PDA

Zobacz pełną wersję : Wymiana simmeringa



kyys
28-06-2005, 19:36
Wymieniał ktoś simmeringa na wale od strony pasków w Zetecu? Dużo z tym roboty?

digital123
28-06-2005, 19:49
Wymieniał ktoś simmeringa na wale od strony pasków w Zetecu? Dużo z tym roboty?

Ja wymieniałem, ale przy okazji wymiany rozrządu. Bo inaczej się nie da.

Ze wględu na to że jak sciągniesz pasek, to on nie nadaje się już do ponownego założenia, dlatego dolicz pasek, oraz ew. rolki i napinacz jesli nie wymieniałeś rozrządu.

Jak masz rozrząd zrzucony, to wystarczy sciągnąć małe koło zębate na wale korbowym, i powinien ci się ukazać siemering, ja kupilem oryginalny Motocrafta, cena ok 60zł.

Hunter
29-06-2005, 08:13
zeby zrobic to tak jak nalezy powinienes zdjac rozrzad, nastepnie pompe oleju..... a zeby tego dokonac to nalezy sciagnac miske olejowa!! Aby sciagnac miske nalezy uniesc silnik na okolo 10cm . Sprawa mocno klopotliwa jesli nie dysponujesz podnosnikiem podjazdowym albo wyciagarka.
Pewnie zaraz posypia sie opinie ze mozna wydlubac zimmering bez sciagania pompy, ale ja tego nie polecam. Jest ona wykonana z miekkiego aluminium i latwo ja uszkodzic. Jak juz masz sciagnieta pompe wybijasz stary uszczelniacz. Zakladajac pompe na silnik musisz ustawic ja centrycznie wzgledem walu bo inaczej cala robota na marne. Zakladasz ja tak aby wystawala ok 1-3 mm pod krawedz bloku silnika i oczywiscie rowno z kazdej strony pamietajac ciagle o centrycznosci ustawienia - szczelinomierz jest tu nieoceniony. Wtedy zakladasz nowy uszczelniacz.
Generalnie oceniam ze jest przy tym strasznie duzo roboty.

Pzdr

kyys
29-06-2005, 14:42
Okay. Mam wyciek spod dolnego koła pasowego. Czy to na pewno jest wina zimmeringa? Pasek rozrządu jest suchy - jakim cudem, przecież jego koło zębate jest na drodze pomiędzy kołem pasowym a zimmeringiem?

Hunter
29-06-2005, 15:18
Pasek rozrządu jest suchy - jakim cudem, przecież jego koło zębate jest na drodze pomiędzy kołem pasowym a zimmeringiem?

zgadza sie, ale za kolem zebatym na wale masz podkladke ktora dziala jak odrzutnik ochraniajac czesciowo pasek - dopoki wyciek nie jest zbyt wielki. Najlepiej to zobaczysz po rozebraniu. Rowniez mozliwe jest, ze wycieka przez uszczelke pompy olejowej

kyys
29-06-2005, 19:15
Spoko, dzięki za informacje. Jestem miło zaskoczony fachowymi odpowiedziami na forum MKP. Hunter - widze, że doskonale znasz się na rzeczy : ) punkt dla ciebie.

kyys
29-06-2005, 19:21
Acha, wymieniam przy okazji pozostałe simmeringi od wałków rozrządu. Robię tak dlatego, że jednemu gościowi, gdy wymienił ten simmering o który się pytałem, po krótkim czasie zaczęły cieknąć pozostałe. Ogólnie rzecz biorąc koszty części są bardzo niewielkie, natomiast, roboty jest co nie miara... :wall: Muszę tylko ściągnąć przy okazji wymiany tamtych pokrywę rozrządu, ale to już nie robi wielkiej różnicy przy tamtych zabiegach..

Hunter
30-06-2005, 08:02
DZIEKI :)

Jeszcze jedna rada - nie podchodz do tego bez klucza dynamometrycznego.