PDA

Zobacz pełną wersję : [Scorpio]Prąd :/



dudek_nieaktywny
12-07-2007, 23:47
Witam! Dziś nietypowe dla forum auto ford scorpio rocznik 1987 silnik 2.4 EFI (V6 16V) jechałem nim nagle zaczęło przygasać podświetlanie, światła, przestały działać migacze... silnik dalej pracował. zgasiłem auto i próbowałem odpalić, kontrolki się zapalają, światła ledwo ledwo co, rozrusznik nie kręci. Co się mogło stać, czy to mogły się jakieś kable od alternatora odczepić czy może przekaźnik jakiś padł? Pomóżcie, albo chociaż powiedzcie co sprawdzić i jak sprawdzić, bo auto jest mi bardzo potrzebne jutro...

Biegan
13-07-2007, 01:09
Sprawdzić przedewszystkim ładowanie, musi być powyżej 13,6 V najlepiej zeby było trochę powyżej 14V, wystarczy miernik (kupiony w carefurze)zeby sprawdzić, jak nie ma ładowania najpierw siadają odbiorniki takie jak oświetlenie, prawdopodobnie jakbyś jechał dalej na świece też prądu by nie starczyło, zaczął by przerywać i auto by zgasło.
Jeżeli nie ładuje to najprawdopodobniej przyczyna leży w alternatorze. Może to być regulator napięcia, ew któraś z diód ma przebicie (często nie ma przy tym ostrzeżenia kontrolką - ten akumulatorek czerwony)
Szczerze jeżeli nie ma ładowania to podładuj akumulator na prostowniku i podjedz do autoelektryka, on już bedzie wiedział co padło.