PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z podgrzewaczem ropy?



m3hoo
03-03-2005, 12:17
Gdzie toto ustrojstwo sie znajduje, a co najwazniejsze - jak najszybciej zweryfikowac czy dziala ono poprawnie?

Truszek
03-03-2005, 12:34
Wiem jak robią to węglarze transportujący czarne złoto po polsce w srogą zimę :satan: .
Otóż i chłopaki jednomyślnie 8O spuszczają do zbiornika paliwa podłączoną żaróweczkę 20W :) i zima im nie straszna :bigok:
Ale jak to w mondasie jest? Tego ci nie powiem :)) , tylko nie rób tego co opisałem powyżej. :beer:

szczerba
03-03-2005, 15:33
Gdzie toto ustrojstwo sie znajduje, a co najwazniejsze - jak najszybciej zweryfikowac czy dziala ono poprawnie?

W silnikach 1,8 TD, w celu uniknięcia gęstnienia oleju napędowego zastosowano przed filtrem paliwa elektryczny podgrzewacz (prostokątne pudełko z czarnego plastiku zamontowane tuż obok filtra z jednej strony doprowadzony jest przewód paliwowy ze zbiornika, tuz obok podłączony jest krótki, zakręcony przewód paliwa do filtra). To urządzenie podgrzewające włączane jest samoczynnie przez wbudowany termowyłącznik, gdy temperatura jest równa 0 lub niższa. Sprawdzić można poprzez skontrolowanie czy podgrzewacz pobiera prąd, wpinając amperomierz w przewód zasilający.

didas
03-03-2005, 18:33
"szczerba" ma racje to to czarne pudeleczko i najlepszym sposobem sprawdzeia czy dziala bedzi wiecie wlasnei amperomierza A w czym masz problem ze wlasnie o to pytasz??

m3hoo
04-03-2005, 09:13
Dzieki piekne Panowie :beer:

kalafior
05-03-2005, 16:56
Byłem na przeglądzie i okazało się, że z niewiadomych mi przyczyn poprzedni właściciel ominął podgrzewacz :zly:. Mechanik twierdził że prawdopodobnie był nieszczelny, a nie mialem juz czasu by sie tym zajeli. Mam zamiar wziać sprawę w swoje ręce :banan: i odrazu pytam (jakbym coś skopał ) moze wiecie ile kosztuje to cudo?