębiej - przy takiej ilości spalanego oleju, z rury bys miał jak w trabancie czy innym dwusuwie kłęby spalin.

Exodos
08-05-2007, 14:33
Kuba dobrze mówi, może Ci gdzieś olej ucieka, rozrząd mozna wymienić bez kanału, ja tak robiłem u siebie w mondeo, nie wiem jak w pumie, ale w mondeo trza silnik podnieść, ale to nie problem z hydraulicznym podnośnikiem.

matisl
08-05-2007, 14:41
wlasnie kopci tak na siwo-niebiesko, jak sie doda gazu to jak w mojej mztce na mixolu :D hehe

Pierścienie to raczej by nie siadlu przy takim przebiegu, załóżmy, ze nie ch tam ma 150tyś km, rozbieralem z wyjkiem kiedys fieste 190km i pierscienie byly ok, okazaly sie zawory, mysle, ze u mnie tez to będzie. Olej nigdzie nie wycieka, plyn chlodniczy tak samo. A uzo trzeba bylo podnieść silnik? Miales blokady rozrządu? czy jak? Łape trzeba chyba okdręcić co trzyma silnik...

Exodos
08-05-2007, 14:43
No oczywiście że miałem blokady, sam toczyłem :) silnik no trzeba było podnieść żeby się nie opierał na górnej poduszce silnika, Łape (ale tą górną) trzeba odkręcić bo inaczej niema jak się dostać do rozrządu.

matisl
08-05-2007, 14:45
a zbiorniki jakies odkrecales itp? co sądzicie o tych blokadach do forda za 58zł z allegro?

Exodos
08-05-2007, 14:49
No musiałem odkręcić zbiornik wyrównawczy płynu chłodzącego, pompe wspomagania, jak jest w Pumie to niemam pojęcia.

matisl
08-05-2007, 14:57
aha, a czy prxzy okazji na co zwrocic uwage, bo nie dziala mi klima, a dzialala, przez wymiana soprzęgła. nie wiem co siem oglo stać