PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Pompka spryskiwacza szyb



Trebor70
20-07-2007, 20:19
Dzisiaj mój spryskiwacz szyby przedniej jak i tylnej przestał działac,dopiero po kilku nacisnięciach pokazała sie niewielka mgiełka przed przednią szybą :car: [oczywiscie jest płyn w zbiorniczku] i nie słychac pompki.Czy to wogóle pompka i gdzie ona sie znajduje ? :( Od czego zacząc ?

Jakub
20-07-2007, 20:39
Pompka znajduje się w zbiorniku spryskiwacza, jednak zanim zaczniesz się do niej dobierać sprawdź sam wyłącznik sprysku, często ulega awarii. Jeśli przy bardzo mocnym naciśnięciu działa - masz winowajcę. Jeśli nie to demontaż pompki.

Trebor70
20-07-2007, 20:55
... z tego wychodzi że pompka, bo musiałby paśc jednoczesnie włącznik sprysku szyby przedniej i tylnej.Chyba ze do wymiany cały przełącznik wycieraczek :niewiem:

TomekWino
20-07-2007, 21:03
sprwdz jeszce bezpiecznik

Jakub
20-07-2007, 21:05
Czyli wyjęcie pompki cię czeka. Sprawdź jeszcze bezpieczniki.

Trebor70
20-07-2007, 21:19
Skoro spryskiwacz na przód dał lekka mgiełke po kilku nacisnięciach to bezpiecznik chyba moge wykluczyc ale sprawdze.A jak dobrac sie do tej pompki ? :niewiem: Chyba trzeba wyciągnąc zbiorniczek płynu...

MICZ
20-07-2007, 22:47
podepnę się pod temat :bajer:
tylny spryskiwacz mi nie działa w ogóle, po naciśnięciu wajchy słychać pompowanie ale nic nie wycieka ze spryskiwacza 8O
lewy przedni działa bez zarzutu ale prawy gorzej. z jednej dziurki pryska aż miło a z drugiej wypływa kropelkami bez ciśnienia
co by tu zaradzić? :pad:

Netoper
20-07-2007, 22:51
ylny spryskiwacz mi nie działa w ogóle, po naciśnięciu wajchy słychać pompowanie ale nic nie wycieka ze spryskiwacza
Zapchany otwór albo gdzieś po drodze pęknięty wężyk.


lewy przedni działa bez zarzutu ale prawy gorzej. z jednej dziurki pryska aż miło a z drugiej wypływa kropelkami bez ciśnienia
Zapchany otwór, czyści się cienką igłą.
Netoper

BartekM
20-07-2007, 23:09
Zapchany otwór, czyści się cienką igłą
W ten sposób można napchać brudu głębiej. Ja namoczyłem w ciepłym roztworze kwasku cytrynowego na ~ 1h, potem przepchałem powietrzem z kompresora. Cały brud pięknie puścił. :palacz:

Netoper
20-07-2007, 23:38
W ten sposób można napchać brudu głębiej.
Nie ma strachu :)) Jak siedzi jakiś syf to po włożenieu igły rozdrabnia się i wypływa podczas psikania. Przeważnie dysze zapychają się na "miękko" szlam, osady kamienne.
Sposób Bartka tyż dobry tylko trzeba demontować a nie zawsze jest czas, jak np. w trasie się przypcha.
Jak ktoś dysponuje czasem to kwasek jest ok albo ocet.
Netoper

BartekM
20-07-2007, 23:45
Tylko czasami się nie da. Po zakupie mkI ojca (samochód świeżo sprowadzony), praktycznie nic nie leciało. Nie wiem, co lał poprzedni właściciel ale w dyszach osadził się kamień. Jedynie moczenie w kwasku pomogło. Twój sposób jest jak najbardziej ok, podałem tylko ostateczną możliwość :)

Netoper
20-07-2007, 23:52
Nie wiem, co lał poprzedni właściciel ale w dyszach osadził się kamień
My raz kupiliśmy jakiś płyn z promocji, popsikaliśmy trochę coby zobaczyć czy smug nie zostawia, było ok. Przez tydzień sprysk nie używany, po tygodniu psikamy i nic (z żadnego otworu), igła w dłoń i ......... igła a właściwie szczątki zaklinowane w otworze spryskiwacza.
Kąpiel w krecie dopiero pomogła.
Płyn kosztował 2.5 pln za 5l :satan:
Netoper

BartekM
20-07-2007, 23:54
Płyn kosztował 2.5 pln za 5l
Całkiem dobra "promocja" :))

Netoper
21-07-2007, 00:03
Flaszka kreta w żelu 8zł....
Netoper

Blejdzik
21-07-2007, 10:51
Zapchany otwór, czyści się cienką igłą
W ten sposób można napchać brudu głębiej. Ja namoczyłem w ciepłym roztworze kwasku cytrynowego na ~ 1h, potem przepchałem powietrzem z kompresora. Cały brud pięknie puścił. :palacz:
Można też spróbować przeczyścić Karcherem-skierować go bezpośrednio na dysze i popłukać-ja tak zrobiłem przy poprzednim samochodzie, gdzie po zimie praktycznie nic mi nie sikało z dysz spryskiwaczy.

Trebor70
21-07-2007, 14:09
Ale moja pompka spryskiwaczy nie daje wcale na przednia szyba ani na tył wogóle jej nie słychac :pop: