PDA

Zobacz pełną wersję : Mały wyciek oleju przy na obudowie rozrządu



Slavol
29-06-2005, 11:43
witam,
mam pewien problem i nie wiem czy poważny - MKIII - 2.0 Tddi 2001.
zauważyłem niewielki wyciek spod obudowy rozrządu (z przodu) - jeden z mechaniorów powiedział żebym się nie przejmował za bardzo - silnik ma łańcuch rozrządu a tego za często się nie wymienia. A przywymianie łańcucha da się nową obudowę bo stara po kolizjii może być popękana...
Nie znam sie za bardzo - wolałbym się upewnić - czy w rozrządzie wogóle powinien być olej (łańcuch trzeba smarować al ja wiem...)
Wyciek nie jest duży - raczj "pocenie się".
Poradźcie bo niedługo wakacje a nie ma nic gorszego niż awaria w trasie z tobołkami i wkurzoną żoną.

RWalentynowicz
29-06-2005, 12:06
witam,
mam pewien problem i nie wiem czy poważny - MKIII - 2.0 Tddi 2001.
zauważyłem niewielki wyciek spod obudowy rozrządu (z przodu) - jeden z mechaniorów powiedział żebym się nie przejmował za bardzo - silnik ma łańcuch rozrządu a tego za często się nie wymienia. A przywymianie łańcucha da się nową obudowę bo stara po kolizjii może być popękana...
Nie znam sie za bardzo - wolałbym się upewnić - czy w rozrządzie wogóle powinien być olej (łańcuch trzeba smarować al ja wiem...)
Wyciek nie jest duży - raczj "pocenie się".
Poradźcie bo niedługo wakacje a nie ma nic gorszego niż awaria w trasie z tobołkami i wkurzoną żoną.

Sprawdzaj poziom oleju i go uzupełniej w razie potrzeby. Łańcuszki rozrządu pływają w kąpieli olejowej i nie musisz ich dodatkowo smarować. :)

fuel111
29-06-2005, 13:53
Jeżeli nie masz go na gwarancji to twój wybór Jak mało to poczekaj, jak na gwarancji to niech robią. A swiją drogą - nie lubię stwierdzenia ten typ tak ma. :metal

Slavol
29-06-2005, 14:28
Gwarancji nie ma - to 2001r.
wyciek nie jest duży - mam nadzieję że się nie powiększy - wtedy bedę miał problem. Na razie poobserwuję ewentualne "ubytki" na bagnecie.