PDA

Zobacz pełn± wersję : Spalanie - czy to możliwe??



yogi42
26-06-2005, 17:06
Witam


jak w temacie sprawa ma się spalania

zawsze lałem na jednej stacji gazik i benzynkę i jakbym nieliczył wychodziło mi w granicach 10,5 do nawet 11,5 litra na 100km w cyklu mieszanym ale z przewag± trasy

ale wczoraj przezyłem miłe rozczarowanie
mianowicie pojechałem w trasę i po przejechaniu rowniótkich 100km podjechałem na stację (inn± niż zawsze - tym razem tankowałęm przy auchan w Żorach) i po zalaniu do pełna wyszło mi 8 l / 100km

wiec po powrocie do domu znou zatankowałem do pełna na rodzimej stacji petrochemii i szok wyszło mi 10 l/100km


mowa oczywi¶cie o gazie

czy to możliwe??
nie do¶ć ze w Żorach dałem za gaz 1,65 to jeszcze mniej wlałem a u nas 1,89 i wlazło 10 l na 100km


kto oszukuje?? dystrybutor czy samochód??

digital123
26-06-2005, 17:23
Możliwe że rzeczywi¶cie kantuja na stacji koło ciebie.

A tak btw. sk±d kolega jest, bo widze woj. opolskie. Ja Racibórz, czyli praktycznie na pograniczu woj ¶l±sko/opolskiego

yogi42
26-06-2005, 17:46
Możliwe że rzeczywi¶cie kantuja na stacji koło ciebie.

A tak btw. sk±d kolega jest, bo widze woj. opolskie. Ja Racibórz, czyli praktycznie na pograniczu woj ¶l±sko/opolskiego


no to witam ziomala

ja jestem z Głubczyc

w sumie mamy naprawdę niedaleko:)

ex
26-06-2005, 18:37
Hejka!
Cóż - z tankowaniem gazu jest tak że różne stacje mog± mieć różnie ustawione "odcięcia" podawania gazu - pomiar ci¶nienia w butli - st±d różnice w pomiarze tankowania (sprawdziłem niemiło to sam w momencie gdy moja stara Renia po takim małym tankowaniu - przejechała o 100 km mniej niż powinna w trasie i gaz się skończył) - pomiar powinien niestety odbywać się do "wyjechania" gazu po tankowaniu od pustego.
Ale może to po prostu lepszy gazik ;) był.
pozdro
ex

LaBobas
26-06-2005, 18:49
Moj pali od 11lpg do 12,5 z klima.Mysle,ze z klima siednie 13lpg na 100km.A jezdze roznie,ale zazwyczaj spokojnie.

digital123
26-06-2005, 19:18
no to witam ziomala

ja jestem z Głubczyc

w sumie mamy naprawdę niedaleko:)

To może by jaki¶ spocik uskutecznić, może kolega jeĽdzi gdzie¶ do Racibrza???

yogi42
26-06-2005, 20:50
no to witam ziomala

ja jestem z Głubczyc

w sumie mamy naprawdę niedaleko:)

To może by jaki¶ spocik uskutecznić, może kolega jeĽdzi gdzie¶ do Racibrza???

a no wczoraj przjezdzałem przez Racek bo jechałem na Wodzisław ¦l±ski bo tam zakładałem gaz a jechałem na przegl±d

jak trzebabęzie to można spocik zorganizować w sumie to nie jest daleko