PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Immo - czy to wystarczy?



Ewing
14-07-2007, 23:05
Witam

W moim mondeo nie mam niestety alarmu ale jak wiadomo powszechnie oprócz małego hałasu, na który prawie nikt w dzisiejszych czasach nie zwraca uwagi, na niewiele by się on zdał. Mam więc następujące pytanie, na ile skuteczny jest fabryczny immobilaiser w mondeo z silnikiem TD? Pomijam fakt, że na nic się on zda przy próbach kradzieży radia itp. Chodzi mi o to czy łatwo jest go obejść i odjechać autem. W jaki inny skuteczny sposób mogę zabezpieczyć się przed kradzieżą (za wyjątkiem AC :) , :getsome: :guns: , i tym podobnych)

Netoper
14-07-2007, 23:14
Chodzi mi o to czy łatwo jest go obejść i odjechać autem
Parch czyli wybijszybka nie da rady, ale jeśli trafi się fachowiec co ma pojęcie i specjalizuje się w Fordzie to dla takiego 0 problemu.
Netoper

mad
14-07-2007, 23:14
Alarm z czujnikami ruchu, uderzeniowym, syreną, otwieraniem bagarznika. Z montażem kosztuje ok 500,p- pln

Speedo
14-07-2007, 23:17
ale jeśli trafi się fachowiec co ma pojęcie i specjalizuje się w Fordzie to dla takiego 0 problemu.

pytanie czy bedzie sie fatygowal po 10-letnie mondeo, osobiscie watpie. Zabezpiecz sie przed takimi wlasnie co po radio przychodza

Netoper
14-07-2007, 23:21
Fajną rzeczą jest zainstalowanie samemu wyłącznika np. pompy paliwa(jak jest elektryczna) czy zapłonu.
Netoper

mirek_1973
14-07-2007, 23:52
a jak sprawdzić czy mi działa ten immobilajzer :)

Netoper
14-07-2007, 23:54
Jak mryga po wyjęciu kluczyka dioda przy zegarku to 99.9999% działa.
Netoper

mad
14-07-2007, 23:55
mirek_1973
Witam Szczecin :beer:

mirek_1973
14-07-2007, 23:59
aha to u mnie mruga to jest OK. Dzięki :pa:

mirek_1973
15-07-2007, 00:00
witam witam !!!!!!! :pub:

Blejdzik
15-07-2007, 11:40
pytanie czy bedzie sie fatygowal po 10-letnie mondeo, osobiscie watpie. Zabezpiecz sie przed takimi wlasnie co po radio przychodza
Weź pod uwagę, że stare samochody złodzieje kradną dla części-więc nie byłbym aż takim optymistą :)
Chodź faktem jest, że Fordy mniej kradną aniżeli np. Volkswageny :)

Speedo
15-07-2007, 21:56
Weź pod uwagę, że stare samochody złodzieje kradną dla części-więc nie byłbym aż takim optymistą

w takim fachu jest spore ryzyko i czesci musisz puscic taniej, ile zlodziej moze wyjac z takiego mondeo? 2tys? a wyrok taki sam jak za mercedesa ;)

jak bym mial pod domem pasata albo audi to chyba bym nie spal, albo w nim spal, mam mondeo - spie spokojnie :)

Ewing
17-07-2007, 00:00
A ma ktoś patent jak w TD zamontować samemu odcięcie zapłonu lub pompy? Może jakieś fotki (nie koniecznie z miejscem montowania przełącznika :) )

Ewing
17-07-2007, 00:05
Teść w Fiacie Tipo (benzyna) ma taki fajny patent, że aby zadziałał rozrusznik to trzeba najpierw przed przekręceniem zapłonu złapać jedną ręką za dźwignię przesuwu fotela kierowcy, a drugą dotknąć śrubki trzymającej obudowę kolumny kierowniczej i słychać takie pyknięcie. Wie może ktoś jak coś takiego wykombinować? :niewiem:

Speedo
17-07-2007, 10:39
A ma ktoś patent jak w TD zamontować samemu odcięcie zapłonu lub pompy?

w td to chyba tylko na zaworze iglicowym, wiecej opcji jakos nie widze sensownych...

BS
17-07-2007, 10:42
Wie może ktoś jak coś takiego wykombinować? :niewiem:


tak wiem.... zakup sobie coś takiego (http://allegro.pl/item212407056_sensorowa_blokada_zaplonu_multiblok_ amt_promocja_.html) ....

gepardcheester
17-03-2011, 22:58
a co jeśli dioda świeci się takim przyciemnionym światłem ciągłym, ale i także miga mocniejszym światłem... wygląda to tak:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7a212dae2efe1473.html

BS
17-03-2011, 23:03
To należy sczytać kod (sekwencja *** pauza **** oznacza błąd 34-powtarza to się wielokrotnie) i napisać do Lyssy'ego o interpretację kodu :). Ew jakaś padaka immo lub rozłącza sie kabel od zegarka ;)

gepardcheester
17-03-2011, 23:12
czyli mam liczyć ile i jak miga ta diodka jak dobrze zrozumiałem poprzednia wypowiedź? bez zapłonu czy z zapłonem? kurde... wszystko dobrze było, a mogło to mieć coś wspólnego z tym że nie palił mi ford i nie było słychać takiego bzyczenia pompy paliwowej?

Netoper
17-03-2011, 23:35
bez zapłonu czy z zapłonem?
Z zapłonem, inaczej nie wymryga Ci sekwencji błędu.


a mogło to mieć coś wspólnego z tym że nie palił mi ford i nie było słychać takiego bzyczenia pompy paliwowej?
No mogło, jak immo uszkodzone to nie odpalisz auta.

gepardcheester
18-03-2011, 00:03
to jutro pójdę do garażu i będę obserwować, bo to właśnie po tej naprawie tak się zrobiło, wydaje mi się że coś zrobili, że to może immoblajzer coś naplątał temu nie mogłem odpalić auta, bo raz odpalałem raz nie, aż w końcu amen, czyli mam przekręcić na zapłon i obserwować diodę ile razy mignie?

radekbox
18-03-2011, 20:44
Jak mryga po wyjęciu kluczyka dioda przy zegarku to 99.9999% działa.

no niestety, ale to nie jest prawda :)

Tomasz
19-03-2011, 10:50
Jak mryga po wyjęciu kluczyka
To może mieć fabryczny alarm i nie ma nic wspólnego z immo.

Dodano po 1 min.:


czy łatwo jest go obejść i odjechać autem
Akurat w naszych TD prościzna.

Netoper
19-03-2011, 11:26
no niestety, ale to nie jest prawda

może mieć fabryczny alarm i nie ma nic wspólnego z immo.
Panowie tamta odpowiedź była 4 lata temu i dotyczyła tego czy immo się załącza.

a jak sprawdzić czy mi działa ten immobilajzer

Jak mryga po wyjęciu kluczyka dioda przy zegarku to 99.9999% działa.

A na marginesie, przez 4 lata to kolega zapewne już doszedł czy mu dziala...

gepardcheester
19-03-2011, 11:31
a ktoś może po powiedzieć czemu mi dioda świeci takim przygaszonym światłem i w między czasie miga?

Netoper
19-03-2011, 11:37
Problem z immo, albo coś w eletryce się porąbało jakieś zwarcie/przebicie bo np jakiś kabelek stracił izolację i łapie masę czy prąd od jakiegoś innego. Albo niekontakt np na wtyczce zegarka i "bokiem" jest prąd ciągnięty.
Może problem też w samym zegarku gdzie dioda siedzi.

gepardcheester
19-03-2011, 13:26
sprawa wygląda następująco, zlokalizowałem co powoduje iż ta dioda świeci takim przygaszonym światłem, otóż powoduje to centralny zamek, mianowicie gdy jest wpięta niebieska wtyczka dioda zaczyna świecić się takim ciemnym światłem, jest to pierwsza wtyczka po lewej
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b314cc72a9979ee.html
wpięta jest także szara, zaś zielona jest wypięta, kiedy ją wepnę to zaczynają mi nieustannie migać przednie i tylne kierunki... teraz zupełnie to odłączyłem i wszystko działa, samochód pali, dioda miga jak powinna i gaśnie pod odpaleniu auta

Netoper
19-03-2011, 14:07
Czyli jakieś zwarcie w elektryce, tylko weź teraz wyszukaj gdzie, upierdliwa robota i dla cierpliwych.
Chyba że sterownik uszkodzony.

gepardcheester
19-03-2011, 15:31
czyli możliwe że gdzieś zwarcie powoduje ta wiązka od niebieskiej wtyczki, no i trzeba iść po kabelkach i szukać gdzie i co powoduje zwarcie... a co jeśli sterownik byłby uszkodzony... co w takim razie?

Netoper
19-03-2011, 15:49
a co jeśli sterownik byłby uszkodzony... co w takim razie?
Wymieniasz na inny.

gepardcheester
19-03-2011, 15:54
to i ja wiem :)) chodzi mi o to, czy wtedy muszę zmieniać kluczyk, zamki w drzwiach itp i czy muszę szukać tego samego modelu co mam, z tym wyposażeniem CL DL RF AS IS? czy może mieć mniej i wszystko będzie działać?

Netoper
19-03-2011, 16:55
Kluczyk wprogramowywujesz, tak jak w innym temacie ktoś Ci opisywał.
Kupić należy o takim samym "wyposażeniu" żeby wszystko pasowało i działało.

radekbox
19-03-2011, 20:38
Panowie tamta odpowiedź była 4 lata temu i dotyczyła tego czy immo się załącza.
no wlasnie, ja nie mam alarmu i usunalem immo z ECU, a i tak mruga

Netoper
19-03-2011, 21:13
Tylko tamta rozmowa dotyczyła nie wymontowanego immo, a Ty po 4 latach wyskakujesz ze stwierdzeniem:

no niestety, ale to nie jest prawda
a teraz dodajesz

usunalem immo z ECU, a i tak mruga
Więc jak to się ma do tematu z przed 4 lat w którym gość pyta jak sprawdzić czy immo działa.

A skoro Ci mryga to znaczy że sygnał idzie z modułu immo, bo dioda jest podpięta do tegoż modułu a nie np do kierunkowskazu :)
Widocznie nie do końca pozbyłeś się immo z ECU, tylko tak się zastanawiam jak żeś tego dokonał skoro jest on mocno zintegrowany z kompem, bo co innego jak moduł immo jest po za PCM-em.

radekbox
19-03-2011, 22:39
my chyba dzisiaj sie nie zrozumiemy :)

napisales, ze jesli mruga dioda to immo dziala.
ja napisalem, ze to nie prawda, bo mam usuniete, a i tak mi mruga, wiec mruganie nie swiadczy o tym, ze immo dziala poprawnie.
a druga sprawa to nie wiadomo, czy komus poprzednik nie zrobil psikusa i juz cos nie nakombinowal...
czyli wniosek:
mrugajaca dioda nie jest odpowiedzia na pytanie, czy immo dziala.


no niestety immo nie jest podpiete do kierunkowskazow :jezor: , przynajmniej u mnie.

co do usuniecia immo, ktore jest zintegrowane z EECV, moge tylko zdradzic, ze trzeba wylutowac z plytki jeden uklad scalony, ktory odpowiada za immo i zmostkowac dwa piny.

sam bylem zmuszony do wymiany kompa na 2.0 i po tym zabiegu wszystko hula na starych gratach bez problemu :hehe: