PDA

Zobacz pełną wersję : Złażąca "guma" (?) z boczków MKIII



Slavol
23-06-2005, 12:03
Podejrzewam że to problem generalnie w każdym Mondim - powycierała mi się ta "guma" pokrywająca plastik w oparciach drzwi kierowcy - teraz jak jeżdżę w którkim rekawie to wkurza mnie bo nieprzyjemne to uczucie jak ciągnie włosy :wall:
Pomyslałem że pościeram czymś te resztki "gumy" do samego czarnego plastiku ale zastanawiam się czym to zrobić żeby nie oszpecić.
Może ktoś próbował takie coś wykonać we własnym zakresie.
Da się to zrobić bez ściągania boczków drzwi?
W moim poprzednim MKII'99 też tak było ale jakoś mi nie przeszkadzało, zresztą auto miało 250kkm to i nie dziwota.
Pozdrowionka ...

m3hoo
23-06-2005, 12:17
Da się to zrobić bez ściągania boczków drzwi?
Z pewnością się da, ale jakość nie będzie powalająca - poza tym malowanie bez zdejmowania wiąże się z możliwością pryskania lakierem na szyby lub inne elementy. Jeśli chcesz to zrobić porządnie, zdejmij boczki i przeczyść dokładnie, daj podkład do plastików (jaki? - zapytaj Krzysia68) i dokładnie polakieruj. Nie opłaca się robić prowizorki.

Buding
23-06-2005, 13:15
Ford podobno naprawia takie cos. Ostatnio czytalem cos o systemie napraw SMART albo cos w tym stylu i w sklad tych uslug wchodzi takze naprawa tapicerki, plastikow itp.

A ogolnie nie jest to problem tylko Mondziakow ale takze innych aut, miedzy innymi spotkalem sie z czyms podobnym w VOLVO.

Po co uzywaja takiego swinstwa skoro wiedza, ze i tak zejdzie po dwoch latach??? Nie mam pojecia.

Pozdrowionka.

Kafar
23-06-2005, 13:44
Nie ma to jak MKI, 11 latek nic nie złażi:)

Astonbalt
25-08-2009, 15:09
Ford podobno naprawia takie cos. Ostatnio czytalem cos o systemie napraw SMART albo cos w tym stylu i w sklad tych uslug wchodzi takze naprawa tapicerki, plastikow itp. ...

Też o tym słyszałem ale ponoć w Fordzie już tego nie robią bo nie mają kim :(

Byłem w takiej szwajcarskiej (chyba?) firmie Smart Plus i oni tam robią takie rzeczy

ryszinho
31-08-2009, 23:03
Czw Cze 23, 2005 1:44 pm


Wto Sie 25, 2009 3:09 pm


Normalnie chyba rekord :helm:

Ponad 4 lata minęło a ktos to znalazł.....

GrekuPL
01-09-2009, 08:03
a fuuuu...jak śmierdzi ten kotlet :los2:

GTomek
02-09-2009, 11:42
u mnie złaziło i w końcu wziełem i całą tą warstwę starłem przy pomocy palcy i ręcznika papierowego i wygląda to o wiele lepiej niż te obdrapańce

Jakub
07-09-2009, 22:31
Dobry kotlet nie jest zły.

Najlepiej się to zdrapuje po podgrzaniu np suszarką, za pomocą kart BP partner club lub innej np Mastercard :)

Tomaszenko
15-09-2009, 23:57
pościerałem wszystko u kierownika z nudów jak na kobietę czekałem...i tak juz brzydkie było obdrapane...i dla równowagi u pasażera tez wszystko obdrapałem a z tyłu nie schodzi wiec jest :)
W Fordzie tego jest mało i można zdrapać a w VW golf IV to prawie cały tunel środkowy jest taką gumą oblepiony i tam jest dramat po latach...