PDA

Zobacz pełną wersję : 2.5 V6 GAZ



white
28-06-2005, 00:28
Panowie mam pytanie.Gdzie w Warszawie mozna solidnie założyć gaz IV generacji do mojego mondka?Byłem w jednym warsztacie na bemowie i powiedziano mi cenę 4400zł.czy to drogo?

fuel111
28-06-2005, 00:36
White pytaj tych co mają, ale cena będzie oscylować wokół tej kwoty. Np. Truszek V6 i inni.. :metal

Oktan
28-06-2005, 00:38
i pamiętaj o tym, że cena nie zawsze musi być jednakowa za tę samą instalację, druga sprawa cena nie jest odzwierciedleniem jakości usługi - czasami warto dać trochę więcej ale później jest mniej: kasy i problemów :)

white
28-06-2005, 00:39
niewiem juz sam jaka założyc instalacje 4400 to troche duzo.

Graluu
28-06-2005, 01:10
i pamiętaj o tym, że cena nie zawsze musi być jednakowa za tę samą instalację, druga sprawa cena nie jest odzwierciedleniem jakości usługi - czasami warto dać trochę więcej ale później jest mniej: kasy i problemów :)

właśnie własnie, liczy się też to kto ci będzie zakładał, byle nie jakiś przypadkowy spec, bo wtedy to ci narobi ....

ja za swoją dałem 4,5 tys ale montowałem w zakładzie którego ci nie polecę, później poprawiali mi to w Łodzi

także uważaj na zakład

altoot
28-06-2005, 02:14
niewiem juz sam jaka założyc instalacje 4400 to troche duzo.

sekwencji do V6 taniej nie znajdziesz....

pingwin
28-06-2005, 08:29
Ja w Poznaniu dawalem rok temu 5600PLN, ale zrobili porzadnie i markowa instalke (Prins).

Pozdrawiam,
pInGwIn

v1tek77
28-06-2005, 09:18
niewiem juz sam jaka założyc instalacje 4400 to troche duzo.
Przy dzisiejszych cenach paliwa to chyba warto zebys sie zastanowil nad gazem, a na sekwencje nie warto zalowac kaski. Oczywiscie zalezy ile jezdzisz :satan: np. mnie sie nie oplaca montowac zadnej instalacji bo za malo krece km :jezyk1:

altoot
28-06-2005, 09:31
mnie sie nie oplaca montowac zadnej instalacji bo za malo krece km :jezyk1:


poczekamy - zobaczymy :satan:

Truszek
28-06-2005, 10:26
Panowie mam pytanie.Gdzie w Warszawie mozna solidnie założyć gaz IV generacji do mojego mondka?Byłem w jednym warsztacie na bemowie i powiedziano mi cenę 4400zł.czy to drogo?

Ja za swoją sekwencję zapłaciłem bagatela 6,5 kpln :satan: ale to było prawie 3 lata temu :) . Do tej pory się użeram z partackim montażem pseudo-gazownikóff.
Jeżeli chcesz koniecznie gaz to polecam sekwencję - jak dobrze zestrojona i porządnie zamontowana auto śmiga jak rakieta. Jeżeli montaż to tylko w autoryzowanej i porządnej stacji a nie u jakichś paprakóff bo potem dopłacisz różnicę w kolejnych naprawach i poprawkach, o kosztach czasu nie wspomnę - ja choć chciałem mieć zamontowane dobrze to i tak się oszukałem :wall: - i do tej pory (odpukać ale od dłuższego czasu jest już dobrze na LPG) dołożyłem do dziadoskiego montażu nie kłamiąc jakieś 2-3 kpln na poprawki i przeróbki (czytaj kolejne naprawy doprowadzające instalację do stanu jaki powinien być od początku).
Rusz więc głową jak szanujesz czas i kasę, czy warto oddawać samochód w niepowołane ręce i potem jeszcze się użerać - nawet jeżeli są to naprawy gwarancyjne to i tak czas na nie stracony też ma swoją wartość.

Pozdróffka

Graluu
28-06-2005, 10:38
no popatrz ja miałem podobne przejścia ze swoja instalką tyle że się wcześnie zorientowałem i pojechałem do autoryzowanego serwisu, też dołożyłem ale znacznie mniej :wall:

v1tek77
28-06-2005, 10:56
mnie sie nie oplaca montowac zadnej instalacji bo za malo krece km :jezyk1:


poczekamy - zobaczymy :satan:
Moze i zamontuje ale juz nie w tym autku :satan:

RWalentynowicz
28-06-2005, 11:01
mnie sie nie oplaca montowac zadnej instalacji bo za malo krece km :jezyk1:


poczekamy - zobaczymy :satan:
Moze i zamontuje ale juz nie w tym autku :satan:

Przy dzisiejszych cenach (Pb 4.17, LPG 1.85) inwestycja w instalkę zwróci się bardzo szybciutko!

Graluu
28-06-2005, 11:07
Przy dzisiejszych cenach (Pb 4.17, LPG 1.85) inwestycja w instalkę zwróci się bardzo szybciutko!

no tak tylko parę tych kilometrów trzeba przejechać

v1tek77
28-06-2005, 11:09
Przy dzisiejszych cenach (Pb 4.17, LPG 1.85) inwestycja w instalkę zwróci się bardzo szybciutko!

no tak tylko parę tych kilometrów trzeba przejechać
Dokladnie :up:
Ja robie maksymalnie 15tys. rocznie, a tym autem pojezdze jeszcze z rok, wiec szkoda zachodu :satan:

elvis
28-06-2005, 14:27
ja zakładałem w marcu i zapłaciem za sekwencję Landi Renzo Omegas 5.300pln. Teraz jest pewnie odrobinę tańsza. Zakład mogę polecić - do tej pory nie ma żadnych problemów, dodam jeszcze że od początku nie było problemów bo to również bardzo istotne.
Instalacja tego producenta ma swoje zalety i wady.
Zalety - renomowana firma, sprawdzony system OMEGAS (jest już długo na rynku), możliwość wymieniania pojedynczo zaworów dozujących - część instalacji wymaga wymiany całej listwy
Wady - słychać na zewnątrz terkotanie zaworów dozujących, w środku samochodu jest cisza

Odradzam instalację tradycyjną - będziesz miał woła na gazie i benzynie bo muszą wstawić na stałe zwężkę w dolocie

namiar (22) 6649824 Jelonki, ul Słomiana

pogrodnik
28-06-2005, 15:15
Hej,

Ja dwa miesiące temu instalowałem u siebie sekwencję BIGAS SGIS w http://www.anlero-polska.pl/. Zapłaciłem za nią 3500 (nie wiem ile by kosztowała wersja V6).

Przejechałem na niej ok. 4000 i jak na razie absolutnie 0 problemów. Wszystko śmiga jak w szwajcarskim zegarku :) Oby tak dalej ;)

Spalanie na poziomie 10L/trasa, 12L/ miasto - but dość ciężki :satan:

Graluu
28-06-2005, 15:18
BJSusel ma w swoim V6 instalkę nie sekwencyjną i z tego co słyszałem to sobie chwali

krzysztofj
28-06-2005, 15:25
A czy Mondeo z automatyczną skrzynią biegów zaakceptuje instalację gazową bez problemów ? Słyszałem, że mogą być kłopoty, ze względu na sondę lambda, z której sygnał czyta komputer sterujący automatyczną skrzynią biegów.

Borro
28-06-2005, 16:10
Przy dzisiejszych cenach (Pb 4.17, LPG 1.85) inwestycja w instalkę zwróci się bardzo szybciutko!

łooooooooooooo ależ tam na zachodzie drogie gazisko macie 8O
u mnie pod Parszywką leję za 1,66, a da się i taniej :satan:
[/quote]

RWalentynowicz
28-06-2005, 16:14
Przy dzisiejszych cenach (Pb 4.17, LPG 1.85) inwestycja w instalkę zwróci się bardzo szybciutko!

łooooooooooooo ależ tam na zachodzie drogie gazisko macie 8O
u mnie pod Parszywką leję za 1,66, a da się i taniej :satan:
[/quote]

Tu, na zachodzie mamy wszystko droższe :wall:

RWalentynowicz
28-06-2005, 16:22
BJSusel ma w swoim V6 instalkę nie sekwencyjną i z tego co słyszałem to sobie chwali

Już kiedyś pisałem na autocentrum dlaczego nie założyłem podciśnieniówki u siebie. I pomimo, że wśród nas jest wielu, którzy jeżdżą z taką instalką, to konsewkentnie będą odradzał takie rozwiązanie każdemu posiadaczowi Durateca z plastikowymi przepustniczkami.

Malutki
28-06-2005, 18:27
Polecam Instalację BRC W firmie CZAKRAM na okęcu, słyszałem że to dobra firma. Nie wiem jak do twojego ale do mnie 3500PLN, ja jestem umówiony na 18 lipca a dzwoniłem do nich w połowie czerwca. Dają 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów to chyba coś znaczy.

Truszek
29-06-2005, 12:20
Polecam Instalację BRC W firmie CZAKRAM na okęcu, słyszałem że to dobra firma. Nie wiem jak do twojego ale do mnie 3500PLN, ja jestem umówiony na 18 lipca a dzwoniłem do nich w połowie czerwca. Dają 2 lata gwarancji bez limitu kilometrów to chyba coś znaczy.

Ta firma również odradza montowanie instalacji 2 generacji do mondeuszy - inaczej mówiąc nie zamontują innej niż sekwencja. Ja serwisuję u nich moją instalkę i jestem z nich zadowolony - generalnie, przy kolejnych wizytach poprawiają partaninę poprzednich monterów.

Pozdróffka

jarekch
01-07-2005, 22:51
Sekwencja do V6 Sirocco za zbiornikiem w koło, to koszt ok. 3700 - 3800, Mistral Autronic - 4200 - 4300. Ceny z Bydgoszczy.

Gaz już po 1,62.

Mike
07-07-2005, 18:39
Witam,

Dzwonilem do Jablonnej (ul. Modlinska 93, W-wa) i za sekwencje OMVL chca 4.000PLN (z montazem i butla w kole). Sa przedstawicielem Gaspol-u. Czy ktos ich zna, albo cos o nich slyszal? A jak sie w ogole sprawuje OMVL w V6?
Pozdrawiam

Mike
Blue racing ST200 kombi 2000, W-wa

RWalentynowicz
07-07-2005, 20:12
Witam,

Dzwonilem do Jablonnej (ul. Modlinska 93, W-wa) i za sekwencje OMVL chca 4.000PLN (z montazem i butla w kole). Sa przedstawicielem Gaspol-u. Czy ktos ich zna, albo cos o nich slyszal? A jak sie w ogole sprawuje OMVL w V6?
Pozdrawiam

Mike
Blue racing ST200 kombi 2000, W-wa

OMVL jest bardzo mało "dokładną" instalką i potrzeba duuużo cierpliwości i świetnego gaziarza by wszystko latało tak, jak potrzeba. Mam ten system od września 2004 r i mogę powiedzieć, że już prawie jest dobrze :satan: Gdybym jednak raz jeszcze miał się decydować na instalkę to na pewno byłby to Prinse. :)

Mike
08-07-2005, 10:27
OMVL mało dokładna? A może to Twój gazownik-instalator był mało dokładny i dlatego tak długo ją "doprecyzowujesz"? Pytanie co jest tak naprawdę przyczyną ponadpółrocznej walki z ustawieniami u Ciebie.
Dobrze, że o tym piszesz, że masz takie doświadczenia z tą instalką, ale też wiadomo, że jak ktoś nie potrafi jej dobrze założyć to problemy zawsze będą, aż prawdziwy fachowiec się za to weźmie.
Czy jeszcze ktoś miał doświadczenia z OMVL?

Mike
Blue racing ST200 kombi 2000, W-wa

RWalentynowicz
08-07-2005, 12:50
OMVL mało dokładna? A może to Twój gazownik-instalator był mało dokładny i dlatego tak długo ją "doprecyzowujesz"? Pytanie co jest tak naprawdę przyczyną ponadpółrocznej walki z ustawieniami u Ciebie.
Dobrze, że o tym piszesz, że masz takie doświadczenia z tą instalką, ale też wiadomo, że jak ktoś nie potrafi jej dobrze założyć to problemy zawsze będą, aż prawdziwy fachowiec się za to weźmie.
Czy jeszcze ktoś miał doświadczenia z OMVL?

Mike
Blue racing ST200 kombi 2000, W-wa

Być może i mój gazownik jest do bani. Ale jedno jest pewne. Ta instalka jest najbardziej kontrowersyjnym systemem ever! Odsyłam na forum LPG na autocentrum. Znam przypadek, gdzie właściciel MkIII 2,5 V6 po nieudanej walce z Dreamem zdemontował cały system.

Truszek
08-07-2005, 13:30
Witam,

Dzwonilem do Jablonnej (ul. Modlinska 93, W-wa) i za sekwencje OMVL chca 4.000PLN (z montazem i butla w kole). Sa przedstawicielem Gaspol-u. Czy ktos ich zna, albo cos o nich slyszal? A jak sie w ogole sprawuje OMVL w V6?

O warsztatach w Jabłonnej nie słyszałem nazbyt pochlebnych opinii.

Mike
08-07-2005, 14:10
A wiec gdzie najlepiej w W-wie po instalke do V6?

Mike
Blue racing ST200 kombi 2000, W-wa