PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] wkładki do lamp + nowe żarówki



cosmic
11-07-2007, 00:39
Witam serdecznie po raz kolejny....

mam pytan ko... czyli jak w temacie :)
mianowicie, zakupiłem nowe wkładki bo moje do juz zielone, a nie żółte :(
no i czytam tak niektóre posty własnie o nich i w jednym wyczytałem ze jeszcze dla polepszenia efekto warto wymienic żarówki...

wiec stąd jeszecze moje pytanie, jakie DOBRE żarówki mam kupi, aby leflektory naprawde porządnie swieciły ??

jak robic to juz na jakis czas.. dlatego mysle ze warto tez zarówki wymienic... tylko nie wiem na jakie

prosze o porade... zwłaszcza tych którzy wymieniali no i kolegi który wymieniał zarówki i ma teraz jasnoś na drodze :metal

pozdro

zbigniew
11-07-2007, 00:50
jak miałem lampy z wkładkami to po ich wymianie włożyłem żaróweczki Philips NightGuide, było całkiem nieźle

remik07
11-07-2007, 00:51
jeśli będziesz wymieniał wkładki - warto jeszcze umyć szkła i sprawdzić stan odbłyśników. Wypalony odbłyśnik potrafi sprawić ,że sama wymiana wkładek będzie bezowocna.
Żarówki Philips Platinium + 30%

cosmic
12-07-2007, 18:01
no dobra... tylko najpierw trzeba sie dostac do tych wkładek..

moze ktos wie jak ??

czytalem artykuł i jakies inne posty i nie wiem jak mam dalej sie dostac do wkładek ??

wczoraj probowałem wyjac lampy, ale sie nie dało.. trzeba w koncy ten zderzak zdjąc czy nie ??

bo mi sie wydaje ze bez tego ani rusz :(
jest jakas srubka. ktora to trzyma od spodu i lipa... nie mogłem wyjac tego :(

please help me :(

sieju1
13-07-2007, 10:37
Ja nie zdejmowałem zderzaka. Trzeba odkręcić kierunkowskaz. Odpiąć zatrzaski na górze i po odchyleniu szkła można wyjąć wkładki. U góry są na zatrzaski a na dole tylko na bolce.
Można terz wyjąć reflektor bez zdejmowania zderzaka.

maniek_
13-07-2007, 11:07
Po wymianie wkładek wrzuciłem Philipsa BlueVision i różnica jest ogromna (kiedyś miałem świeczki teraz można to już nazwać lampą :hmm: )

remik07
13-07-2007, 14:07
no dobra... tylko najpierw trzeba sie dostac do tych wkładek..

moze ktos wie jak ??

czytalem artykuł i jakies inne posty i nie wiem jak mam dalej sie dostac do wkładek ??

wczoraj probowałem wyjac lampy, ale sie nie dało.. trzeba w koncy ten zderzak zdjąc czy nie ??

bo mi sie wydaje ze bez tego ani rusz :(
jest jakas srubka. ktora to trzyma od spodu i lipa... nie mogłem wyjac tego :(
please help me :(
są trzy metody
1. można zdjąć zderzak , wtedy o wiele łatwiej zdjąć lampy i wymienić wkładki
2. nie zdejmować zderzaka - w tym wypadku należy dostać się do śrub , które są "pod" kierunkowskazami -trudny dostęp ale da się zrobić (doświadczenia własne)
Pamiętaj ,że reflektory są ze sobą połączone poprzeczką i najlepiej wyjmować oba naraz , w razie potrzeby poprzeczkę można przeciąć i wyciągać pojedynczo
3.Nic nie zdejmować, odkręcić od strony komory silnika śrubki trzymające błotniki , rozsunąć na bok błotniki na tyle , aby możliwe było odchylenie szkła reflektora , odpiąć spinki szkła reflektora z góry i z bok, odchylić szkło od oprawki tak , aby dało się wyjąć wkładki - wstawić nowe , odwrócić kolejność czynności.
IMHO - ostatnia metoda jest najszybsza , jednak trochę ryzykowna ( można odkształcić uszczelkę lub ukruszyć szkło reflektora , poza tym nie daje możliwości umycia CAŁEJ lampy )
Osobiście robiłem to metodą nr 3, kiedy nie widać było znaczącej poprawy - wykorzystałem metodę nr 2. Gdzieś jeszcze miałem fotkę wypalonego odbłyśnika.. jak znajdę to wrzucę, pozdr

cosmic
14-07-2007, 10:52
dzieki chłopaki... bede cos walczyl z tym wlasnie dzisiaj :(

a co do zarówek to takie sie nadaja:
http://www.allegro.pl/item212787108_zarowki_h1_philips_bluevision_2x_w5w _gratis_.html

pytam bo sie nie znam i nie orientuje :(

czy te beda dobre ?? no i czy beda wogole pasowac ??

jak nie to prosze o namiar na te, ktore daja rade i pasuja do mojego mondka

pozdro

remik07
14-07-2007, 11:11
no i czy beda wogole pasowac ??

pozdro
a który rocznik jest Twoje Mk1?

cosmic
14-07-2007, 21:50
MKI 1993r...

udało mi sie wymienic wkładki :) bez zdejmowania zderzaka, błotnika itp :)

tylko wymienilem wkładki... niestety lamp od wewnatrz niewyczyscilem bo ich niezdejmowałem... ale wydaja sie czyste... a wkładki to bialutkie :D

teraz to auto zupełnie inaczej wyglada :)

ciekawe jak w nocy teraz swiateka SWIECA :)
trzeba bedzie sprawdzic...
ale te BlueVision bede chcial jednak kupic, jesli faktycznie daja ładne niałe swiatełko :)

pozdro i porsze dajcie znac ktore mam kupowac

remik07
14-07-2007, 23:01
MKI 1993r...


jeśli tak to H1

cosmic
15-07-2007, 00:43
czyli ten link co podalem to rozumiem ze moga byc ??

H1... a jaka moc ??

czy takie co pokazałem w linku wytarcza i beda dobrze swiecic ??