PDA

Zobacz pełną wersję : Na co zwrócić uwage przy zakupie Mondeo....



bArTeK___
02-07-2005, 20:18
Witam.

Jestem dopiero co zarejestrowanym uzytkownikiem.
Mam zamiar wybrac sie do naszych zachodnich sasiadow po Fordzika Mondeo.....wchodza w gre roczniki 93-95 bo na inne niestety mnie nie stac :(. Mam pytanie z tym zwiazane, a mianowicie na co nalezy zwrocic uwage przed zakupem owego autka??? Z gory wielkie dzieki za info... :)

Pozdrawiam bArTeK___

rydzadam
02-07-2005, 20:22
Zobacz w artukułach archiwalnych na naszej stronie - w jednym z nich jest cała lista rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę. Poza tym kliknij "szukaj" w forum - też jest o tym wiele rozpisanych tematów.

rember
02-07-2005, 20:47
jak masz juz kupic mondeo to ja polecam ci kombi 2.5 v6 sa one bardzo dobrze wyposarzone i spokojnie zamontujesz sobie do nich gazik bo niema tego dziadowskiego plastikowego kolektora spalanie jest praktycznie takie same jak w mniejszych pojemnosciach a komfort jazdy duzo lepszy w koncu 170 ps nie odczujesz spadku mocy na gazie znajomy ma takiego i bardzo sobie chwali pali tylko 14 l LPG

rydzadam
02-07-2005, 20:59
Zgadzam się. Kombi V6 + gaz sekwencja :metal . Z rozsądnym przebiegiem - 160 - 180 kkm. Cena tylko troszkę wyższa, seryjnie dobre wyposażenie, nie trzeba Ghia. Koszt tankowania (liczyłem) to ok. 800 zł więcej na rok przy 20 kkm przejechanych rocznie. Tylko obsługa serwisowa trochę cenniejsza. Ostatnio są promocje w ubezpieczeniu OC dużych pojemności - praktycznie ten sam koszt co 1,6 - kolejny plus.

waldemarz
02-07-2005, 21:13
Zgadzam się. Kombi V6 + gaz sekwencja :metal . Z rozsądnym przebiegiem - 160 - 180 kkm. Cena tylko troszkę wyższa, seryjnie dobre wyposażenie, nie trzeba Ghia. Koszt tankowania (liczyłem) to ok. 800 zł więcej na rok przy 20 kkm przejechanych rocznie. Tylko obsługa serwisowa trochę cenniejsza. Ostatnio są promocje w ubezpieczeniu OC dużych pojemności - praktycznie ten sam koszt co 1,6 - kolejny plus.Moze i sa jakies promocje, tylko zalezy ile lat ma ten wlasciciel i od kiedy ma prawko, niezapomnij o tym, bo jesli to jego 1 auto a jest w wieku do 25 lat to OC razy 200% trzeba liczyc. Poza tym sprowadzenie auta z silnikiem wiekszym niz 2000cm3 to tez wieksze koszty oplat przy sprowadzeniu auta. Wiec najpierw zalezne ile ma na to kase a dopiero mozna mu doradzac.

rydzadam
02-07-2005, 21:20
[quote=rydzadam]Moze i sa jakies promocje, tylko zalezy ile lat ma ten wlasciciel i od kiedy ma prawko, niezapomnij o tym, bo jesli to jego 1 auto a jest w wieku do 25 lat to OC razy 200% trzeba liczyc. Poza tym sprowadzenie auta z silnikiem wiekszym niz 2000cm3 to tez wieksze koszty oplat przy sprowadzeniu auta. Wiec najpierw zalezne ile ma na to kase a dopiero mozna mu doradzac.

W takim razie muszę dodać: promocja obejmuje autko co najmniej rok jeżdżące w Polsce, właściciel powyżej 25 lat na pewno. Ale jak mi agent policzył, to wyszło praktycznie tyle, co za moje 1,6 we "Florianie", do tego przy V6 dodają "gratis" ubezpieczenie standardowe mieszkania. Tylko nie pamiętam, jaka to firma ubezpieczeniowa. Pytałem u gości, co porwnują ceny różnych firm i dają najlepszą ofertę pod dane auto i właściciela.
W każdym razie dla pasjonata samochodów V6 będzie najlepsze, dla spokojnego gościa - 1,8 TD, a takie "średnie" pod każdym względem - 1,8 lub 2,0 + gaz.

fuel111
02-07-2005, 21:26
Tu masz zawarte wszelkie informacje kupno forda (http://www.mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=44&mode=&order=0&thold=0) :metal

werc
02-07-2005, 22:12
............
W każdym razie dla pasjonata samochodów V6 będzie najlepsze, dla spokojnego gościa - 1,8 TD, a takie "średnie" pod każdym względem - 1,8 lub 2,0 + gaz.

Kure fuel wychodzi na to że ja jestem spokojny gość :metal
Ty też ???
Trzeba mnie zobaczyć w poniedziałek o 10 (najgorszy dzień i najgorsza pora w pracy) k..wa mać to chyba najdelikatniejsze słowo jakie można od mię usłyszeć (no chyba że jesteś klientem :)) )
Pracownicy sprawy z szefem załatwiają dopiero po 15 :satan:

Jak ja jestem spokojny - to Miś Uszatek jest prawą ręką Bin Ladena :terefere:

fuel111
03-07-2005, 00:17
Dobrze, że nie napisali że TD to pipy jeżdżą tylko bo bym się wkurzył :bigok:

werc
03-07-2005, 00:48
Eee...
to trochę jak całowanie lwa w :ass: -
przyjemność żadna, a ryzyko jak sk...syn
:getsome:

fuel111
03-07-2005, 01:30
:)) :brawo:

bArTeK___
03-07-2005, 11:36
Dzieki panowie za cenne informacje :)