PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] dziwny dzwięk centralnego



mark.adams
20-07-2007, 20:40
Witam:
Taki problem:
Po zamknięciu drzwi kluczykiem (centralny-brak pilota) coś piszczy z pod maski. Jest to dzwięk jakby otrzegawczy bo pikniecia są krótkie ok 1s w ilości 3.
Dodam jeszcze ze pika dosyć żadko, częściej jest tak że nic nie słychać. Stonunek ok 1/25.
Mozę to coś z elektryką?

Sławomir
20-07-2007, 20:46
Piszaczy z pod osłony silnika wycieraczek i filtra pyłkowego.Tam jest brzęczyk.Masz ryglowanie?

mark.adams
20-07-2007, 21:35
ryglowanie? poprostu po przekceniu kluczyka zamykają blokują się 4drzwi. Ale dlaczego piszczy, i dlaczego tylko czasami? co to znaczy jak piszczy?
Pozdrawiam

mjedlinski
20-07-2007, 22:28
Juz wyjasniam.

Jak zamykasz drzwi przekrecajac kluczyk w prawo a pozniej w lewo to wlaczasz podwojne ryglowanie (nie mozna drzwi otworzyc od srodka), wtedy 3 razy uslyszysz "piszczka".

Jak zamykasz przekrecajac tylko w lewo to normalnie zamykasz (bez ryglowania) i dzwieku nie ma.

Najprawdopodobniej nie wiesz o tej funkcji i czasami przekrecisz kluczyk w "zla" strone przy zamykaniu. :banan:

mark.adams
20-07-2007, 23:08
o YES :metal to chyba to.
W takim razie jak powinienem zamykać?

Henryk
20-07-2007, 23:33
Juz wyjasniam.

Jak zamykasz drzwi przekrecajac kluczyk w prawo a pozniej w lewo to wlaczasz podwojne ryglowanie (nie mozna drzwi otworzyc od srodka), wtedy 3 razy uslyszysz "piszczka".

Jak zamykasz przekrecajac tylko w lewo to normalnie zamykasz (bez ryglowania) i dzwieku nie ma.

Najprawdopodobniej nie wiesz o tej funkcji i czasami przekrecisz kluczyk w "zla" strone przy zamykaniu. :banan:
4 razy ma zapiszczeć a nie 3. Potwierdza w ten sposób zaryglowanie wszystkich czterech drzwi, przynajmniej u mnie.

mjedlinski
21-07-2007, 13:54
a mi piszczy 3 razy i blokuje wszystkie 4 drzwi. :terefere:

Co do zamykania to zamykaj jak chcesz, jak zamkniesz z ryglowaniem to nawet po wybiciu szyby nikt nie otworzy drzwi bo klamki od srodka nie dzialaja.
Jak chcesz kogos zamknac w aucie to tez zarygluj. :)
Ja rygluje drzwi caly czas i juz mi w nawyk weszlo.

mark.adams
24-07-2007, 14:44
to sygnał oznacza ilość podójnie zaryglowanych drzwi? tzn ze jeśli piknie 2 razy to tylko 2 drzwi zaryglował?