PDA

Zobacz pełną wersję : zagadka z gasnieciem



LaBobas
24-06-2005, 00:50
Zauwazylem ostatnio przypadkiem taka rzecz.Dalem ostro gazu.jakiegos golfa bzyknalem dojechalem do swiatel a on zgasl.No to szybko jejejeje krece i chce odpalic a on lipa.Dopiero za 2 lub 3 razem tak jakby zalapywal paliwo i odpalil i potem na gaz sie przelaczyl i jazda.Dzisiaj znowu po wyprzedzaniu dalem czadu,wysprzeglilem dojezdzam do zakretu bo skrecalem do pracy a tu cos jakby kierownica sie zaciela ,patrze silnik zgasl i wspomka przestala dzialac.Znowu jejejej i zaskoczyl za 2 razem i cisza.Moze macie jakis pomysl na rozwiazanie tej zagadki.W innym temacie juz pisalem,ze gazowiec powiedzial mi,ze lambda sie konczy bo po odpaleniu silnika reaguje ze sporym opoznieniem.I jakos slaby jest na PB i na gazie byl chyba zrywniejszy przy wyzszych obrotach.I ..acha jeszcze jedno...na wolnych obrotach tak przy 900 tak czuc wibracje w kabinie.To chyba wszystko.Dzieki za jakies pomysly.Moze pokonam Mondiego i go wylecze.

white
24-06-2005, 00:53
Moze masz przypchany filtr gazu lub dostaje sie jakies lewe powietrze i jest go za duzo i wtedy gaśnie.

Graluu
24-06-2005, 00:54
ja dzisiaj wymieniłem lambdę i po wstępnych testach jest ok, tzn. gaśnięcie o których piszesz u mnie wystąpiło kilka razy, dzisiaj w czasie testu nie zdarzyło mu się to, a i lepiej się zbiera :metal

LaBobas
24-06-2005, 01:02
Moze masz przypchany filtr gazu lub dostaje sie jakies lewe powietrze i jest go za duzo i wtedy gaśnie.No na gazie zrobilem 1500km dopiero:)Kurde takie jaja zaczely sie chyba po pierdnieciu na gazie..z mojej zreszta winy a nie instalacji.Musze zobaczyc jak grzybek sie trzyma pod spodem pod kolektorem.

LaBobas
24-06-2005, 01:05
ja dzisiaj wymieniłem lambdę i po wstępnych testach jest ok, tzn. gaśnięcie o których piszesz u mnie wystąpiło kilka razy, dzisiaj w czasie testu nie zdarzyło mu się to, a i lepiej się zbiera :metalAle mi zrobiles smaka na ta lambde:)))Chyba sie skusze.Kurde a tu czeka tynie lozysko i chyba przednie do wymiany ech...

Graluu
24-06-2005, 01:08
kupiłem lambde uniwersalną za 70 zł oraz :beer: :beer: ( dla kolegi który mi pomagał to wymienić) także cenowo nie tak źle :metal

LaBobas
24-06-2005, 14:05
Moze i ja bym to zrobil....ale pewnie musiales z kabelkami kombinowac.

Graluu
24-06-2005, 14:17
odciąłem wtyczkę od starej sonty i kabelki połączyłem z kabelkami do nowej sondy - zarówno w jednej jak i drugiej są identycznie oznaczone - roboty na 10 min :metal

LaBobas
24-06-2005, 14:36
A powiedz mi czy da sie gdzies w normalnym sklepie zakupic uniwerslana.Bo moge miec za 200zl NGK

Graluu
24-06-2005, 14:40
A powiedz mi czy da sie gdzies w normalnym sklepie zakupic uniwerslana.Bo moge miec za 200zl NGK

można - tylko po co aż tyle płacić, na allegro kupiłem swoją za 70 zł plus wysyłka 6zł - bangla jak ta lala :metal