PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] brak ładowania a obrotomierz, ogólnie zgon napinacza:/



gilotyna
16-07-2007, 23:45
Witojcie

Rozsypuje mi sie napinacz paska wieloklinowego, oczywiście kontrolka ładowania sie jarzy, czy normalnym jest też palenie sie kontrolek abs/tcs??
I dalej, obrotomierz nagle zaczął świrować, tzn po każdym odpaleniu zadziała dopiero po ok 1 sek., a po paru chwilach przestaje działąć, do tego silnik dziwnie obroty trzyma i mimo że wskazówka temp. była w pozycji ok to pod maską żar normalnie jak otworzyłem, nie mogłem chwycić prynta do podparcia maski......
Co jest grane?? Czy to tylko wina ślizgającego paska??

Netoper
16-07-2007, 23:54
Za mało prądu pcm wyłącza zbędne odbiorniki.
Netoper

gilotyna
16-07-2007, 23:55
Za mało prądu pcm wyłącza zbędne odbiorniki.
Netoper

Ło matko aleś mnie uradował, ale czy obrotomierz jest aż tak prądożerny?? Bo rozumiem abs/tcs... (choć zastanawiam sie czy nie jest on na pasku czy jakoś tak)

Netoper
16-07-2007, 23:58
Ło matko aleś mnie uradował
Hehe do usług.


ale czy obrotomierz jest aż tak prądożerny
Nie wiem czy prądożerny, widocznie pcm uznaje go za zbędny albo pcm-owi z powodu spadku napięcia elektrony się poprzestawiały. :))
Netoper

gilotyna
16-07-2007, 23:59
elektrony się poprzestawiały

Szare komórki znaczy sie :))

Netoper
17-07-2007, 00:00
Szare komórki znaczy sie
Noo, szajby po prostu dostaje z powodu niedotlenienia. :))
Podobnie jest w PC-tach.
Netoper

gilotyna
17-07-2007, 00:03
Mam jasność :) Dzięki :) Teraz tylko 60 km do pokonania i wymiana napinacza :))

PS 270 za napinacz.... zamiennik, bo oryg ponad 500 :(

Netoper
17-07-2007, 00:07
PS 270 za napinacz.... zamiennik, bo oryg ponad 500
W tej materii nie pomogę, może ktoś już montował to Ci odpisze.
Netoper

lyssy
17-07-2007, 09:50
Zanim zaczniesz pokonywać kilometry, naładuj porządnie akumulator - żebyś się gdzie po drodze nie zdziwił że prądu zabrakło... To nie diesel, bez fazy nie pojedzie :wall:

BS
17-07-2007, 10:12
To nie diesel, bez fazy nie pojedzie :wall:

diesel też ma ograniczony zasięg - elektrozawór niestety jest ... bez reszty pojedzie :satan:

gilotyna
17-07-2007, 11:58
Zanim zaczniesz pokonywać kilometry, naładuj porządnie akumulator - żebyś się gdzie po drodze nie zdziwił że prądu zabrakło... To nie diesel, bez fazy nie pojedzie



Tak zrobie, zresztą bracik bedzie w pogotowiu czekał, jak coś to mnie busem pociągnie :))

tryba
17-07-2007, 17:40
jak juz bedziesz ten napinacz wymienial to sprawdz szczotki na alternatorze, mialem podobne objawy i nie byl to napinacz. Nie wymieniaj calego napinacza tylko samo lozysko 7zl. Pozdro.

gilotyna
17-07-2007, 22:48
jak juz bedziesz ten napinacz wymienial to sprawdz szczotki na alternatorze, mialem podobne objawy i nie byl to napinacz. Nie wymieniaj calego napinacza tylko samo lozysko 7zl. Pozdro.

Napinacz na pewno bo rechocze, łożysko może by pomogło ale do tego oprócz rolki przycina sie sam napinacz... A wzięło sie to z tego że nie mam tych osłon pod nadkolem.... Pasek i rolki na wierzchu i całe błotko na to leciało...

gilotyna
19-07-2007, 14:06
NApinacz wymieniony, ale brak ładowania wynikał z upalonego kabla od alternatora... Łot czego sie on upalił?? Ogólnie tera wszystko działą :)

Jakub
19-07-2007, 14:38
od słabego przewodzenia - kabelek musiał być zaśniedziały i w wyniku przepływu prądu się grzał, aż się przegrzał :)

gilotyna
20-07-2007, 15:42
wyniku przepływu prądu się grzał, aż się przegrzał

Tak też se to tłumaczyłem :zaklopotanie:

Starość nie radość :))

Pozdro