PDA

Zobacz pełną wersję : Radio Forda +wzmacniacz



mariuszdr1
29-06-2005, 12:18
Wymieniłem te badziewne orginalne głośniki na inne,założyłem zwrotnice i całość zagrała już lepiej.Dokupiłem 4-kanałowy wzmacniacz na końcówce MosFet i tu zaczeły się schody.Radio ford nie posiada wyjścia chinch.
Czy ktoś próbował rozwiązać tą sytuację?
Co nie co wiem na temat elektroniki i nawet pokusiłem się o małą przeróbkę. Wyprowadziłem wyjścia chinch poprzez dołączenie przewodów przed wzmacniaczem końcowym od radia. Niby całość gra ale jakoś tak kulawo jakby mało dynamiki . W poprzednim Mondku miałem radyjko Panasonic z wyjściem chinch i po dołączeniu wzmacniacza, zmianie głośników było niebo w gębie
Proszę o opinię użytkowników o orginał radia forda czy warte jest zachodu aby próbowac zespolic je ze wzmacniaczem.

robocord
29-06-2005, 12:55
To ja też się podepne pod zapytanie kolegi :metal

Borro
29-06-2005, 13:55
Piszcie do Truszka (nick: truszkowskip), on właśnie ma takie rozwiązanie ze wzmakiem pod seryjnym radiem. Szczegółów niestety nie znam :niewiem:
Osobiście to polecam wam wywalenie seryjnego brzęczydełka i założenie normalnego radyjka - problem znika :)

Graluu
29-06-2005, 14:02
ja tez bym polecał zmianę radyjka, w końcu dość spory jest wybór na rynku w tej chwili

Lolo
29-06-2005, 16:14
A macie moze gdzies walajace sie po garazu albo gdzies indziej stare ZEPSUTE radio fordowskie. POtrzebuje jako maskownice, poniewaz swopje wrzucam do schowka a na konsole wyrzucilbym cos malo atrakcyjnego dla amatorow cudzej wlasnosci, zeby sie nie ogladali....
Jak cos to ponizej moje GG widnieje.

Pozdrawiam.

damga
29-06-2005, 16:59
A macie moze gdzies walajace sie po garazu albo gdzies indziej stare ZEPSUTE radio fordowskie. POtrzebuje jako maskownice, poniewaz swopje wrzucam do schowka a na konsole wyrzucilbym cos malo atrakcyjnego dla amatorow cudzej wlasnosci, zeby sie nie ogladali....
Jak cos to ponizej moje GG widnieje.

Pozdrawiam.

lepsza chyba dziura w konsoli. jakis na lekkim gazie moze nie za bardzo sie zastanawiac, czy to jest szmelc, czy nie - sztuka jest sztuka i szybki nie bedzie. nie wydaje Ci sie?

Alecki
29-06-2005, 17:22
Zdecydowanie warto podłączyć piecyk. (No może poza szumofonami - Boshman, itp...)
Ja mam wyprowadzone sygnały z przedwzmacniacza w CD6000. Kosztowało 60 zł (bez mutingu).

Opis w arykule:
http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=22&mode=&order=0&thold=0


Pozdrawiajka,
Alek

digital123
29-06-2005, 18:36
Wymieniłem te badziewne orginalne głośniki na inne,założyłem zwrotnice i całość zagrała już lepiej.Dokupiłem 4-kanałowy wzmacniacz na końcówce MosFet i tu zaczeły się schody.Radio ford nie posiada wyjścia chinch.
Czy ktoś próbował rozwiązać tą sytuację?
Co nie co wiem na temat elektroniki i nawet pokusiłem się o małą przeróbkę. Wyprowadziłem wyjścia chinch poprzez dołączenie przewodów przed wzmacniaczem końcowym od radia. Niby całość gra ale jakoś tak kulawo jakby mało dynamiki . W poprzednim Mondku miałem radyjko Panasonic z wyjściem chinch i po dołączeniu wzmacniacza, zmianie głośników było niebo w gębie
Proszę o opinię użytkowników o orginał radia forda czy warte jest zachodu aby próbowac zespolic je ze wzmacniaczem.

Jak już kusisz się na dorabianie, wyjścia przedwzmaciacza. To czy pokusiłeś sie o zastosowanie kondensatorów kompensujących?? Jednak polecam zlecenie to jakiemuś serwisowi RTV.

A lepiej wymiane radia na inne z wyjściem.

Oktan
30-06-2005, 17:00
podjedź do tego zakładu (http://www.extremecaraudio.pl/index1.php?go=10) - chłopaki mają doświadczenie w przeróbkach standardowych radii, co do cen to się nie wypowiadam

Truszek
30-06-2005, 17:06
Wymieniłem te badziewne orginalne głośniki na inne,założyłem zwrotnice i całość zagrała już lepiej.Dokupiłem 4-kanałowy wzmacniacz na końcówce MosFet i tu zaczeły się schody.Radio ford nie posiada wyjścia chinch.
Czy ktoś próbował rozwiązać tą sytuację?
Co nie co wiem na temat elektroniki i nawet pokusiłem się o małą przeróbkę. Wyprowadziłem wyjścia chinch poprzez dołączenie przewodów przed wzmacniaczem końcowym od radia. Niby całość gra ale jakoś tak kulawo jakby mało dynamiki . W poprzednim Mondku miałem radyjko Panasonic z wyjściem chinch i po dołączeniu wzmacniacza, zmianie głośników było niebo w gębie
Proszę o opinię użytkowników o orginał radia forda czy warte jest zachodu aby próbowac zespolic je ze wzmacniaczem.

Ja założyłem do zwojego 5000 wyjścia na wzmacniacze, na elektronice znam się tak jak na obsłudze cepa, więc oddałem to w cudze ręce. Wyprowadzili mi 2 wyjścia (na 2 wzmacniacze) sprzed końcówek mocy i zapłaciłem za to 100 pln ponad rok remu. Dołożyłem do tego wzmacniacz 300W (buszmen :satan: ) i taką samą tubę (już nie buszmen :satan: ).
Całość po odpaleniu gra bardzo milutko :) , basik łachocze aż w jelitach :jezyk1: :)) . Fabryczne głośniki z przodu rozpadły się ze starości zastąpiłem je więc JBL-ami z MM, tył został jak jest i całość się ładnie dopełnia. Nie jest głośno, ale miło dla ucha.

mariuszdr1
30-06-2005, 21:37
Dzięki za wszystkie rady.Mam już jakieś pojęcie na temat jakości orginału radia forda.Tak jak myślałem że jest to niestety kiepski wyrób w mojej ocenie. Co prawda jakoś tam gra ale na daleko mu do typowego radia nowej generacji na końcówce mosfet. I znów mam problem
Trzeba będzie zebrać trochę kasy

Irek_N
30-06-2005, 22:11
[quote="digital123Jak już kusisz się na dorabianie, wyjścia przedwzmaciacza. To czy pokusiłeś sie o zastosowanie kondensatorów kompensujących?? Jednak polecam zlecenie to jakiemuś serwisowi RTV.

A lepiej wymiane radia na inne z wyjściem.[/quote]


Jakie kompensujace? Co chcecie kompensowac? Masz na mysli skladowa stala w torze sygnalowym?


Swoja droga - jak bedzie w moim poblizu niech wpadnie, zrobimy w godzine za cene duzej butelki pepsi :metal

Wzmacniacz dobrej klasy tez jest - do posluchania jak wyszlo. :satan:
__
Pzd, Irek.N.

mariuszdr1
02-07-2005, 13:59
Co do kondensatora poprawiającego zasilanie to nie zamierzam jak na razie montować go. Nie instaluję w bagażniku urządzeń typu ,,najpierw słychać potem widać,,.
Jak pisałem wyżej jestem sam w stanie wyprowadzic wyjścia chinch przed wzmacniaczem radia. W porównaniu z innym radyjkiem średniej klasy , nasz orginal forda to kicha.Chciałem ogólną ocenę orginału.
Dzięki za wszystkie posty.