PDA

Zobacz pełną wersję : odnośnie nie działającego nawiewu ( nawiew tylko na szybę )



Chinol
26-06-2005, 23:35
Witam. Jestem całkiem nowym ( dzisiejszym ) zarejestrowanym w klubie Mondeo. Nie dawno nabyłem ten niesamowity pojazd i jestem miło zaskoczony, ponieważ wiele słyszałem niedobrego na temat Mondeo. Także cieszę się że jestem właścicielem właśnie Forda Mondeo. Mam pewien problem związany z regulacją nawiewu o którym wspomniał wcześniej już jeden z użytkowników Forda. U mnie też wystąpił ten problem. Nieważne jak ustawiłbym przełącznik nawiewu to strumień powietrza zawsze skierowany jest na przednią szybę. Auto: Mondeo 1,8 TD Ghia z 98 roku, sedan. Po sprawdzeniu czy wężyk spadł z siłownika za radiem po lewej okazało się że jest wszystko na swoim miejscu i wszędzie tam gdzie ma być i nadal wieje na szybę. Niestety nie wiem który to jest wężyk z kolektora. Proszę o info który i jak go znaleźć. Jeżeli byłoby to nie to, to co ewentualnie jeszcze może być z tym nawiewem? ( klima automat ) Proszę o jakąś pomoc, bo doprowadza mnie to do szału kiedy na dworze jest powiedzmy 40 stopni, a ja chcę sobie schłodzić wnętrze auta to wtedy bucha mi prosto w czoło powietrze które nagrzewa się prześlizgując po przedniej szybie i zamiast wiać zimne wali gorące!! Bardzo proszę o pomoc!! Wiem że może poruszyłem jeszcze raz ten temat, ale jeszcze nie opanowałem wszystkich trików członkowstwa w klubie i tym bardziej zachowań panujących na forum. Z góry przepraszam. Chinol. Dziękuję.

Piotrek
26-06-2005, 23:46
Witam serdecznie :bigok: :beer:

fuel111
27-06-2005, 00:00
Postaraj się o dodatkową osobę i niech jedna ciągnie za przewód który wchodzi do komory silnika a ty patrz który się rusza. W ten prosty sposób dojdziesz jaki to przewód. Później sprawdzasz szczelność a przyczyną tej awarii jest napewno nieszczelność. :satan:

Miroo
27-06-2005, 00:23
Postaraj się o dodatkową osobę i niech jedna ciągnie za przewód który wchodzi do komory silnika a ty patrz który się rusza. W ten prosty sposób dojdziesz jaki to przewód. Później sprawdzasz szczelność a przyczyną tej awarii jest napewno nieszczelność. :satan:

Zalety pneumatyki.Swoją drogą ciekawe czemu ford zdecydował się na takie rozwiązanie?

pieciag
27-06-2005, 00:25
Wyciągnij wtyczkę z tyłu pokrętła i na włączonym silniku posłuchaj czy syczy albo przyłóż język. Jak syczy, to poruszaj ręcznie dźwigniami siłowników.

Chinol
27-06-2005, 00:43
dzięki za zainteresowanie. wtyczkę wyciągałem i niestety nic nie syczy. a z tym przewodem to faktycznie muszę skombinować drugą osobę i wyczaić który to przewód. narazie to rozebrałe w środku pół auta i nic. he he

Chinol
27-06-2005, 11:35
witam ponownie. nie bardzo mam jak zobaczyć ten przewód z kolektora do tych nawiewów. może ktoś wie dokładnie gdzie i jaki może mieć kolor?

PPatricko
27-06-2005, 11:56
narazie to rozebrałe w środku pół auta i nic. he he

Pół rozbierzesz jak będziesz musiał ściągnąć konsolę :)

Chinol
27-06-2005, 12:05
Mogę rozebrać, ale żeby to pomogło. he he. Co jeszcze sprawdzić?? Gdzie szukać? 8O

wrozek
27-06-2005, 14:37
witam ponownie. nie bardzo mam jak zobaczyć ten przewód z kolektora do tych nawiewów. może ktoś wie dokładnie gdzie i jaki może mieć kolor?

W TD podciśnienie jest wytwarzane przez pompę próżniową - do wspomagania układu hamulcowego a do sterowania nawiewami chyba też.. Popatrz na przewód od wspomagania hamulców do pompy próżnowej czy gdzies "po drodze" nie ma rozdzielenia do nawiewów i czy coś się tam nie rozłączyło ...

Po chwili ( 1chwila=3 momenty)

... zastanowienia. Zawór EGR jest też sterowany podciśniemie.. czy nie gdzieś tam jest dojście do sterowania nawiewów ?

zetor
07-04-2011, 20:58
panowie odświeżam temat bo mam to samo nawiew tylko na szybę ale mam problem ze zrozumieniem tych wskazówek mógłbym prosić o jakieś zdjęcia będę bardzo wdzięczny

Netoper
08-04-2011, 00:08
nawiew tylko na szybę
Temat wielokrotnie omawiany w dziale klima, (od razu tam temat przeniosę)
np
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/63296-MkII-nawiew-tylko-przednia-szyba
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/34721-MkIII-Sterowanie-nawiewem-dmucha-tylko-na-szybę-przednią
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/58895-MkII-Nie-działa-regulacja-nawiewu

To tak na szybko, a jest tego parędziesiąt tematów.

zetor
08-04-2011, 13:50
teraz zaczęło działać i dmucha w różnych kierunkach czyli tak jak powinno ciekawe na jak długo jeżeli okaże się że znów nie działa to gdzie szukać przyczyny że raz działa a raz nie

Netoper
08-04-2011, 14:47
to gdzie szukać przyczyny że raz działa a raz nie
W przełączniku kierunków, w przewodach do niego dochodzących, w pompie vacum.
To wszystko jest omówione, i są porady jak co posprawdzać i fotki też powrzucane jak np wygląda gumka uszczelniającaw przełączniku
Wpisz w szukajce "nawiew szybę" i od groma gotowych porad będzie.

http://www.mondeoklubpolska.pl/search.php?searchid=7125

scorpioo1
04-01-2014, 22:41
Witam.

Jestem tu nowy, więc z góry wybaczcie za odświeżenie tematu. Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc pozwolę sobie je tutaj zadać.
Tak jak w głównym temacie powietrze wieje mi tylko na szybę (mam klimatronic po lifcie, z przyciskami, a nie pokrętłami). Dodatkowo powietrze albo ochładza, albo nagrzewa.Bardzo rzadko jest coś pomiędzy. W nieautoryzowanym serwisie Forda powiedziano mi, że przyczyną są połamane klapki nawiewu.
Zanim jednak wymienię cały nawiew, chciałbym się dopytać, czy jest to realne, żeby dwie klapki były pęknięte, czy może coś innego mogło odmówić posłuszeństwa?
Czy można wymienić w ogóle same klapki oraz czy nagrzewnica/nawiew pod klimatronic przed liftem jest taka sama (oprócz zewnętrzej konsoli) jak po 1-szym lifcie? I czy ma znaczenie, że jest to nagrzewnica z TDCI, gdzie ja mam benzynę/LPG?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Colorado30
04-01-2014, 23:05
Predzej polecial Ci silniczek regulacji nawiewu ,czyli to co steruje klapami! A lopatki jakim cudem sie polamaly ? Chyba ze cos wpadlo do srodka:hmm: