PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jaki to błąd i co to za kontrolki



Jabol66
19-07-2007, 18:34
Witam mam pytanka
1.co to może być za błąd, szukałem na forum ale niestety nie znalazłem błąd nr C1155 prawdopodobnie od ABS'u.

2.świeci mi się kontrolka od antypoślizgu

3.kontrolka od poduszek miga 5 razy 3 sekundy przerwy i znowu 5 razy i przerwa i tak w kólko (psikałem te kostki pod fotelami i to samo)

4.wydaje mi się że to kontrrolka od płynu chłodzącego ale che się upewnić lewy górny róg na tym małym wskazniku so jest gołoledz, serwis itd.

Główni9e zależy mi na pyt 1,2,3

lyssy
19-07-2007, 19:00
1) C1155 - Left Front ABS wheel-speed sensor.
Rozwarcie obwodu lub zwarcie do masy któregoś z przewodów od lewego przedniego czujnika.

2) Powód j.w. :)

3) 5 mrugnięć - uszkodzenie w obwodzie poduszki kierowcy (taśma w kierownicy?)

4) Z lewej u góry to chyba kontrolka poziomu płynu chłodniczego - taki wiatraczek w obudowie? Dolać płynu do MAX.

Netoper
19-07-2007, 21:32
4) Z lewej u góry to chyba kontrolka poziomu płynu chłodniczego - taki wiatraczek w obudowie? Dolać płynu do MAX
A nawet do 1 cm więcej bo czujniki diablo czułe, u nas jak spadnie minimalnie poniżej max to świeciło na pagórkach.
Netoper

Jabol66
21-07-2007, 08:47
Płyn jest ale tak to chyba czujnik dif. a co do tcs to też lewy przód a to jest ten sam czujnik

Jabol66
21-07-2007, 12:20
a teraz powiedzcie mi tak bo czujnik mam rozwarty od ABS'u ale ten czujnik ktory idzie na zebatke przy przegubie jest od kontroli trakcji a ten drugi czujnik gdzie powinien isc bo nie wiem a jest uciety przewod spod maski idzie a z drugiej strony idzie tylko jeden przewoid na zebatke tez


a moze czujnik od absu i od tcs jest jeden i ten sam

lyssy
21-07-2007, 13:46
Zaraz, bo nie ogarniam chyba.
Jaka kontrolka Ci się świeci? Od TCSu? Takie kółko ze żwirkiem?
TCS korzysta z czujników ABSu - jeśli ten nie działa (bo ma trafiony czujnik), to i TCS też nie.

Jabol66
21-07-2007, 13:49
acha to domyślasz sie od czego ten przewod drugi moze wisiec

a świecic sie swieca obydwie

Netoper
21-07-2007, 14:09
Może czujnik od grubości okładzin.
Netopoer

lyssy
21-07-2007, 14:14
A może czujnik od ilości płynu chłodniczego? :jezyk1:

Fotkę by jakąś obejrzeć... Albo choć przybliżona lokalizacja...

Jabol66
21-07-2007, 15:47
więc tak jest to przewod odchodzący (kończący się) przy lewym kole (przód) koło kolumny mcperson'a przy początku sprężyny, wchodzi do wiązki tam gdzie czujnik od abs.
Wydaje mi się że nie jest to do okładzin bo do okładzin powinien iść jednożyłowy a tu jest dwu. i ma zaczepke w to miejsce gdzie jest też zaczepka od czujnika ABS

lyssy
21-07-2007, 17:45
Wyczuwanie zużycia klocków w MkII polega na rozwarciu obwodu (poprzez przetarcie pętelki w klocku), więc kabelek do czujnika jest dwużyłowy. To na 99% to :)

york84
11-03-2013, 00:03
Witam. Podłączyłem mojego mondziaka pod kompa i w kwestii ABS wyskoczył błąd C1155 left front wheel speed sensor input circuit failure. Kontrolka od abs-u czasem świeci od odpalenia, czasem włączy się w trakcie jazdy i potem gaśnie.Po usunięciu błędu auto odpalone na postoju i po pewnym czasie znów zapala się kontrolka błędu. Czy wpływ na to mogą mieć krzywe tarcze i bicie. Czy wystarczy sprawdzić wtyczkę absu w lewe koło?

Miksu
11-03-2013, 01:05
Czujnik od ABS i TCS to jeden i ten sam czujnik, jezeli masz uszkodzony jeden z czujnikow to nie dziala TCS i ABS . Informacja o usterce ukladu to blyski kontrolki SRS (AIRBAG) i swiecacy sie ABS + TCS. Wymien czujnik i problem zniknie. Mozna jeszcze oblukac zlaczke (piny w kostce) od danego czujnika ,ale w 90% przypadkow naprawa konczy sie na wymianie czujnika.

Pozdrawiam...

Netoper
11-03-2013, 07:58
Czy wystarczy sprawdzić wtyczkę absu w lewe koło?
Często wystarczy oczyścić styki w kostce, jednak równie dobrze może to być przetarty kabelek czy kończący się czujnik, albo zabrudzona zębatka na piaście.

ABS nie wymruguje kodów, tylko kontrolka od poduch.

Miksu
11-03-2013, 08:39
Przepraszam moj blad :-) chcilem napisc "blyskajacy SRS" a nie ABS.

Pozdrawiam...

Siczu
02-08-2015, 21:23
Witam w moim mondku mk2 (1996) Poducha mryga 4 razy, po kupieniu auta wymieniłem taśmę w kierownicy bo nawet klakson nie działał to przez jakiś czas był spokój z poduchą ale od nie dawna po przekręceniu kluczyka miga (czasami za którymś razem nie miga i w trakcie jazdy znowu zaczyna).

Co może być przyczyną ?? nieszczęsne wtyczki pod fotelami ??

Netoper
02-08-2015, 21:54
Co może być przyczyną ?? nieszczęsne wtyczki pod fotelami ??
A ile razy teraz miga?

Siczu
02-08-2015, 21:58
Co może być przyczyną ?? nieszczęsne wtyczki pod fotelami ??
A ile razy teraz miga?

4 razy

Netoper
02-08-2015, 22:09
4 błyski to napinacz pasów bezpieczeństwa. (tylko nie wiadomo czy lewy czy prawy)
Trza zacząć od zerknięcia czy któryś nie jest wystrzelony, jak napinacze nie wystrzelone to kostki do czyszczenia.
http://www.mondeoklubpolska.pl/content.php/112-Kody-migowe-ukladu-SRS

Siczu
02-08-2015, 22:21
Dzięki wielkie za podpowiedź :D