PDA

Zobacz pełną wersję : Głośniki



motke
30-06-2005, 17:40
Jakie głosniki mam wybrac na przod owalne czy normalne ze zwrotnicami. Radia nie chce wymieniac. Mam standardowy model czyli RM 2007 i CD 2040 wszystko pod wzmacniaczem seryjnym. Jakie modele proponujecie głosniczków i jak one grają?

Lolo
30-06-2005, 18:03
Ja na przód proponował bym ci głośniki okrągłe o srednicy 6 cali. Po małej przeróbce z dystansem z płyty MDF idealnie komponują się w przód. Odradzam elipsy, z prozaicznego powodu. Membrana w głośnikach eliptycznych nie jest tak refleksyjna jak w okrągłych przez co powstaja zniekształcenia lub nawet furkotanie (typowa wada elips). Jest to ważne gdyż szukasz głośników na przód, czyli głośnika najbliżej ciebie. Najbliżej ucha.

Kolega kupił ostatnio fajne JBL na przód co prawda do Golfa ale efekt jest niesamowity. Jak coś to mogę go popytać o model i cenę.

Pozdrawiam

motke
30-06-2005, 19:18
nie beda one kiepsko graly z seryjnym wzmacniaczem?

MaciekG
30-06-2005, 21:06
nie beda one kiepsko graly z seryjnym wzmacniaczem?

JBLe? Kiepsko? No way! Co najwyżej seryjny wzmacniacz będzie na nich kiepsko grał :satan: Ale na poważnie: przypuszczam że może być tak sobie - nie słyszałem wiele dobrego o seryjnym sprzęcie w Mondim (a głośniki to już w ogóle :ass: ). Miałem CD 6000 i mimo że miał naklejkę pioneer to niestety nie miał startu do zwykłego pioneera ze wzmacniaczem na mosfetach. No i mp3 nie łykał więc finansowo zamieniłem go na przyzwoite głośniki i teraz gra aż miło. W jednym z wątków podawałem w miarę dokładne namiary na to co u mnie gra, chyba w wątku o głośnikach wysokotonowych.

Lolo
01-07-2005, 17:41
ja nie mówiłem że masz taaaaakie glosniki podpiac pod seryjny sprzet grajacy. Mowie tylko jakie rozwiazania techniczne mozesz zastosowac. Co do głosników i jednistki sterujacej to lepiej by bylo jak bys sie wypowiedzial jaka sume PLN chcesz na ten szczytny cel przeznaczy....

Pozdrawiam.

motke
02-07-2005, 02:29
radyjka nie zamierzam wymieniac. na glosniki ok 300 zl na przod.