PDA

Zobacz pełną wersję : Od czego ta lamkpa



Przemek
03-03-2005, 18:19
http://80.51.186.2/mondeo/

pod tym linkiem zdjecia swiecącej sie lampki ...

Prosze o wyjaśnienie do czego ona służy i jaki jest możliwy powód że sie świeci.

Z góry dziękuje

BJSusel
03-03-2005, 18:24
masz zaciągnięty hamulec ręczny lub za mało płynu hamulcowego :niewiem:

Golson
03-03-2005, 18:32
albo przycisk od ręcznego szwankuje :niewiem:

Diabel
03-03-2005, 19:26
Na początek radzę sprawdzić wyłącznik pod ręcznym hamulcem :satan:

PKd
03-03-2005, 20:27
.. a jeśli nie masz wyświetlacza sygnalizującego zużycie klocków hamulcowych a w dodatku od jakiegoś czasu ta lampka migała to na 99% masz do wymiany właśnie klocki - przy czym objawia się to właśnie niskim poziomem płynu (dolanie płynu spowoduje problemy przy wymianie klocków).

Przemek
03-03-2005, 21:22
Co zrobilem .... a niestety dalej swieci

1. Sprawdzilem poziom płynu (jest max)
2. Odłączylem kable od czujnika w zbiorniczku (swieci dalej)
3. Poprzedni włąściciel wymianił klocki z przodu.

Zostaje:
1. Klocki z tyłu
2. Czujnik ręcznego
3. Uszkodzony czujnik poziomu płynu (nie weim jak sprawdzic bo to najłatwiejsze i najmniej kosztów)

mburz
03-03-2005, 21:52
[quote="Przemek"]http://80.51.186.2/mondeo/

hmm odczyt kompem cię ratuje moze być tak że masz za słabe ciśnienie w układzie hamulcowym lub funkcja EBD nie działa, sprawdz żarówki STOPu

wesmond
04-03-2005, 09:32
Co zrobilem .... a niestety dalej swieci

1. Sprawdzilem poziom płynu (jest max)
2. Odłączylem kable od czujnika w zbiorniczku (swieci dalej)
3. Poprzedni włąściciel wymianił klocki z przodu.

Zostaje:
1. Klocki z tyłu
2. Czujnik ręcznego
3. Uszkodzony czujnik poziomu płynu (nie weim jak sprawdzic bo to najłatwiejsze i najmniej kosztów)

Chyba będziesz musiał dobrać się do czujnika ham. ręcznego albo jest gdzieś zwarcie na przewodach od klocków lub co dziwne też zablokował się czujnik w zbiorniczku. Ja zacząłbym od ręcznego.

DJ_
04-03-2005, 21:59
U mnie była awaria "czujnika" od ręcznego, ale wtedy jest odwrotnie niż się wydaje - bo wtedy kontrolka nie świeci (tam jest włącznik ROZWIERNY - tzn. obwód się zamyka i zapala się kontrolka w momencie gdy dźwignię ręcznego pociągnie się do góry, bo wtedy przycisk "czujnika" zostanie uniesiony)

Więc według mnie to nie wina samego włącznika przy dźwigni.
Ewentualnie w którymś momencie dwa kabelki idące od tego "cycka" są przetarte i się zwierają. Mogą być zwarte również przy diodzie (kontrolce).

Myślę, że tu jest pies pogrzebany, bo skoro po odłączeniu czujnika świeci nadal, to gdzieś musi być zwarcie.

Pozdrawiam, daj znać gdy zlokalizujesz usterkę.

daro5555
05-03-2005, 01:55
:beer: zdecydowanie hamulec jesli dobrze hamuje i Ci to nie przeszkadza i masz sprawdzone juz wszystko to na ta kontrolke i z czasem sie do niej przyzwyczaisz a jak kiedys zgasnie to bedziesz sie zastanawial co jest :beer: :metal sprawdz reczny moze nie odbija