PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Pomarańczowa kontrolka went. chłodzenia silnika



xile
17-07-2007, 23:39
Witam

Co może być przyczyną świecenia sie pomarańczowej kontrolki wentylatora chłodzenia silnika"
Silnik 2.0, auto z klimatyzacją, 1 wiatrak.
Gdy jadę bez właczonej klimatyzacji kontrolka świeci sie stale. Temperatura silnika w normie, strzałka na NO.

Gdy włączę klimatyzację (wiatrak startuje) po kilku minutach kontrolka gaśnie.

Co może być przyczyną świecenia się kontrolki w trakcie jazdy bez załączenia klimatyzacji? Temperatura silnika wygląda ze jest ok, strzałka w pewnym momencie doszła do połowy skali a potem zaczęła łagodnie opadać do poziomu NO więc chyba wiatrak się załączył.

Obszukałem forum, nie znalazłem odpowiedzi :(

dave_go
17-07-2007, 23:46
U mnie czasami ta kontrolka też się zaświeci sygnalizując niski poziom płynu chłodzącego.
Problem tej kontrolki polega na tym że czujnik traci swoje parametry i kontrolka zaczyna świecić nawet gdy poziom płynu jest na max.

Najczęściej pomaga dolanie płynu ciut ponad poziom max. No i pewnie wymiana czujnika w zbiorniczku wyrównawczym na nowy. Znany feler w mondkach.

A poza tym to po załączeniu wiatraków wskazówka nie powinna opadać a powinna stać na baczność. Chyba masz walnięty termostat.

xile
18-07-2007, 00:07
A poza tym to po załączeniu wiatraków wskazówka nie powinna opadać a powinna stać na baczność. Chyba masz walnięty termostat.
Nie no, jak sie trochę "zgrzał" i załączły sie wiatrak to chyba normlane ze temp delikatnie spadła, w koncu po to sie załacza :)


U mnie czasami ta kontrolka też się zaświeci sygnalizując niski poziom płynu chłodzącego.
Problem tej kontrolki polega na tym że czujnik traci swoje parametry i kontrolka zaczyna świecić nawet gdy poziom płynu jest na max.

Najczęściej pomaga dolanie płynu ciut ponad poziom max. No i pewnie wymiana czujnika w zbiorniczku wyrównawczym na nowy. Znany feler w mondkach.

Ale jak to się ma do wyłączenia się kontrolki w przypadku włączenia klimatyzacji? Klima załącza wiatrak (przypominam, mam tylko 1 - ten sam zarówno do klimy jak i do chłodnicy)
Jest jakiś czujnik na wiatraku? Może on wariuje?

Netoper
18-07-2007, 08:58
W instrukcji podają że zapala się jak masz za mało chłodziwa.
Widocznie masz taki poziom że po lekkim zagrzaniu silnika płyn zwiększa objętość i lampka gaśnie.

Netoper

zibi-top
18-07-2007, 11:54
Popieram kolegę ja też miałem ten problemik kontrolka zgasła gdy dolałem płynu do zbiornika wyrównawczego.Trzeba oto dbać skutki mogą być opłakane.

xile
18-07-2007, 13:29
Dziwne, chłodziwa w wyrównawczym jest na max.
Kontrolka gaśnie tylko przy włączonej klimie. Tak bez klimy nie chce zgasnąć.
Więc nie wiem jaki to ma związek z poziomem płynu w układzie chłodzenia. :niewiem:

No ale nic, doleje, a najlepiej to wymienię cały płyn w układzie bo do końca to nie wiem co tam lane było.
Jaki najlepiej wlać do forda? Bo do FSO125p to lałem borygo różowe :)

Exodos
18-07-2007, 15:45
Chwila, chwila, piszesz że masz jeden wiatrak tak ? A to przy klimie nie powinno być przypadkiem 2 wiatraki ? Jeden dla silnika, a drugi dla klimy.

Rhapsody
18-07-2007, 15:50
Chwila, chwila, piszesz że masz jeden wiatrak tak ? A to przy klimie nie powinno być przypadkiem 2 wiatraki ? Jeden dla silnika, a drugi dla klimy.

nie koniecznie, tez mam jeden i daje rade. poza tytm jak jest jeden to jest 2 stopniowy.

Kobi13
23-07-2007, 16:56
Musisz dolewac plynu do zbiorniczka. 50% plynu i 50% wody. Na zbiorniczu jest pokazane do jakiego miejsca nalezy nalac. :) ja dolewam i jest wszystko ok :)

Netoper
23-07-2007, 21:26
Jaki najlepiej wlać do forda?
Wszystkojedno jaki aby był zielony :))

50% plynu i 50% wody.
Koncentrat tak się miesza!!! płyny są gotowe :metal
Netoper

walus
21-12-2014, 15:59
Witam. U mnie w drugim fordzie mkll 1.8L GHIA świeci się kontrolka chłodnicy ,płyn jest na max, a wskaźnik temperatury jest cały czas na zero. Co jest walnięte?

Netoper
21-12-2014, 16:30
Co jest walnięte?
W pierwszym przypadku możliwe że czujnik poziomu klęknął, albo niekontakt na wtyczce.
A w przypadku temperatury też może czujnik albo niekontakt na wtyczce, czujnik na wskaźnik na deskę jest od dołu termostatu.