PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] automat



Marvolo_de
26-06-2007, 13:22
Witam .
Niestety kolejne klopoty i tym razem to juz powazne chyba.
W polsce jak zona byla pojechala do warsztatu i chlopaki postanowili wyminic olej w skrzyni biegow i jak wymieniali to nie wiadomo po jakiego grzyba ruszali dekiel i uszkodzili uszczelke i trza ja bylo wymienic -koszt 400 € jako ze dostep koszmarny no ale niewazne , nieopisali tez jaki olej tam wlali ,dzisiaj odebralem auto po wymianie usczelki no i koszmar - wprawdzie wczesnij juz mi ten automat jakos dziwnie chodzil ale dzisiaj zauwazylem takei jakby przegazowanie pomiedzy zmiana biegu tak jakby na sprzegle za dlugo przytrzymal :getsome: koszmar jednym slowem. Domyslam sie ze to juz poczatek konca skrzyni a tym samym samochodu ale sie jeszcze oszukuje ze to moze przez nieodpowiedni stan oleju w skrzyni a ja za cholere nie wiem jak to sprawdzic bo na tym bagnecie jest milion podzialek i nie mam pojecia co do czego sluzy. Ma ktos moze jakis opis w ktorym miejscu na bagnecie mam byc olej ? czy jak wymienie olej to moze cos to pomoze ? jakbym to w fordzie zrobil ? Czy to juz koniec automatu ? Poradzcie cisik. :bigok:

barylkaq
26-06-2007, 14:42
gon do nich z powrotem i niech naprawiaja co zepsuli ...

Jakub
26-06-2007, 14:47
To ma gonić specjalnie do Polski? Weź zmień skrzynię na manuala i skończą się twoje problemy automatem.

barylkaq
26-06-2007, 19:05
To ma gonić specjalnie do Polski? Weź zmień skrzynię na manuala i skończą się twoje problemy automatem.

ale on to chyba naprawiał w Niemczech i tam mieszka, tak wynika z jego profilu :)

el_conejo
26-06-2007, 23:41
Witam .
Niestety kolejne klopoty i tym razem to juz powazne chyba.
W polsce jak zona byla pojechala do warsztatu i chlopaki postanowili wyminic olej w skrzyni biegow i jak wymieniali :bigok:

No właśnie w Polsce, ale to nic w porównaniu z serwisami w Hiszpanii................ TRAGEDIA

_Danplus
27-06-2007, 01:00
Weź zmień skrzynię na manuala i skończą się twoje problemy automatem.
bez przesady - koszty też spore tylko nieznacznie mniejsze jak przy kompleksowej naprawie skrzyni (czytaj wymianie wszystkich bebechów). Nie wspominając, że wole rękę trzymać na kolanie pasażerki, niż na lewarku zmiany biegów :))

a co do problemu, podjedź do warsztatu zajmującego się automatami. Tutaj zbyt wielkiej pomocy nie uzyskasz - zerknij raczej na forum automat.pl . Niektóre naprawy można dokonać bez wyjmowania skrzyni.
Na podziałce masz 2 punkty (dziurki jak dobrze pamiętam). Przy zimnym silniku/skrzyni olej powinien sięgać do 1 punku - na rozgrzanym do 2 punktu.

I się tak nie steruj - automat to nie jajko - osobiście przytarłem swojego wjeżdżając pod górę. Kupa dymu, przez 5 min. wietrzyłem wnętrze auta - a automat jak jeździł tak jeździ do tej pory.
Z wymianą oleju możesz spróbować, ale już 2 znajomych tego próbowało i efektu to nie przynosiło. Auto lądowało zawsze w warsztacie - więc wybierz się tam czym prędzej (a najlepiej do kilku, bo każdy pewnie będzie miał inny pomysł na naprawę :glupi1: ).