PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Brak świateł cofania



boro
15-07-2007, 02:03
Dzisiaj zauważyłem, że nie świecą światła cofania. Bezpiecznik to nie jest, bo według instrukcji obsługi jest wspólny od świateł cofania i kierunkowskazów, a te świecą. Czyżby włącznik świateł cofania? Jeśli tak, to gdzie go szukać w V6? Pozdro.

STraits
15-07-2007, 10:48
Tak. Włącznik mógł paść. Zdarzało się to stosunkowo żadko - ale widziałem takie przypadki. Znajduje się on na skrzyni biegów pod obudową filtra powietrza/serwerm hamulca.

boro
15-07-2007, 12:08
Czyli mam ściągnąć całą obudowę filtra powietrza i zobaczę to ustrojstwo?
A gdyby ewentualnie tylko zsunęła się jakaś wtyczka to też tam szukać czy gdzieś indziej?

zbigniew
15-07-2007, 12:36
z tego czujnika wtyczka nie powinna się zsunąć, ja za używany dałem 40 zł. i działa dobrze,
sprawdź jeszcze odchylając lewarek max. do tyłu na wstecznym, czy światła się zapalą, jak tak to na 100 % ten czujnik

boro
15-07-2007, 18:11
Sprawdziłem, nie zaświecą choćbym nie wiem jak lewarek odchylał do tyłu.
Czyli co, najpierw powinienem sprawdzić czujnik/włącznik wstecznego? No i w ogóle jak to sprawdzić czy włącznik jest sprawny czy nie?

Jeszcze jedno. Według instrukcji bezpiecznik od świateł cofania jest również od kierunkowskazów i jeszcze czegoś, a według książki Etzolda ten sam bezpiecznik jest tylko od świateł cofania i el. regulacji amortyzatorów, nie ma nic o kierunkowskazach. Która wersja jest prawdziwa? Do skrzynki z bezpiecznikami nie zaglądałem bo kierunkowskazy mam, ale może w takim razie warto?

zbigniew
15-07-2007, 20:55
ja znowu w książce od mkII mam że bezpiecznik nr 24, 15A (jasnoniebieski) jest tylko od świateł cofania

pleban
15-07-2007, 22:52
Sprawdź najpierw bezpieczniki i żaróweczki .Troszkę łatwiej niż czujnik.
Zresztą do czujnika zawsze się zdążysz dobrać

boro
15-07-2007, 23:51
ja znowu w książce od mkII mam że bezpiecznik nr 24, 15A (jasnoniebieski) jest tylko od świateł cofania

Jesteś pewien, że to bezpiecznik nr 24 a nie 23 (obydwa są jasnoniebieskie i obydwa 15A)?

W książce Etzolda jest, że od świateł cofania i "elektrycznej regulacji działania amortyzatorów" jest bezpiecznik nr 23, a znowu w fabrycznej instrukcji z 98 roku jest napisane, że bezpiecznik nr 23, 15A (jasnoniebieski) jest od świateł cofania, kierunkowskazów, ogrzewania dysz spryskiwaczy, klimatyzacji, nagrzewnicy paliwa (Diesel) i blokady skrzyni biegów (ASB). Za to w obu wersjach bezpiecznik nr 24 jest od świateł stopu.