PDA

Zobacz pełną wersję : Hamulce



Przemek
03-03-2005, 10:42
Mam pytanie odniśnie układu hamulcowego Forda Mondeo kombi 1,8 TD 1997r.

Otóż zostałem niedawno szczęśliwym (tak myśle) posiadaczem forda mondeo i od samego początku (czyli od zakupu swieci sie lampka układu hamulcowego na tablicy zegarów). Poprzedni właścicieł powiedział że wymienił klocki hamulcowe w przednich kołąch ale kontrolka nie zgasła ... powiedział że pewnie trzeba zresetowac komputer po wymianie klocków i bedzie ok ... Zadzwoniłem do serwisu i servis twierdzi że nic takiego nie trzeba robić ....

I teraz pytania...
1. Gdzie znajduje sie czujnik hamulca recznego ....
2. Czy w tylnych kołach są również jakieś czyjniki ...
3. Z ciekawości na jakiej zasadzie dzałają czujniki ( jak sprawdzić który czujnik daje sygnał o skończeniu sie okładzin ciernych w klockach)

z góry dziękuje za pomoc.
Przemek

altoot
03-03-2005, 10:52
Mam pytanie odniśnie układu hamulcowego Forda Mondeo kombi 1,8 TD 1997r.

Otóż zostałem niedawno szczęśliwym (tak myśle) posiadaczem forda mondeo i od samego początku (czyli od zakupu swieci sie lampka układu hamulcowego na tablicy zegarów). Poprzedni właścicieł powiedział że wymienił klocki hamulcowe w przednich kołąch ale kontrolka nie zgasła ... powiedział że pewnie trzeba zresetowac komputer po wymianie klocków i bedzie ok ... Zadzwoniłem do serwisu i servis twierdzi że nic takiego nie trzeba robić ....

I teraz pytania...
1. Gdzie znajduje sie czujnik hamulca recznego ....
2. Czy w tylnych kołach są również jakieś czyjniki ...
3. Z ciekawości na jakiej zasadzie dzałają czujniki ( jak sprawdzić który czujnik daje sygnał o skończeniu sie okładzin ciernych w klockach)
Przemek
Rozumiem ze chodzi o wyswietlacz "CHECK CONTROL"

Mam ten sam problem pomimo zmiany wszystkich tarcz i klocków - wczesniej ta kontrolka tylko migała, po zmianie zaswieciła sie na dobre... niedługo bede jechał do jakiegos elektryka bo widzi mi sie ze to wina przewodów..
Ad1 - nie wiem
Ad2 - przy tylnych kołach sa czujniki - a doikladniej to sa to klocki w czujnikami (z klocka bedzie "wychodził" przewód, ktory podpina sie pod uklad - kostka jest przymocowana do kolumny zawieszenia)
Ad3 - czujniki działaja na takiej zasadzie, ze w momencie scierania sie okladzin hamulcowych, na odsłoniety zostaje przewodzacy prod materiał i w momencie zetkniecia sie z tarcza zamyka obwod co powoduje zapalenie sie kontrolki... (niech mnie ktos poprawi jesli sie myle)



PS. uzupełnij dane w profilu... napisz przynajmniej skad jestes

m3hoo
03-03-2005, 11:11
1. Gdzie znajduje sie czujnik hamulca recznego...

"Czujnik" hamulca recznego polega tylko na tym, ze pokazuje (lub gdy padniety - nie pokazuje :) ) Ci czy wajcha jest zaciagnieta czy nie. Tam, gdzie masz wajche od recznego jest taki maly przycisk, ktory w momencie zacigniecia zalacza obwod i zapala sie swiatelko. Awaria recznego nie jest sygnalizowana w jakikolwiek sposob, bo jest to tylko linka, ktora "idzie" od wajchy do hamulcow tylnych.
Poprawcie ktos, jesli sie myle.

wesmond
03-03-2005, 11:23
[quote="Przemek"]Mam pytanie odniśnie układu hamulcowego Forda Mondeo kombi 1,8 TD 1997r.

Otóż zostałem niedawno szczęśliwym (tak myśle) posiadaczem forda mondeo i od samego początku (czyli od zakupu swieci sie lampka układu hamulcowego na tablicy zegarów). Poprzedni właścicieł powiedział że wymienił klocki hamulcowe w przednich kołąch ale kontrolka nie zgasła ... powiedział że pewnie trzeba zresetowac komputer po wymianie klocków i bedzie ok ... Zadzwoniłem do serwisu i servis twierdzi że nic takiego nie trzeba robić ....

I teraz pytania...
1. Gdzie znajduje sie czujnik hamulca recznego ....
2. Czy w tylnych kołach są również jakieś czyjniki ...
3. Z ciekawości na jakiej zasadzie dzałają czujniki ( jak sprawdzić który czujnik daje sygnał o skończeniu sie okładzin ciernych w klockach)


A czy czasem kontrolka hanulca nie jest sprzężona z czujnikiem poziomu płynu w zbiorniczku płynu hamulcowego? Bo coś mi się wydaje że jest. Więc może ten czujnik coś fiksuje?

altoot
03-03-2005, 11:30
A czy czasem kontrolka hanulca nie jest sprzężona z czujnikiem poziomu płynu w zbiorniczku płynu hamulcowego? Bo coś mi się wydaje że jest. Więc może ten czujnik coś fiksuje?

Jeśli chodzi o czerwoną kontrolke kolo zegarów to zgoda - chodzi o płyn hamulcowy (generalnie o hydraulike)...
Ale jeśli auto z czujnikami - to chyba ta pomarańczowa kontrolka na wyswietlaczu przy kratkach nawiewu...

wesmond
03-03-2005, 11:38
A czy czasem kontrolka hanulca nie jest sprzężona z czujnikiem poziomu płynu w zbiorniczku płynu hamulcowego? Bo coś mi się wydaje że jest. Więc może ten czujnik coś fiksuje?

Jeśli chodzi o czerwoną kontrolke kolo zegarów to zgoda - chodzi o płyn hamulcowy (generalnie o hydraulike)...
Ale jeśli auto z czujnikami - to chyba ta pomarańczowa kontrolka na wyswietlaczu przy kratkach nawiewu...

A czy jest coś napisane powyżej w postach że chodzi o pomarańczową kontrolkę? 8O nic nie widzę

altoot
03-03-2005, 11:43
A czy jest coś napisane powyżej w postach że chodzi o pomarańczową kontrolkę? 8O nic nie widzę

No jeśli kolega mowi o czujnikach klocków hamulcowych...
to kontrolka sprzeżona z tymi czujnikami - jest pomarańczowa :terefere:

wesmond
03-03-2005, 11:50
A czy jest coś napisane powyżej w postach że chodzi o pomarańczową kontrolkę? 8O nic nie widzę

No jeśli kolega mowi o czujnikach klocków hamulcowych...
to kontrolka sprzeżona z tymi czujnikami - jest pomarańczowa :terefere:
To ja tak:

Otóż zostałem niedawno szczęśliwym (tak myśle) posiadaczem forda mondeo i od samego początku (czyli od zakupu swieci sie lampka układu hamulcowego na tablicy zegarów). Poprzedni właścicieł powiedział że wymienił klocki hamulcowe w przednich kołąch ale kontrolka nie zgasła ... powiedział że pewnie trzeba zresetowac komputer po wymianie klocków i bedzie ok ... Zadzwoniłem do serwisu i servis twierdzi że nic takiego nie trzeba robić ....

I teraz pytania...
1. Gdzie znajduje sie czujnik hamulca recznego ....
2. Czy w tylnych kołach są również jakieś czyjniki ...
3. Z ciekawości na jakiej zasadzie dzałają czujniki ( jak sprawdzić który czujnik daje sygnał o skończeniu sie okładzin ciernych w klockach)

Na czerwono: wg mnie domniemanie a nie pewność że to czujniki klocków.
Na zielono: Jeśli to klocki to może mieć przetartu gdzieś po drodze przewód i zwiera do masy.
:) :dres:

Przemek
03-03-2005, 13:44
dzis zrobie zdjecie palacej sie lampki i umieszcze u siebie na serwerze i podam link aby nie było zadnych niejasności o która lampke chodzi...


odnośnie czujnika hamulca recznego .... jest taka mozliowść ze coś sie z nim stało i wchili zaciagniecia ręcznego zapalila sie lampa a po zwolnieni czujnik np odpadł i gdzies se lezy niezamkniety ... i dlatego chciałęm wiedziec gdzie jest ...


Konkluzja
rozumiem zatem ze jezeli jest to wina klocków to odłaczajac pokolei czujniki mozna stwierdzic które klocki na którym kole powoduja jego zadziałanie ...