PDA

Zobacz pełną wersję : Napinacze pasów



pavulon25
27-06-2005, 23:46
Małe pytanko. Czy po numerze vin można sprawdzić czy moje autko oprócz poduszki dla kierowcy ma jeszcze napinacze pasów?
Jeżeli ktoś się w tej sprawie orientuje i byłby w stanie mi odpowiedzieć to podaję numer:
WFONXXGBBNPE48144
A może to da się sprawdzić po wersji (CLX), zakupiony w Holandii.
Z góry dzięki za posty.

pieciag
27-06-2005, 23:51
W MKI napinacze były mechaniczne - na sprężynę. Wzdłuż fotela po stronie zapięć powinno być czarne podełko.

Jarecki
27-06-2005, 23:51
chyba wszystkie , nawet najprostsze modele Mondasa maja conajmniej 1 poduche i napinacze pasow - sprawdz pod fotelem pasazera czy masz kabelek z kostka podpiety i juz

Graluu
28-06-2005, 00:05
chyba wszystkie , nawet najprostsze modele Mondasa maja conajmniej 1 poduche i napinacze pasow - sprawdz pod fotelem pasazera czy masz kabelek z kostka podpiety i juz

dokładnie tak, zajrzyj pod fotel i będzie jasne

Truszek
28-06-2005, 11:21
chyba wszystkie , nawet najprostsze modele Mondasa maja conajmniej 1 poduche i napinacze pasow - sprawdz pod fotelem pasazera czy masz kabelek z kostka podpiety i juz

Nie lżyj mi kolego :satan: - mój nie jest najprostrzy i ma ... 2 poduszki :)

blitz04
28-06-2005, 15:21
Małe pytanko. Czy po numerze vin można sprawdzić czy moje autko oprócz poduszki dla kierowcy ma jeszcze napinacze pasów?
Jeżeli ktoś się w tej sprawie orientuje i byłby w stanie mi odpowiedzieć to podaję numer:
WFONXXGBBNPE48144
A może to da się sprawdzić po wersji (CLX), zakupiony w Holandii.
Z góry dzięki za posty.

Mam CLX-a, ten sam rok, silnik i pochodzenie. Nie stwierdziłem u siebie obecności pirotechnicznych napinaczy pasów.

HEVA
28-06-2005, 15:45
Słuchajta koledzy. A tak naprawdę to gdzie te złącza niby pod fotelem są? Lukałem i nic nie wylukałem. A druga sprawa to kontrolka od poduch raz mi sygnalizuje, że wszystko ok, a innym razem ine zapala się po włączeniu zapłonu. Coś na stykach?

Graluu
28-06-2005, 15:49
Słuchajta koledzy. A tak naprawdę to gdzie te złącza niby pod fotelem są? Lukałem i nic nie wylukałem

tak w połowie siedziska pod spodem przy podłodze - bynajmniej u mnie jeśli dobrze pamietam

pieciag
28-06-2005, 16:09
Może jakimś cudem któryś z was znajdzie MKI pirotechniczne napinacze pasów w MKI, bo z tego co ja się orientuję takowe były montowane dopiero w MKII, i nie ma co szukać tam żadnych kabelków, bo ich nie ma.

Graluu
28-06-2005, 16:15
całkiem możliwe, ale wiadomo ....

nie pamiętam jak miałem w poprzednim mondku ...

STraits
28-06-2005, 17:40
Wszystkie mondeo miały pirotechniczne napinacze pasów. Począwszy od mondeo 1993 rok. Wystarczy zajrzeć pod siedzenia przednie i zobaczyć żółte kable. Ew. popatrzeć między konsole środkową, a siedzenie - powinny znajdować się tam "naboje" pirotechniczne koloru ciemno zielonego "wojskowego" z napisem Achtung ;)

Foveon
28-06-2005, 17:47
U mnie nie ma żadnych kabli tylko jakaś linka od tego idzie do rączki przesuwania fotela.

STraits
28-06-2005, 17:54
Może po wypadku jakimś nie chciało się komuś zakładać. Bo taki napinacz na szrocie chyba 100 PLN za sztuke licza. Co do koloru kabla to bardzo prawdopodone że na drodze od naboju do konektora jest czarny, a dopiero potem żółty.

digital123
28-06-2005, 18:08
Wszystkie mondeo miały pirotechniczne napinacze pasów. Począwszy od mondeo 1993 rok. Wystarczy zajrzeć pod siedzenia przednie i zobaczyć żółte kable. Ew. popatrzeć między konsole środkową, a siedzenie - powinny znajdować się tam "naboje" pirotechniczne koloru ciemno zielonego "wojskowego" z napisem Achtung ;)

To ciekawe, ale u mnie nie ma napinaczów :terefere:

Przypomina mi się :terefere: że podobna sytuacja była z ABS co niby był w standardzie dla wszystkich modeli, niestety u mnie ni chu chu, nie uswiadczysz ABS'u :satan:

pieciag
28-06-2005, 18:31
U mnie nie ma żadnych kabli tylko jakaś linka od tego idzie do rączki przesuwania fotela.

I te są właśnie na sprężynę.

Foveon
28-06-2005, 18:37
I jak te na sprężyne są wyzwalane? Mają cały mechanizm w sobie?

pieciag
28-06-2005, 19:00
Dokładnie, czujnik jest w zasobniku energii, tzn w tym długim czarnym pudełku.
cyt: "Modele do VIII 1996 z mechanicznymi
napinaczami pasów
Gdy w samochodzie są zamontowane mechaniczne napinacze pasów bezpieczeństwa, przed wymontowaniem siedzenia przedniego należy
koniecznie zablokować zasobnik energii. Zablokować napinacz pasa. W tym celu pociągnąć w dół i zwolnić z zamocowania linkę wewnętrzną. Obrócić o 90° i wyczepić z zamocowania zewnętrzną linkę. Włożyć zacisk dystansowy, który zapobiega obracaniu się zamka pasa i uaktywnieniu czujnika"

wilknet
05-07-2005, 14:25
Witam!
A ja sie bezpiecznie demontuje fotel gdy jest pirotechniczny napinacz?
Jak postępowac żeby coś nie zepsuć, odpalic przypadkiem napinacz. Moze ktoś pomoze z góry dziekuje.

STraits
05-07-2005, 14:38
Odłacz sobie akumulator jak się boisz. Wtedy nie ma szans na wystrzał.

robocord
05-07-2005, 14:44
Witam!
A ja sie bezpiecznie demontuje fotel gdy jest pirotechniczny napinacz?
Jak postępowac żeby coś nie zepsuć, odpalic przypadkiem napinacz. Moze ktoś pomoze z góry dziekuje.

Wiesz powiem ci tak że wymontowywałem już fotele ze swojego mundzia i cała operacja polegała na odpięciu gąszczu kabli i złączek pod fotelem (w zależności od tego czy masz: elektrykę foteli, grzanie foteli, boczne poduchu lub zmieniareczkę) a następnie odkręceniu fotela (ja tak zrobiłem i nic się nie stało, zresztą taką procedurę podaje chyba "Sam Naprawiam ...").