PDA

Zobacz pełną wersję : Francowacie skrzypiacy fotel... ;)



Irek_N
01-07-2005, 21:44
Sa takie dni w tygodniu.... (ktos to nawet spiewal) ze _podtrzymywacz_ czterech liter w moim mondku poskrzypuje troche (ciezki jestem, ale bez przesady - poprzdni mondek nie protestowal) :satan:

Zauwazylem ze skrzypi jak pojawiaja sie sily boczne. Zazwyczaj wystarczy usiasc troche inaczej (powiercic sie czy ulozyc jakos...), ale juz sam fakt denerwuje - jedyne miejsce w jakim cos sie odzywa. :wall:
Dzwieki wydaja sie dochodzic z jego wnetrza - a przynajmniej ja nie moge sie tak wygiac zeby stwierdzic dokladnie przyczyne. Moze ktos juz to przerabial i podpowie troszeczke?
Kurde, czlowiek-guma by sie przydal :)

__
Pzd, Irek.N.

remik07
01-07-2005, 22:11
mam dokładnie to samo , i tylko fotel kierowcy , czasami jak kogoś podwożę to wstyd jak cholera - skrzypi jak stary tapczan

fuel111
01-07-2005, 22:51
Niestety czeka was rozbieranie fotela i wymiana sprężyn :satan:

Lowlander
01-07-2005, 23:09
Fuel, a to jest skomplikowane? tzn. rozbieranie fotela. U mnie jest Ok, ale w MDO matki fotel pasażera piszczy coraz bardziej. I gdzie dostac te sprężyny? ASO?

fuel111
01-07-2005, 23:47
Myślę, że na pierwszej lepszej giełdzie dostaniesz to prosta konstrukcja trzeba tylko trochę drutu i te sprężyny. :metal

Irek_N
01-07-2005, 23:49
Niestety czeka was rozbieranie fotela i wymiana sprężyn :satan:

Auc... to ja sie przekonam do skrecania w takt muzyki :) przynajmniej nie bedzie przeszkadzalo :)

A na powaznie - nie da sie psiknac...powiedzmy czyms smarnym?
__
Pzd, Irek.N.

fuel111
01-07-2005, 23:51
Nie bardzo może wystarczy tylko klamry z takich blaszek podoginać i będzie dobrze.

fuel111
02-07-2005, 13:17
Z tymi sprężynami to tak nie do końca - trza rozłożyć fotel i wszystkie połączenia z blachą na nowo robić tu fotka :)

http://www.autoo.pl/mkp/MKP20050702125831.JPG

to wszystko trzyma 8 szt. nitów zrywalnych i przy większej masie one dostają luzu i skrzypi. A te speżyny to merdnęło mi się z Passatem :pad:

STraits
02-07-2005, 14:38
Dokładnie. Czeka Was spawanie fotela.

Irek_N
02-07-2005, 16:29
Dokładnie. Czeka Was spawanie fotela.

Ze spawaniem nie ma zadnego problemu, nawet lubie spawac. Nie lubie tylko rozbierac oryginalnie zlozonych czesci - kurka :zly: Nie skrzypi az tak zebym koniecznie musial z tym robic, chcialem tylko miec totalnie cicho... (skrzypnie jeszcze podszybie bocznej przedniej - ale dopiero jak lokiec na nim poloze, poza tym cisza).

Poogladam fotel od dolu, jesli to na laczeniu metalowego siedziska, to moze wystarczy mala kropelka smarowidla na styku blach :satan:


__
Pzd, Irek.N.

STraits
02-07-2005, 19:19
Widziałem taki problem w Focusie. Gość ważył ze 120 kg. Rozbiórka tapicerki z górnej części fotela (oparcia). Odłaczenie poduszki w fotelu i migomat w robocie. Takie połączenie jest na prawde OK, i od roku gościowi nic nie skrzypi ;)