PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak wykonać reset kompa?????



looca
21-07-2007, 10:22
Moze pytanie laickie ale jak wykonać reset kompa w mkII-czy sa jakies czynności które trzeba wykonać w jakiejs odpowiedniej kolejności?Pyatm bo nie mam zielonego pojecia jak sie to robi a wyczytałem w którymś poście ze cytat "resety tez robilem regularnie co inne paliwo wlalem tak dla sprawdzenia" więc tez chciałbym to wykonać u siebie ale nie wiem cholera jak|:) :glupi: Dzieki za odpowiedzi
Looca

mazurek01
21-07-2007, 10:38
Baterię czyli aku odłącza się na conajmniej pół godziny (z tego co ja wiem) a później odpalasz samochód i niech chodzi na jałowym ok. 10 min. bez żadnych przygazówek i tylko na Pb. I tyle :bigok:
Tylko pamiętaj, że kod do radia jeśli masz to zniknie ale i to nie jest problemem w dzisiejszych czasach :pc:

krzysiekcombi
21-07-2007, 12:08
Odłanczasz akumulator na minimum 30 minut, potem około 5 minut chodzi sobie na biegu jałowym ( żadnych przegazówek) potem około 3 minuty trzymasz obroty na 1300 a następnie jeździsz przez jakieś 10 minut z różnymi prędkościami.
Wszystkie czynności wykonujesz na benzynie
:)

looca
21-07-2007, 12:28
Tylko pamiętaj, że kod do radia jeśli masz to zniknie ale i to nie jest problemem w dzisiejszych czasach

No wlasnie jak pozniej dostac kod do radia?I jeszcze jedno rozumiem ze odlaczam akum. na pol godziny a nastepnie go podlaczam? :)

pleban
21-07-2007, 15:40
Szukajka się kłania.
A zresztą prosze
http://mondeoklubpolska.org/modules.php?name=News&file=article&sid=145

GrekuPL
21-07-2007, 15:52
masz go pod tapicerką przy kole zapasowym naklejony :D ja już z niego korzystałem :P

mad
21-07-2007, 18:00
masz go pod tapicerką przy kole zapasowym naklejony :D ja już z niego korzystałem :P

Co niby tam jest naklejone?

kamil-plm9
21-07-2007, 18:41
sorki ze nie na temat ale wiecie moze Panowie co trzeba zrobic zeby swiatla od podswietlanie nog swiecily kiedy chce a ni tylko przy otwartych drzwiach??

GrekuPL
21-07-2007, 22:37
Co niby tam jest naklejone? kod od radia :satan:

CzarekJ
23-07-2007, 00:57
jedni robią tak

Baterię czyli aku odłącza się na conajmniej pół godziny (z tego co ja wiem) a później odpalasz samochód i niech chodzi na jałowym ok. 10 min. bez żadnych przygazówek
Inni tak:

Odłanczasz akumulator na minimum 30 minut, potem około 5 minut chodzi sobie na biegu jałowym ( żadnych przegazówek) potem około 3 minuty trzymasz obroty na 1300 a następnie jeździsz przez jakieś 10 minut z różnymi prędkościami
jeszcze inni tak jak we wspomnianym linku,albo tak jak w ,,sewisówce"Etzolda. :)
Też podobne ,,receptury" stosowałem ale ostatnio musiałem zrobić ,,szybki estart" więc po prostu zdjąłem z minusa klemę na dosłownie 10 sek.,załozyłem i odpaliłem auto....nie czekałem na rozgrżanie bo już było więc normalnie pojechałem i.....jest OK.(no..może nie normalnie bo starałem się ,,kręcić" silnik do prawie maksa na poszczególnych biegach (tylko trzech cha cha)
Reset robiłem z powodu ,,buma"(Lpg - wyszedł :-) ) i nie moglem odpalić auta.Zresetowałem jak wyżej i jeżdżę juz jakieś dwa tygodnie bez ,,sensacji"
Zresztą niedawno rozmawiałem z mechanikiem i ten sie na te metody uśmiał...,,wystarczy góra 10sek."...tak mi powiedział :)

Henryk
23-07-2007, 09:34
Osobiscie sprawdzałem kiedyś u siebie po jakim czasie pozbawiona zasilania pamieć kompa traci swoją zawartość.Po około 10ciu minutach po ponownym podłączeniu zasilania kody błędów były nadal zapamietane ( kody miękkie oczywiście bo tylko te są przechowywane w pamieci).Dopiero po około pół godziny bez zasilania pamięć ( w moim aucie ) zostaje wyczyszczona.Nie wiem ale być może ten czas zależy od stanu kondensatorów elektrolitycznych w kompie?W każdym razie te 10 sekund wydaje mi się mało prawdopodobne.Są też samochody w których w ten sposób wogóle nie da się wyczyścić błędów zapisanych w pamieci ( np: astraII).Tam konieczny jest interface do skasowania błędów.