PDA

Zobacz pełną wersję : Bierze olej ?????????



OLSZAK
23-06-2005, 15:58
Po wymianie oleju miałem minimalnie powyżej MAX przejechałem 5000 km i zeszło do MIN. Dolałem teraz 250ml i jest na środku pomiędzy MIN a MAX. Zastanawia mnie czy nie bierze za dużo oleju. Jakie mogą być tego przyczyny i jak to zlikwidować.
Pozdrawiam OLSZAK.

szopen_x
23-06-2005, 16:05
Ja wymieniam olej (+filtr) co 15tys. km. Przy wymianie wchodzi ok. 4.25l i pozniej dolewam w razie koniecznosci ok 1.5 czyli mniej wiecej 1L/10tys. km :beer:
Czyli w/g mnie Twoj nie bierze, bo u mnie wychodzi, ze dolewam wiecej, a zadnych objawow brania oleju np. niepokojacy kolor dymu z wydechu lub wyglad swiec, nie zauwazylem. :beer:

gnacik
23-06-2005, 16:25
Odpisalem Ci na forum forda mysle ze to zuzycie miesci sie w granicach "przyzwoitosci"
ale warto byc czujnym i obserwowac bagnecik :) nie piszesz jaki przebieg ma autko jak spory to normalnie ze sobie literek na 10 tys lyknie :)

Henryk
23-06-2005, 17:19
He he...i pomyśleć że nowiutkie FSO albo skody wychodząc z fabryki w latach 80tych miały fabryczną normę zużycia oleju....uwaga 0,8-1l /1000km (jeden tysiąc kilometrów)i jeżeli się w niej mieściły to wszyscy byli szczęśliwi.Zresztą zapytaj aktualnie właściciela nowego seicento ile musi dolewać oleju.O ile oczywiście powie Ci prawdę.Całuj swoje mondeo czule w klamkę i jeździj.

v1tek77
23-06-2005, 18:23
Moj bierze jakies 400ml na 10tys. km i uwazam to norma, w dodatku odkrylem drobny wyciek spod miski :satan:
W zwiazku z tym mysle, ze u Ciebie to tez nic groznego.

waldemarz
23-06-2005, 18:26
Po wymianie oleju miałem minimalnie powyżej MAX przejechałem 5000 km i zeszło do MIN. Dolałem teraz 250ml i jest na środku pomiędzy MIN a MAX. Zastanawia mnie czy nie bierze za dużo oleju. Jakie mogą być tego przyczyny i jak to zlikwidować.
Pozdrawiam OLSZAK. 250 ml na 5kkm to jest bardzo dobra norma, a tak na przyszlosc to nigdy nie wlewa sie oleju powyzej max :jezyk1: Wg norm olej powinien na bagnecie przy zimnym silniku pokazywac w polowie miedzy minimum a maximum.

OLSZAK
24-06-2005, 00:19
Po wymianie oleju miałem minimalnie powyżej MAX przejechałem 5000 km i zeszło do MIN. Dolałem teraz 250ml i jest na środku pomiędzy MIN a MAX. Zastanawia mnie czy nie bierze za dużo oleju. Jakie mogą być tego przyczyny i jak to zlikwidować.
Pozdrawiam OLSZAK. 250 ml na 5kkm to jest bardzo dobra norma, a tak na przyszlosc to nigdy nie wlewa sie oleju powyzej max :jezyk1: Wg norm olej powinien na bagnecie przy zimnym silniku pokazywac w polowie miedzy minimum a maximum.

W serwisie tak zalali, ale było naprawde minimalnie ponad MAX. Chciałem wyzsać ale nie dało rady :)

gnacik
24-06-2005, 08:50
W serwisie tak zalali, ale było naprawde minimalnie ponad MAX. Chciałem wyzsać ale nie dało rady :)
Zmien serwis bo widac ten jest do :ass: