PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] kodowanie kluczyka



pikus76
18-07-2007, 20:19
Na wstępie dodam, że przeglądałem archiwum na forum i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. kupiłem niedawno Mondeo z 96, dostałem do niego jeden kluczyk z dwoma przyciskami na jednym są dwie strzałki na drugim jedna, a za nimi czerwona dioda. Przy klamkach mam czujniki na podczerwień. Samochodu nie mogłem zamknąć z pilota, sprzedający twierdził, że wyładowały się baterie. Wymieniłem baterie i nic. Na forum znalazłem opis jak zakodować kluczyk. Zrobiłem wszystko zgodnie z opisem i też nie działa. w czasie wciskania przycisku zamykania lub otwierania nie świeci również dioda w pilocie. Poza tym wydaje mi się, że gdy zamykam z kluczyka to drzwi nie ryglują się podwójnie, wcześniej miałem Mondeo z 94 i przy podwójnym ryglowaniu słychać było charakterystyczny dźwięk. Chcę jeszcze zapytać czy włączenie podgrzewania foteli jest gdzieś sygnalizowane iw jakiej pozycji powinien być przycisk od włączonego podgrzeania gdy jest ono wyłączone, tzn czy powinno być widać czerwony bok przycisku czy nie. Trochę dużo tego wyszło :)) Proszę o pomoc

Sławomir
18-07-2007, 20:39
Sprawdz co jest na centralce napisane.A przy grocie masz diodę?Jeśli nie to pilot radiowy.Jeśli tak sprawdż aparatem cyfrowym czy wysyła sygnały.

pikus76
20-07-2007, 00:35
1) gdzie jest ta centralka
2) przy grocie kluczyka mam diodę
3) jak sprawdzić aparatem cyfrowym czy kluczyk wysyła sygnały

Sławomir
20-07-2007, 00:41
1-za schowkiem
2-kluczyk na podczerwień
3-włączonym aparatem patrz na omawianą diodę i naciśnij przycisk na kluczyku,powinna migac na biało.

besthorn
20-07-2007, 13:30
podgrzewanie siedzeń jest wyłączone gdy przyciski są schowane a właczone gdy przyciski są wyciśniete widać wtedy czerwony kątur wokół przycisku

pikus76
22-07-2007, 23:24
Centralkę mam Siemensa a kluczyk działa

Sławomir
22-07-2007, 23:40
Centralkę mam Siemensa a kluczyk działa
Jakie są skróty ?
np;AS IS DL CL RC

pikus76
24-07-2007, 18:18
Na centralce mam napisane CONTR-ASY-R/CONTR-LK&ALARM, na dole są następujące skróty CL DL RC