PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka instalacja gazowa?



jarekch
05-03-2005, 11:45
Witam!

Jestem od grudnia posiadaczem MK1 2.5V6 '95 a moja siostra MK1 1.6 '94.
Zamierzam założyć instalację gazową do obu samochodów. Mam w związku z tym kilka pytanek.

Jak duży zbiornik w kształcie zapasówki wejdzie do kombi?

Jak sprawują się instalacje 2 generacji w Zetec'ach z plastikowym kolektorem? - Wiem, że takie można zamontować, bo kolektor jest dość gruby, ale nie wiem, czy jest sens i czy komuś go rozerwało przy wybuchu. Czy nie warto ryzykować i założyć sekwencyjny wtrysk gazu?

Jaka instalacja będzie najlepsza do V6?
Metalowy kolektor umożliwia 2. generację ale natura silnika podpowiada wtrysk gazu. Jak wyglądają osiągi silnika i spalanie na obu typach instalacji?

Pozdrawiam,
Jarek

P.S. Mam nadzieję, że nie za dużo pytań jak na jeden post :)

altoot
05-03-2005, 14:13
Więc tak:


do kombi - we wneke koła wejdzie butla okolo 45l, jesli zdejmiesz pokrywe tej wneki - wejdzie troche wieksza...


Do 1.6 lepiej załozyc sekwencje, ale wiem, ze koledzy jezdza zetec'ami z zamontowaną instalacją II generacji... i jakos nie narzekaja... rzeba tylko pilnowac stanu elementów ukladu zaplonowego...



Co do V6... z powodzeniem mozna zakladac II gen - spisuje sie bezproblemowo (sam mam taka, oraz kilku innych kolegów). W porownaniu z niezagazowanymi V6 jest odczuwalne pogorszenie osiagów (w dolocie wstawiona zweżka), ale i tak nie daje sobie "napluć w kasze" :satan: i jest sporo szybszy od wiekszosci rodzinnych aut :) . Jesli jednak koszty nie grają roli, zakladaj sekwencje - spadek mocy nie bedzie praktycznie zauwazalny... pojedz tylko do dobrych gazownikow, ktorzy maja doswiadczenie w montowaniu tego typu instalacji do dilnikow widlastych...



no ... i jeszcze jedno ... :)
Uzupełnim dane w profilu - jesli nie uzywasz zadnego komunikatora - wpisz przynajmniej email... i bezwzglednie nazwe miejscowosci, z ktorej jestes

jarcys
19-03-2005, 16:06
Sugeruję sekwencyjny wtrysk gazu.Nie trzeba wymieniać plastikowego kolektora a to niejako wyrównuje koszty.Poza tym-spadek osiągów nie zauważalny,mniejsze zużycie gazu,co w dłuższej perspektywie jest nie bez znaczenia.Ja od dwóch lat eksploatuję BRC,kosztowała mnie 4500 pln,po półtora roku się zwróciła.Instalacja sprawuje się znakomicie.Polecam.

daro
19-03-2005, 17:06
Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu.
Zamontowali wtrysk sekwencyjny, w bagażniku zamiast koła , 45l zbiornik.
Całość 3500zł.
Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet wydaje mi się że silnik na gazie pracuje łagodniej. No cóz , pojeżdzimy , zobaczymy.

Pozdro

krzys-68
20-03-2005, 00:03
Sugeruję sekwencyjny wtrysk gazu.Nie trzeba wymieniać plastikowego kolektora a to niejako wyrównuje koszty.Poza tym-spadek osiągów nie zauważalny,mniejsze zużycie gazu,co w dłuższej perspektywie jest nie bez znaczenia.Ja od dwóch lat eksploatuję BRC,kosztowała mnie 4500 pln,po półtora roku się zwróciła.Instalacja sprawuje się znakomicie.Polecam.Tylko dpbra sekwencja :metal

krzys-68
20-03-2005, 00:04
Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu.
Zamontowali wtrysk sekwencyjny, w bagażniku zamiast koła , 45l zbiornik.
Całość 3500zł.
Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet wydaje mi się że silnik na gazie pracuje łagodniej. No cóz , pojeżdzimy , zobaczymy.

PozdroNie zapomnij tylko o kontroli luzów zaworowych.Rocznik 98 nie ma pełnej hydrauliki,

daro
20-03-2005, 00:18
Dzięki za radę, i jeszcze za przewody ( w którymś z postów doradzałeś żeby wymienić kabelki bo to może być przyczyną szarpania ) I to było to!
:beer:
Pozdrawiam

Borro
20-03-2005, 17:52
Wczoraj odebrałem samochód z warsztatu.
Zamontowali wtrysk sekwencyjny, w bagażniku zamiast koła , 45l zbiornik.
Całość 3500zł.
Pierwsze wrażenia pozytywne, nawet wydaje mi się że silnik na gazie pracuje łagodniej. No cóz , pojeżdzimy , zobaczymy.

Pozdro

jeśli można to mógłbyś napisać jakiej firmy jest instalka i podać namiary na gazownika - mocno zastanawiam się nad wstawieniem gazu do mondka, zbieram więc info o dobrych gazownikach w okolicach Wawy.

PS do klubowiczy, puściłem nowy wątek w tym temacie, jeśli znacie dobrych gazowników, piszcie namiary.

daro
20-03-2005, 19:18
Instalacja - Diego ( produkcji polskiej )
Zbiornik - Stako
Gwarancja - 1 rok

Firma - POLGAS

Wejdż na ich stronę www.polgas.pl
Wiem że są na rynku od wielu lat i mają doświadczenie.
Jak będzie z moją instalką , czas pokaże.
Dziś byłem w trasie i jestem zadowolony.
Nie odczułem spadku mocy, przełączenie z Pb na LPG niezauważalne,
O spalaniu napiszę jak zatankuję.

Pozdrawiam

Truszek
21-03-2005, 15:23
jeśli można to mógłbyś napisać jakiej firmy jest instalka i podać namiary na gazownika - mocno zastanawiam się nad wstawieniem gazu do mondka, zbieram więc info o dobrych gazownikach w okolicach Wawy.

PS do klubowiczy, puściłem nowy wątek w tym temacie, jeśli znacie dobrych gazowników, piszcie namiary.

A ciebie co tak przycisnęło? Amigo, przeca ty byłeś ostatni w kolejce do gazu :satan:

ujemny
21-03-2005, 23:15
Witam!

Jestem od grudnia posiadaczem MK1 2.5V6 '95 a moja siostra MK1 1.6 '94.


Brawo! :brawo:
Gdybyscie tak Rodzinka na Zlot...

Borro
22-03-2005, 13:38
Witam!

Jestem od grudnia posiadaczem MK1 2.5V6 '95 a moja siostra MK1 1.6 '94.


Brawo! :brawo:
Gdybyscie tak Rodzinka na Zlot...

Ja mam MkI, tatko ma MkIII (po liftingu), wujaszek MkII, braciak MkIII
To się nazywa MondeoManiacks :) :banan: :bigok:

Truszek
22-03-2005, 13:42
Ja mam MkI, tatko ma MkIII (po liftingu), wujaszek MkII, braciak MkIII
To się nazywa MondeoManiacks :) :banan: :bigok:

Bierz ich do Darłówka :satan:

Borro
22-03-2005, 14:13
Ja mam MkI, tatko ma MkIII (po liftingu), wujaszek MkII, braciak MkIII
To się nazywa MondeoManiacks :) :banan: :bigok:

Bierz ich do Darłówka :satan:


Niestety tylko ja jestem w klubie (reszty rodzinki jakoś to nie ciągnie).
A w Darółwku mnie nie będzie :placz: Mam weselicho dobrego kumpla.
Mam nadzieje, że na letnim zlocie to nadrobię. :metal