PDA

Zobacz pełną wersję : 4 piknięcia



Golden
03-03-2005, 17:25
Mam mondeo sciągnięte z niemiec. Immobilajzer(nie iwem jak to się pisze) był założony przez poprzedniego właściciela. Wydaje mi się jednak, że te piknięcia nie są od immobilajzera bo wydaje on inne dźwięki. Do rzeczy: jak zamykam auto(fabryczny centranlny bez pilota) to czasami są 4 piknięcia a czasmi ich nie ma. Domyślam się że oznaczają one liczbę zamykanych drzwi. Zastanwiam mnie jednak dlaczego nie występują przy każdym zamykaniu auta a raczej sporadycznie.
Jak ktoś ma jakieś sugestie to chętnie posłucham :)
Pozdrawiam

fuel111
03-03-2005, 19:04
Nie to nie chodzi o liczbę zamykanych drzwi. Jest to kod który informuje ćię o błedzie w systemie. Chyba będziesz musiał podpiąć się do komputera. Ale narazie sprawdż działanie wszystkich włączników drzwiowych i klapy bagażnika.

Golden
03-03-2005, 19:16
hmmm piknięcia dochodzą z podszybia i na zewnatrz są słyszalne bardziej niż w środku auta. Co do kompa to się jakiś czas temu podpinałem w ASO i nic tam nie wykryli.
Wszystkie właczniki działają ok - tzn. oświetlenie zapala się jak należy nie murga itp.
A tak przy okazji to mam jeszcze pytanko dotyczące czerwonej diody obok zegarka (komputera pokłądowego nie mam). Z instrukcji (tyle, że byla po niemiecku i mogłem źle zrozumieć)wynika,że jeśli po uruchomieniu auta nie zgaśnie po 5 sekundach to wtedy cos nie halo. U mnie gaśnie po 5 sekundach.Czy ktoś mógłby to potwierdzić?

fuel111
03-03-2005, 21:13
chodzi o to aby zgasła, a 5 sekund i pikanie może brać się z generowania błędu.

mburz
03-03-2005, 21:44
pikniecia np chyba 4 informują nas w imobilajzerze np. Goliat że są niewłaściwie zamknięte drzwi lub słaba bateria w pilocie. U mnie kiedyś tak było po kupnie samochodu, okazało się że źle był wyrergulowany włącznik alarmu klapy silnika (maski)

Mlynek
03-03-2005, 23:59
Witam kolege!!
Słuchaj być może masz taki zamek jak ja!! :jezyk1: a chodiz o to że sa dwie opcje zamykania 1-sza to zwykłe zamykanie 2-ga to opcja zamykania dzrzwi z ryglowaniem i kiedy zamykam z ryglowaniem on pika (bodajrze 4 razy) a jesli zamykam normalnie na raz to nie pika!!!!! być może że to to!!!! zamykanie zwykłe odbywa sie kiedy to kiedy to po włożeniu kluczyka w zamek przekręcasz raz w prawo później wraca to pozycji wyjściowej i wyjmujesz kluczyk i koniec!!!! zaś z ryglowaniem się to odbywa tak że przekręcasz raz w prawo i od razu w lewo i wtedy załaącza mi się ryglowanie i w ten czas pika!!!! w każdym razie wydaje mi się że warto to sprawdzić!!!! życze powdzonka 3maj się

rafek
04-03-2005, 19:11
no a u mnie jest tak ze raz w prawo to zamyka , a natomiast raz w prawo i odrazu w lewo domyka z ryglowaniem ale zamiast pikania mam dwa mrugniecia kierunkami :))

Fredee
04-03-2005, 21:14
więc tak:
Jeśli auto zamkniesz kluczykiem, przekręcając go w pozycję zamknięte, to wtedy nie piszczy, auto się zamyka, ale jak ktoś jest w środku to może się od środka otworzyć bo wewnętrzne klamki działają
Jeśli teraz auto zamkniesz w ten sposób, że najpierw przekręciesz kluczyk w pozycję Otwarty a w ciągu trzech sekund potem na pozycję zamknięty to auto się rygluje ( wtedy pika cztery razy, ale muszą być zamknięte wszystkie drzwi i klapa bagażnika) i wewnętrzne klamki zostają zablokowane - nie otworzysz auta od środka. Dodatkowo po takiem zaryglowaniu nie można otworzyć klapy bagażnika od wewnątrz samochodu ( wajchą ) dopóki się auta nie odworzy kluczykiem zzewnątrz
Pozdrawiam

darq
05-03-2005, 17:59
u mnie jest prawie tak samo- nic nie pika tylko dwa mrugnięcia kierunkow. co moze dolegać? gdzie jest syrenka?

Golden
07-03-2005, 16:22
No i sprawdziłem :).Faktycznie te piknięcia biorą się z faktu ryglowania dżwi.Różnie "machałem" kluczykiem i dlatego nie występowały one zawsze.Dzięki za rady-problem rozwiązany :)
Pozdrawiam