PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] [Mk III] Automatyczna skrzynia biegów



Jakub
30-06-2007, 22:53
No cóż, uroki automatów. Nie jeździć autem, jak najszybciej udać się do magika od autoskrzyń. Jazda z jakąkolwiek usterką, zazwyczaj kończy się ... wstawieniem manuala.

_Danplus
30-06-2007, 23:16
Albo jechać do mecha od automatów - ale najczęściej nie są wstanie określić co to za usterka bez jej wykręcenia.
Albo jeździć dalej i mieć to w nosie i zbierać na kapitalny remont (wymianę wszelkich części w środku). Doszedłem do wniosku, że reperowanie skrzyni od razu jak tylko coś się dzieje mija się z celem - bo wymienia uszkodzony element a za jakiś czas znowu coś się rypnie i znowu do remontu. A największe koszty to niestety robocizna, bo trochę zabawy z tym jest.
Używki nie kupować, bo diabli wiedzą jak była eksploatowana i ile jeszcze pojeździ a jej cena to już 3/4 ceny pełnego remontu.

Netoper
30-06-2007, 23:21
A w razie co macie może pojęcie jak kosztacyjnie wyjdzie wstawienie manuala i czy to bardzo czasochłonne? To jest ostateczność bo wolimy automat ale jak koszt naprawy ma wyjść połowę wartości auta to trzeba będzie pomyśleć o manualu.
Netoper

Exodos
30-06-2007, 23:29
Wlej troche rzepaku do środka, pewno przejdzie :jezyk1: :jezyk1: :jezyk1: Sorki nie mogłem się powstrzymać, to było silniejsze ode mnie.

Netoper
30-06-2007, 23:37
Wlej troche rzepaku do środka, pewno przejdzie
Skubańcu czułem że się odgryziesz tylko nie wiedziałem jak :)) :))
Netoper

Exodos
30-06-2007, 23:40
:metal :metal :metal

vMZe
30-06-2007, 23:43
Netoper błędy trza odczytać - może coś powiedzą. Z Lyssym gadaj - ma mojego ELMa.

Netoper
30-06-2007, 23:45
błędy trza odczytać
To skrzynia generuje błędy? Nie wiedziałem.
W sierce mamy też automata i tam nic do odczytania nie ma.
Netoper

vMZe
30-06-2007, 23:55
z tego co wyczytałem w mądrej instrukcji - każą sprawdzić błędy bo cośtam.

Netoper
01-07-2007, 00:12
z tego co wyczytałem w mądrej instrukcji
Dobrze wiedzieć bo może da radę zdiagnozować bez wywalania skrzyni.
Spróbujemy jutro uśmiechnąć się do Marcina
Netoper

Jakub
01-07-2007, 01:06
Ale w sierrce masz zwykłego, kochanego automata bez elektroniki, a w mondele, już wersję "poprawioną" :satan:

_Danplus
01-07-2007, 06:12
A w razie co macie może pojęcie jak kosztacyjnie wyjdzie wstawienie manuala i czy to bardzo czasochłonne?

Jest tego trochę - ktoś wyliczał, że pochłonęło mu to coś 2k. A wiąże się te z wymianą skrzyni, plastików w kabinie, dodanie dodatkowego pedału i kilku innych elementów. Więc sam widzisz, że gra nie warta świeczki, no chyba, że aż tak mocno cię przypili i nie będzie możliwości naprawy automatu.

Netoper
01-07-2007, 13:20
Żyje!!! żyje!!! skrzynia
Rano jak odpaliliśmy dalej było źle, po krótkiej jeździe zaparkowaliśmy auto i mniej więcej po 2 godzinach po ponownym odpaleniu zaczęło coś wydawać dźwięk typu "bip" z częstotliwością 2x na sekundę. Dźwięk dochodził gdzieś z okolic nóg pasażera ewentualnie jakby zza konsoli z poduszką. Zaczęła migać też ta kontrolka co się zaświeca gdzy wciśnie się ten przełącznik co jest na dźwigni zmiany biegów.
(Jeszcze nie wiemy co ten przełącznik ma robić jakby ktoś wiedział prosimy o łopatologiczne wytłumaczenie.)
No i stał się cud skrzynia pracuje tak jak powinna. Ma ktoś może jakąś teorię co się wydarzyło? i przede wszystkim skąd ten dźwięk mógł się wydobywać.
Netoper

rufus_k
01-07-2007, 15:02
Prawdopodobnie błąd przyłożenia 2 biegu. Przypadkiem nie poszaleliście ostatnio mondkiem ?

Netoper
01-07-2007, 15:18
Prawdopodobnie błąd przyłożenia 2 biegu.
Mógłbyś oświecić o co chodzi, czy to usterka mechaniczna czy coś związanego ze sterowaniem elektrycznym?

Przypadkiem nie poszaleliście ostatnio mondkiem ?
Zrobiliśmy 150km trasy Dotti jechała tak do 140 ale bez gwałtownych wciskań gazu w podłogę. Cyrk się zaczął w Wa-wie 3 km przed domem.
Może wiesz co mogło piszczeć?
Netoper

rufus_k
01-07-2007, 18:27
W naszych skrzyniach potrafią wyskoczyć błędy przyłożeń biegów, objawia się to szarpnięciem przy zmianie biegów, u mnie pojawiło się to po jeździe typu pedał gazu w podłogę. Usterka jest związana ze sterowaniem elektrycznym. U mnie pomógł reset komputera, jednak na krótko, po każdej kolejnej jeździe szarpanie ponownie się pojawiało. Mechanik powiedział, że to wina oleju. Zmieniłem więc go... teraz mam problemy z ruszaniem na zimnej skrzyni, biegi wypadają i ślizgają się. Na ciepłym silniku objawy znikają. Mondek czeka właśnie na przeszczep na manuala. Prawdopodobnie może też to byś koniec sprzęgła hydrokinetycznego. Niestety bez rozebrania skrzyni nikt wam dokładnie nie powie co mogło się stać. Jeżeli chcecie zmieniać olej tak jak ja to zrobiłem, róbcie to w warsztacie specjalizującym sie w automatach, w którym sprawdzą wam od razu wszystkie podzespoły i w razie jakiejś usterki od razu niech wam to robią.

Netoper
01-07-2007, 20:33
Mondek czeka właśnie na przeszczep na manuala
Jak już zrobisz podmianę daj znać co jest potrzebne do wymiany(najlepiej jakbyś w punktach wypisał), ile czasu to zajęło i orientacyjne koszta.
Netoper