PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Elektryczne szyby - wartościowa (chyba) informacja



YatZeck_Wawa
22-07-2007, 20:42
Gdy przestanie Wam działać otwieranie/zamykanie przedniej szyby pasażera (2d) czy też przedniej lub którejś z 2 tylnich pasazerów (4d) zarówno przłącznikiem danej szyby jak i przełącznikiem na drzwiach kierowcy, nie zabierajcie się od razu za rozbieranie tapicerki drzwi, tylko wyjmijcie klamkę z przełącznikiem danej szyby i sprawdzźcie, czy się przypadkiem kostka nie wysunęla (źle wciśnięta kostka) ze złącza.
Instalacja szyb jest zaprojektowana tak, że musi być podłączony przełącznik danej szyby, aby sterować nim mógł swoim przełącznikiem kierowca. Zatem jak nie zamyka obwodu przełącznik danej szyby, tak samo kierowca nic nie zrobi. Rzadko to się zdarza, ale może:)

_Danplus
23-07-2007, 01:03
Gdy przestanie Wam działać otwieranie/zamykanie przedniej szyby pasażera (2d) czy też przedniej lub którejś z 2 tylnich pasazerów (4d) zarówno przłącznikiem danej szyby jak i przełącznikiem na drzwiach kierowcy, nie zabierajcie się od razu za rozbieranie tapicerki drzwi, tylko wyjmijcie klamkę z przełącznikiem danej szyby i sprawdzźcie, czy się przypadkiem kostka nie wysunęla (źle wciśnięta kostka) ze złącza.
Instalacja szyb jest zaprojektowana tak, że musi być podłączony przełącznik danej szyby, aby sterować nim mógł swoim przełącznikiem kierowca. Zatem jak nie zamyka obwodu przełącznik danej szyby, tak samo kierowca nic nie zrobi. Rzadko to się zdarza, ale może:)

I to się chyba tyczy w ogóle Fordów - teraz to sobie dopiero przypomniałem, jak majstrowałem przy przełącznikach szyb w Fiescie, miałem opisany efekt. Odłączenie kostki od strony pasażera odłączało również obwód dla sterowania od strony kierowcy.

masp58
23-07-2007, 09:53
Instalacja szyb jest zaprojektowana tak, że musi być podłączony przełącznik danej szyby, aby sterować nim mógł swoim przełącznikiem kierowca. Zatem jak nie zamyka obwodu przełącznik danej szyby, tak samo kierowca nic nie zrobi. Rzadko to się zdarza, ale może:)
U mnie wydarzyło się coś innego. Padło sterowanie szybami tylnych drzwi z poziomu pasażerów, natomiast nadal można je kontrolować z przełącznika kierowcy. Sądzę, że przełącznik odcinający możliwość sterowania pasażerom zablokował się w pozycji odcięcia, pomimo że sam suwak na przełączniku w drzwiach kierowcy działa.

jack77
23-07-2007, 10:50
U mnie padł przełącznik pasażera (blaszki wewnątrz przełącznika) i również ze strony kierowcy nie da się sterować szybą pasażera.

basil
23-07-2007, 11:14
A u mnie z pozycji kierowcy nie mogę sterować oknem paażera, natomiast pasażer może. :niewiem:
Dodam, że w momencie gdy od strony kierowcy nacikam przycisk szyby pasażera, w drzwiach pasażera gaśnie podświetlenie przyciku no i szybka ani drgnie.

DIGITAL
23-07-2007, 20:15
łu mnie na łodwrót :) łod kierowcy sie do a łod psagiera sie ni da :)

kolarz
08-01-2008, 22:48
witam i mam pytanie czy u kolegi problem jest rozwiązany bo jam mam to samo