PDA

Zobacz pełną wersję : Wydech z prawej/lewej strony?



PPatricko
23-06-2005, 09:20
Witam,

właśnie szukam zderzaka do sedan/liftback MKII 2.0. Doszukałem się, że w pojemnościach 1.6 i 1.8 końcówka wydechu jest z lewej strony, a ponoć tylko w 2.0 jest z prawej? Pytam bo faktycznie mam końcówkę z prawej i przetłoczenie w zderzaku jest z prawej strony. Czy w innych modelach przetłoczenie jest z lewej czy może jest niżej puszczona końcówka wydechu i przetłoczenia nie ma wcale? Jak to wygląda w 2.5?

m3hoo
23-06-2005, 09:40
W 2,5 są dwie wersje - zwykłe (o ile można mówić, że 2,5 jest zwykłe :satan: ) mają jedną rurę wydechową, ale z tyłu są 2 tłumiki oraz ST'ki, które mają dwie rury wydechowe.
W modelach, które widziałem - mających jedną rurę - rura jest z prawej strony, choć do czasu ostatniego spotu w W-wie wydawało mi się, że z lewej. Z kolei Graluu mówił, że w jego wcześniejszym MkI była rura po prawej, a przetłoczenie po lewej.
W ogóle dziwna sprawa z tymi rurami. Ja mam rurę po lewej i po lewej mam przetłoczenie, ale ja mam ropucha.

RWalentynowicz
23-06-2005, 09:45
W moim MkII V6 wydech wyprowadzony jest z prawej strony.

PPatricko
23-06-2005, 09:48
Z kolei Graluu mówił, że w jego wcześniejszym MkI była rura po prawej, a przetłoczenie po lewej.
W ogóle dziwna sprawa z tymi rurami. Ja mam rurę po lewej i po lewej mam przetłoczenie, ale ja mam ropucha.

Czaiłem na Allegro fotki, ale akurat rury zazwyczaj są zacienione i słabo widać. Ja właśnie do tej pory też nie byłem w pełni świadomy jak to wygląda i teraz wiem, że muszę szukać zderzaka z przetłoczeniem z prawej strony. Grallu widocznie miał wymieniany zderzak i pewnie miał minimum 2.0? Nie wiem jak to jest z MKI, ale mocno się zdziwiłem tą różnicą. Poprostu nie zwracałem na to uwagi do tej pory...

KrzysztofStu
23-06-2005, 09:49
Witam,

właśnie szukam zderzaka do sedan/liftback MKII 2.0. Doszukałem się, że w pojemnościach 1.6 i 1.8 końcówka wydechu jest z lewej strony, a ponoć tylko w 2.0 jest z prawej? Pytam bo faktycznie mam końcówkę z prawej i przetłoczenie w zderzaku jest z prawej strony. Czy w innych modelach przetłoczenie jest z lewej czy może jest niżej puszczona końcówka wydechu i przetłoczenia nie ma wcale? Jak to wygląda w 2.5?
Ja mam wprawdzie MK1 HB, ale kiedyś kupowałem zderzak tylny i wycięcie na rurę było po obu stronach. Do tego montuje się jeszcze dodatkowo taką listwę na dole i ta ma już przetłoczenie tylko z jednej strony (tego nie musiałem kupować, bo nie była uszkodzona). Wydaje mi się, że MK2 ma podobnie chociaż mogę się mylić. Popatrz dokładnie.

white
23-06-2005, 10:15
Ja mam w swoim po prawej stronie.

PPatricko
23-06-2005, 10:21
Czyli sprawa wydaje sie być jasna: od 2.0 w górę po prawej stronie przetłoczenie. Warto o tym pamiętać przy zakupie.

Dzięki

jaca1
23-06-2005, 10:29
Montowane byly w MKI i MKII w wersjach przeznaczonych na rynek zachodni. Poprzednio mialem MKI z Niemiec (GLX) mial dwa tlumiki i wogole byl super zrobiony. Dopracowany w kazdym detalu i srubce. Teraz mam MKII 99 kupiony w Polsce -GHIA- ma jeden tlumik po prawej z tylu. Mimo ze to GHIA to jest gorzej zrobiony niz GLX z Niemiec z 1993. Moze ktos powie ze to nie znaczace drobiazgi ale jednak roznice widac golym okiem - niestety na niekorzysc wersji na rynek polski. Brak jest zasplepek na lby srub, blokady otwarcia tylnych drzwi przez dzieci, schowka pod siedzeniem pasazera, zamka na klucz w schowku, uchwytow do mocowania dywanikow, pokrywa kola zapasowego z tandetnego platsiku zamiast metalu, gorsza jakosc wykladziny dywanowej, plastiki skrzypia itd..... Mozna wymieniac dlugo. Wniosek jeden - Producent wie , ze dana partia aut idzie na export na wschod. Wowczas nawet GHIA idzie w oszczednowsciwej wersji. Ale tak wogole to jest OK, Jestem zadowolony z mojego Mondeo. :)

m3hoo
23-06-2005, 12:00
blokady otwarcia tylnych drzwi przez dzieci
Co jak co, ale blokada wydawała mi się wyposażeniem standardowym, niezależnie od rynku docelowego.

PPatricko
23-06-2005, 12:14
blokady otwarcia tylnych drzwi przez dzieci
Co jak co, ale blokada wydawała mi się wyposażeniem standardowym, niezależnie od rynku docelowego.

Blokada może i tak, ale mam Angola Ghia z jedną poduszką i bez klimy :)

waldemarz
23-06-2005, 12:16
Montowane byly w MKI i MKII w wersjach przeznaczonych na rynek zachodni. Poprzednio mialem MKI z Niemiec (GLX) mial dwa tlumiki i wogole byl super zrobiony. Dopracowany w kazdym detalu i srubce. Teraz mam MKII 99 kupiony w Polsce -GHIA- ma jeden tlumik po prawej z tylu. Mimo ze to GHIA to jest gorzej zrobiony niz GLX z Niemiec z 1993. Moze ktos powie ze to nie znaczace drobiazgi ale jednak roznice widac golym okiem - niestety na niekorzysc wersji na rynek polski. Brak jest zasplepek na lby srub, blokady otwarcia tylnych drzwi przez dzieci, schowka pod siedzeniem pasazera, zamka na klucz w schowku, uchwytow do mocowania dywanikow, pokrywa kola zapasowego z tandetnego platsiku zamiast metalu, gorsza jakosc wykladziny dywanowej, plastiki skrzypia itd..... Mozna wymieniac dlugo. Wniosek jeden - Producent wie , ze dana partia aut idzie na export na wschod. Wowczas nawet GHIA idzie w oszczednowsciwej wersji. Ale tak wogole to jest OK, Jestem zadowolony z mojego Mondeo. :) Panowie nie wiem jak wam wychodzi po prawej stronie bo stojac z tylu auta przodem do samochodu to ja mam tlumik po lewej stronie czyli od kierowcy a nie po prawej a mam silnik 2.0

m3hoo
23-06-2005, 12:18
Panowie nie wiem jak wam wychodzi po prawej stronie bo stojac z tylu auta przodem do samochodu to ja mam tlumik po lewej stronie czyli od kierowcy a nie po prawej a mam silnik 2.0
No to masz popsute :)
A tak serio - to w większości widzę po prawej (tylko ja mówiłem wcześniej o 2,5) :niewiem:

PPatricko
23-06-2005, 12:26
Panowie nie wiem jak wam wychodzi po prawej stronie bo stojac z tylu auta przodem do samochodu to ja mam tlumik po lewej stronie czyli od kierowcy a nie po prawej a mam silnik 2.0

No to czaaad :) Wychodzi jak chce! To pewnie jak z tym kolorem z VINu, który czasem się nie zgadza. Jak im się skończyły przetłoczki na prawo to klepali na lewo :) Manufaktura :banan:

Borro
23-06-2005, 12:31
Panowie nie wiem jak wam wychodzi po prawej stronie bo stojac z tylu auta przodem do samochodu to ja mam tlumik po lewej stronie czyli od kierowcy a nie po prawej a mam silnik 2.0
No to masz popsute :)
A tak serio - to w większości widzę po prawej (tylko ja mówiłem wcześniej o 2,5) :niewiem:

A ja mam 1,6 i nie mam wogóle tłumików a wydech mam po obu stronach ale ja to chyba jakiś dziwny jestem :) :jezyk1:
A tak na poważnie to miałem po lewej stronie (tej od kierowcy) jeden tłumik.

ex
23-06-2005, 13:18
v6 mk1 - prawa (podwójny tłumik tylny) - ale to kombiaczek
Najlepiej idź do dobrego tłumikarza to przecież mają knigę z odpowiednimi modelami.
ex


-----------------------------
kat pad dam rure w te dziure? :)

Graluu
23-06-2005, 13:26
ja mam obecnie V6 i wydech mam po prawej stronie, ale wcześniej miałem Mk I 2.0 i wydech miałem .... po lewej stronie :)