PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] liczniki



MICZ
20-07-2007, 11:36
Witam wszystkich

mam następujący problem z licznikiem:
prędkościomierz działa prawie ok - sprawdzane z drugim autem, jeżeli są odchyłki to małe, jednak wskazówka od prędkości strasznie się waha zanim dojdzie do około 60 km/h
obrotomierz też zdaje się dobrze wskazywać
licznik kilometrów dzienny też jest ok
ale niestety licznik przebiegu stoi. czasem są takie dni że jednak doliczy mi kilka km ale przeważnie się nie rusza.

po przewertowaniu forum i dokładnych oględzinach zużycia auta domyślam się że to jest wina cofnięcia licznika wiertarką o około 50kkm :guns: .

wolałbym to sam naprawić i proszę o wskazówki (porady a nie wskazówki do licznika :glupi: ).
przestudiowałem już artykuł o demontażu licznika. tak przy okazji chciałbym w liczniku wymienić lampki bo nie podświetlają licznika równo.
biorę się za to jutro, ale jest sobota i nie wiem czy zdążę kupić więc proszę też o info jakie żarówki muszę mieć i jak je z licznika wymieniać.

z góry dzięki :pub: i pozdrawiam

Tyberiusz
20-07-2007, 11:48
jak mocno sie waha to linka jest do wymiany, po zmianie beda bardzo male drgania wskazowki.

MICZ
20-07-2007, 11:52
hmmm... tylko co wtedy z licznikiem przebiegu?

kaliometys
20-07-2007, 14:26
Witam
Miałem podobnie ale w innym "aucie" Jak ci się zacina licznik to popukaj mocniej w deske. Jak wroci do normalności to prawdopodobnie będą to zimne luty. Jak będziesz wymieniał żarówki to popatrz od spodu na płytke prędkościomierza Połączenia lutów będą siwawe-jaśniejsze. Lutownica+cyna i do poprawy.
powodzenia

MICZ
20-07-2007, 14:36
kaliometys a miałeś tam licznik na linkę czy elektryczny?

a czy ktokolwiek rozbierał ten fordowski licznik na czynniki pierwsze?

marasol
20-07-2007, 15:09
żarówki to tylko w ASO,kosztują okolo 5zł/szt. Ja kiedys wyjmowałem zarówki z oprawek i zakładałem podobne kupione w sklepie elektrycznym za 20gr. ale na nierównościach czasami nie stykaja więc nie polecam.przed kupnem żarówek dostań się do licznika i moze sobie przełożysz z podświetlenia symboli funkcji których w aucie nie masz,ja tak zrobiłem bo zarówki miałem w kazdym mozliwym miejscu w liczniku ,a swieci się tylko kilka z nich.Co do drgań wskazówki to napewno linka, u mnie też lekko drży, jak bys nie wiedział jak się dobrać do licznika to mam kilka fotek zrobionych wiec moge przesłać.

basil
20-07-2007, 15:35
ja rozbierałem licznik elektroniczny od 95 roku oraz od 98 roku

MICZ
20-07-2007, 15:45
marasol zdjęcia bardzo chętnie :beer:

kaliometys
20-07-2007, 17:02
Słuchaj licznik miałem elektryczny. Na początku byłem pewny na 1000%(tysiąc) procent hihi że to linka a potem wyszło szydło z wora. Szukaj a znajdziesz. POWODZENIA