PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] pytanie o kompatybilność silników



rycho93
13-05-2007, 18:38
Szanowni koledzy!
Mam możliwośc kupić silnik Duratec 2.5 V6 24V od Mondeo MkIII do mojego Mundka MkI o tej samej pojemności.Jest to nowy silnik z przebiegiem 7km od autka które wyjeżdżając z salonu miało "dzwona".Mój sprzęcior ma już 320000km,więc pasowało by mu "przeszczepić serce".Czy zawieszenie silnika pasuje? Czy stara elektronika od MkI przypasi do motorka od MkIII?.Stary motorek chciałbym wyremontować i zrobić tunning.Z góry dzięki za odpowiedzi.

Tyberiusz
13-05-2007, 18:41
to bylby przeszczep, z takim nowym silniczkiem :metal ale elektronika ktora posiada mkI raczej tak jak mowisz, nie przypasi mkIII.

:metal

EDIT:

A swoja droga to trzeba miec "szczescie" wyjezdzajac z salonu i bum :) :jezyk1:

STraits
13-05-2007, 19:31
Tak nawiasem mówiąc to pojemność jest inna. Do 1999 roku było to 2544 cm3, po 1999 roku było 2499 cm3. Technicznie silnik będzie pasował bez problemu o ile jest kompletny (mocowania pod alternator), kolektory wydechowe, etc. Szyne paliwową musisz wziąść ze swojego silnika, bo mk3 2001+ miało system bezpowrotowego zasilania paliwem. Musisz ze swojego silnika przeszczepić układ EGR którego mk3 juz nie ma, wraz z czujnikami ciśnienia w układzie wydechowym, przewodami podciśnienia i sterownikiem EGR. Wiecej grzechów nie pamietam.

rycho93
13-05-2007, 19:56
Dzięki koledzy za szybką odpowiedź.On niema osprzętu elektrycznego.Widziałem go na zdjęciu tylko ale mogę się dowiedzieć co ma a czego niema,tchnąłeś we mnie iskierkę nadziei,bo ten motor jak go słyszę,to już chyba długo nie pośmiga.Nie ma wycieków a pali strasznie dużo oleju i już słychać lekkie stuki w głowicy

STraits
13-05-2007, 20:05
Zapewne mówisz o tym silniku co był na allegro za 5000. Nie wiem czy on jeszcze jest na sprzedaż, bo ktoś z MKP dzwonił i mówił że nieaktualne.
Odnośnie osprzetu - lepiej żeby alternator, pasek klinowy, napinacz paska.. zeby to wszystko było, bo to niezłą kase kosztuje. Napisz 450 PLN, pasek 300 z oryginału. Nie będą pasowały od Twojego starego silnika.

rycho93
13-05-2007, 20:24
Dokładnie o tym silniku pisałem.Jeśli nieaktualne to trudno....ale może się jeszcze kiedyś taka gratka trafić.Rozważam także na poważnie przywóz jakiegoś anglika i przekładkę silnika.Co do cen to wiem coś o tym,bo uszczelniałem już ten silnik i komplet uszczelek na t.z.w góre kosztował tylko 800zł i to w dodatku zamiennik oryginału.

agmo
20-05-2007, 22:32
chcę się podłączyć do tematu, coś podobnego chcę zrobić tylko tak że mam 1,8 benz z 95r i chcę wsadzić 2,0 ale po roku 98 czy będą jakieś problemy
Pozdrawiam Wojtek

andrzej_men
21-05-2007, 00:01
chcę się podłączyć do tematu, coś podobnego chcę zrobić tylko tak że mam 1,8 benz z 95r i chcę wsadzić 2,0 ale po roku 98 czy będą jakieś problemy
Pozdrawiam Wojtek
Poszukaj w dziale tuning, był temat o swapie chyba z 1.6 na 2.5 :satan:

LaBobas
21-05-2007, 00:35
Rycho zalej ceramizera,jest watek o tym,co masz do stracenia?

rycho93
12-08-2009, 14:00
Odgrzewam temacik by się pochwalić co narobiłem.
W czerwcu pojechałem do GB i jak zwykle szef mnie próbował ściągnąć do kraju na pusto bo niema ładunków.
Zapytałem więc czy mógłbym sobie kupić i przywieźć coś takiego jak moje Mondeo. Zgodził się.To ja w te pędy szukać fałki! Znalazłem w automacie tyle że MK II z 98 roku walnięte w tył. sprawdziłem i silnik pracował nadzwyczaj kulturalnie więc zapłaciłem te 500 funciaków i zapakowałem go na pakę.
Po przyjeździe do PL okazało się że znajomy potrzebuje skrzyni automatycznej do fałki więc poszła za tysiąc trzysta.
Buda wraz z papierami poszła za 1500 więc silnik mi został za darmo praktycznie. Trzy dni się zeszło na swap'ie i śmigam do dzisiaj.Angol miał 120 tys. mil przejechane więc myślę że prędzej mi nadwozie zardzewieje niż motorek padnie.Nie bierze oleju i naprawdę bardzo ładnie pracuje.
Pozdrawiam swapowiczów

Dodano po 6 min. temu:

Aha i jeszcze jedno. Gdyby ktoś chciał się pobawić w naprawę tej fałki co brała olej to mogę tanio puścić. Oddam ją za 700zeta wraz ze skrzynią manualną w której zgrzytała trójka.
w razie czego naświetlić temat na gg i podać nr telefonu to się zdzwonimy jak będę w kraju i w domu :beer: dla wszystkich

mad
12-08-2009, 20:56
Po przyjeździe do PL okazało się że znajomy potrzebuje skrzyni automatycznej do fałki więc poszła za tysiąc trzysta.
Tanio sprzedałeś.

rycho93
09-09-2009, 04:51
Może i tanio ale na robociznę mi jeszcze po sprzedaży tego wszystkiego zostało parę groszy. Z tego co straciłem to trochę czasu, ale się opłaciło.
Pozdro dla wszystkich