PDA

Zobacz pełną wersję : Jak ustawić rozrząd?



matisl
03-06-2007, 14:21
Witam. Chodzi o Forda Pume 1.4 16V.

Założyłem głowice, wałki rozrządu, ale nie wiem w jakiej pozycji są tłoki. Walki rozrządu zabkolowałem suwmiarką. Nalożyłem i przykręciłem na wał koło pasowe. I teraz moje pytanie. Jak ustawić rozrząd? Na wale itp nie ma żadnego klina, żadnych oznaczeń, poprostu nic nie ma :(

Bardzo proszę o pomoc co mam zrobić ,bo nie mam pojęcia :(

Pozdrawiam

STraits
03-06-2007, 14:22
Odkrecasz świece, wsadzasz drut i wiesz czy tłok jest w GMP czy DMP.

matisl
03-06-2007, 14:35
ok. To ustawie 1 tłok gmp i co dalej?

jaszun
03-06-2007, 14:52
Wysyłam Ci instrukcję wymiany rozrządu do Pumy z TISa. Może coś pomoże.

matisl
09-06-2007, 00:29
Dzięki. Ten samochód juz mnie dobija ;( diopiero co wymienilem uszczelniacze zaworowe, planowanie, sprawdzanie szczelnosci, złożyłem bylo ok przez 5 minut, moze niecale :( Wiecie co sie stalo???
Poluzowala sie śruba na wale co trzyma koło ozrządu, i dostal po zaworach :( i w tej chcwili sie załamałem :( znowu rozebralem, dzisiaj odebralem głowice, wszystkie zawory :( 780zł :(

Czy macie jakis pomysl jak tą śrube na wale teraz dokręcic zeby sie nie poluzowala? Tam nie ma zadnego klina, nic :( A dokręciłem ją 120Nm i potem jeszcze deptalem butem....


Pomocy :(

matisl
09-06-2007, 16:38
Czy nikt nie ma żadnych pomysłów? może jakiś klej dać na tą śrube, czy jak?

kongo
09-06-2007, 21:17
Są specjalne kleje do śrub, zastosuj i po kłopocie... wał można zapewne zablokować na kole zamachowym, (np. w miejscu zebranego materiału w celu wyważenia)

matisl
09-06-2007, 21:39
właśnie, ze tam nic nie ma, zadnych blokad do tego silnika nie ma, blokowalem poprzez wrzucnie 1 biegu, deptanie po hamulcu i trzymacie łyżką do sciagania opon kola zamoachowego... a jaki klej polecacie? jakis super dobry

kongo
09-06-2007, 23:08
Napewno jest jakaś osłona koła zamachowego, po jej zdemontowaniu może uda się zerknąć czy jest o co "się zaczepić" (koła są wyważane poprzez nawiercanie) - oczywiście trzeba obracać wałem, trzeba szukać. Wtedy kawałek pręta (np. imbus kątowy, dłuższe wiertło) - do zaoporowania o obudowę skrzyni lub silnika i pomoc drugiej osoby. Blokowanie kołami na ogół nie ma sensu.
Klej jest niezbędny, najlepiej pytać w motoryzacyjnym, na allegro też są ale nie wiem czy wytrzymają naprężenia... (przy zbyt mocnym /za dużej ilości kleju później będzie kłoot z odkręceniem, przy słabym - śruba się odkręci)