PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Kontrolka ABS



Virus500
14-07-2007, 13:07
Jestem szczęśliwym użytkownikiem Mondka od dwóch tygodni chociaż już zdążyłem dokonać kilku napraw dzięki waszemu forum. Zaślepiłem zawór EGR ponieważ ciągle był otwarty , podłączyłem przewody podciśnienia do sterownika zaworu bo wisiały sobie bezwładnie , dzisiaj wymieniłem trójnik pod cewką ponieważ miał dziurkę i syczało pod maską, Teraz mam pytanie o kontrolkę ABS-u. W poprzednim aucie jakie miałem po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalała się na kilka sekund i gasła natomiast w moim Mondku czasami się zapali a czasami nie. Jednak w momencie samego uruchamiania silnika zawsze się zapali na kilka sekund. Mam pytanie jak tak naprawdę powinna się zachowywać sygnalizacja lampki ABS. Jak na razie stwierdzam że cały układ hamulcowy działa bez zastrzeżeń podczas jazdy. W momencie gwałtownego hamowania ABS działa i spełnia swoją funkcję. Wię może tak naprawdę czepiam się niepotrzebnie ?! Proszę o info jak to jest u was.

mad
14-07-2007, 13:12
Przekręcam zapala się kontrolka i gaśnie. Podczas jazdy nigdy się u mnie nie zapala.

Virus500
14-07-2007, 13:19
No właśnie jak przekręcisz to Ci się zapala a czy podczas uruchamiania silnika też ?

mad
14-07-2007, 14:14
Raczej nie (nie pamiętam). Gaśnie ze wszystkimi rezerwa itp.

pleban
14-07-2007, 15:43
Zapewne jakiś czujnik przestaje łączyć i dlatego się zapala w czasie jazdy.Musisz powypinać wtyczki od czujek i poczyścić.
Pozdrawiam i witamy :banan:

Virus500
14-07-2007, 20:43
Ale ja wcale nie pisałem że zapala się podczas jazdy ! Zapala się za każdym razem jak uruchamiam silnik ! Nie zawsze się zapala razem z innymi kontrolkami jak przekrecę kluczyk w pozycję II. Podczas jazdy nigdy się nie zapala.