PDA

Zobacz pełną wersję : Poduchy!! są czy ich nie ma??



Mlynek
04-03-2005, 23:13
Witam :bigok:
Moje zapytanie brzmi!!!!! jak można i czy można stwierdzić czy ma się poduchy czy raczej ich już nie ma i zostały tylko atrapy po nich!!!! nominalnie niby mam dla kierowcy i pasażera (oznaczenie SRS) tylko czy tam cos jeszcze po nich zosatało??? :niewiem: pytam bo zaciekawił mnie fakt który ktoś tu poruszył odnośnie kontrolki tegoż cuda bezpieczeństwa jakim są te poduszeczki!!!!! ja żadnej takiej kontrolki nie posiadam (tzn. może gdzies tam jest ale na bank nie daje znaku życia!! )
Więc może ktoś wie więcej na ten temat to chetnie posłucham!!! :beer:
Pozdrowionka :palacz:

daro5555
04-03-2005, 23:19
kontrolka poduszek jesli sa powinnna zgasnac a pozatym to mozna nacisnac palcami jesli sie wdusza to pusto chociaz i to wypelniaja kumpel mial wsadzony drut zamiast poduchy albo podjechac do serwisu podlacza i spr nie wiem ile kosztuje w fordzie ale renault to koszt 56zl pozdrawiam :beer:

grzebyk
05-03-2005, 00:26
u mnie kontrolki gasną po ok 5 sekundach po przekręceniu stacyjki a czy są to też się zastanawiam??
sorry jak nie teges ale jestem po kilku piwkach :beer:

Tomi
05-03-2005, 02:32
Sposób domowy - bez komputera - na 100% to - wykręcić poduszkę i sprawdzić - Poduszka kierowcy jest na torxy odkręcane od tyłu kierownicy. Żeby obejrzeć pasażera to trzeba wyjąć schowek, rozkręcić plastikową obudowę - zdemontować rury ogrzewania i wszystko widać jak nadłoni - srs pasażera powinien mieć dwie wtyczki (dwa ładunki),a kierowcy 1. Poza tym na poduszce jest data ważności - 10 lat i dokładna data - wtedy wiadomo czy zgadza się z rokiem produkcji i czy była wymieniana - no chyba, że ktoś założył używkę akurat z tego samego roku.

Napewno ten sposób jest domowy i prymitywny, ale bardzo pouczający o budowie naszego wozu, ot przyjemne z pożytecznym - bo dowiadujemy się, czy "jaśki" są na miejscu, ich datę ważności i czy są podłączone.

Słyszałem, ale nie widziałem na własne oczy, że lampkę kontrolną gasnącą po 5 sekundach można zrobić wstawiając jakiś układ koło żarówki (ale co i jak - to nie moja dziedzina)

Pozdrawiam

wesmond
05-03-2005, 13:47
Sposób domowy - bez komputera - na 100% to - wykręcić poduszkę i sprawdzić - Poduszka kierowcy jest na torxy odkręcane od tyłu kierownicy. Żeby obejrzeć pasażera to trzeba wyjąć schowek, rozkręcić plastikową obudowę - zdemontować rury ogrzewania i wszystko widać jak nadłoni - srs pasażera powinien mieć dwie wtyczki (dwa ładunki),a kierowcy 1. Poza tym na poduszce jest data ważności - 10 lat i dokładna data - wtedy wiadomo czy zgadza się z rokiem produkcji i czy była wymieniana - no chyba, że ktoś założył używkę akurat z tego samego roku.

Napewno ten sposób jest domowy i prymitywny, ale bardzo pouczający o budowie naszego wozu, ot przyjemne z pożytecznym - bo dowiadujemy się, czy "jaśki" są na miejscu, ich datę ważności i czy są podłączone.

Słyszałem, ale nie widziałem na własne oczy, że lampkę kontrolną gasnącą po 5 sekundach można zrobić wstawiając jakiś układ koło żarówki (ale co i jak - to nie moja dziedzina)

Pozdrawiam

Dodałbym jeszcze do tego aby sprawdzić napinacze czy są całe czy uszkodzone (uszkodzony jest krótszy o około 4 cm).
Kontrolki? hmm nie ma problemu mozna zrobić .

v1tek77
08-03-2005, 14:02
Witam :bigok:
Moje zapytanie brzmi!!!!! jak można i czy można stwierdzić czy ma się poduchy czy raczej ich już nie ma i zostały tylko atrapy po nich!!!! nominalnie niby mam dla kierowcy i pasażera (oznaczenie SRS) tylko czy tam cos jeszcze po nich zosatało??? :niewiem: pytam bo zaciekawił mnie fakt który ktoś tu poruszył odnośnie kontrolki tegoż cuda bezpieczeństwa jakim są te poduszeczki!!!!! ja żadnej takiej kontrolki nie posiadam (tzn. może gdzies tam jest ale na bank nie daje znaku życia!! )
Więc może ktoś wie więcej na ten temat to chetnie posłucham!!! :beer:
Pozdrowionka :palacz:

I to jest odwieczny problem! Ja bylem przekonany, że mam i tu ZONK! Kolega Mburz dorwał mi się do autka i po krótkiej chwili pokazał mi piękną zaślepke :zly: Nie chce czarnowidzieć ale jak nie zapala Ci sie wogóle kontrolka to już bym sie martwił.

Dzekis
08-03-2005, 17:34
oczywiście przed rozpoczęciem grzebania przy poduchach obowiązkowo 20 min. przed robota odłączyć minus akumulatora!!!!!