PDA

Zobacz pełną wersję : Szarpie przy włączonej klimie



Gumek
03-07-2005, 22:13
Witam !!

Przy włączonej klimie szarpie - czy to normalne, jeżeli nie, to co można na to poradzić ??

Wkurza mie to :zly:

fuel111
04-07-2005, 00:02
Gumek to normalne podczas załączania sprężarki może wystąpić szarpnięcie. Zliwidować raczej tego nie zlikwidujesz ale jak namniej na klimie i nie szarpie :)) a tak na poważnie to norma ale im wyższe obroty tym mniej odczuwalne szarpnięcia.

v1tek77
04-07-2005, 08:51
Przy wlaczonej klimie mozna odczuc jej dzialanie poprzez lekkie szarpniecia ale nie jest to gwaltowne zjawisko :satan:

HEVA
04-07-2005, 11:21
No, ja też jak jadę wolno i włączę klimę, to jakby mi ktoś przyczepę podłączył :satan:

KoLin
04-07-2005, 11:26
ja mam to samo :wall: ]

ja mu gaz a on sie nie zbiera - bardzo mnie to wkurza
i te szarpnięcia jade sobie równo a on szarpie jak opetany 8O

HEVA
04-07-2005, 11:34
ja mam to samo :wall: ]

ja mu gaz a on sie nie zbiera - bardzo mnie to wkurza
i te szarpnięcia jade sobie równo a on szarpie jak opetany 8O

No mi nie szarpie jak jadę, tylko jak włączę czuję lkkie "podczepienie" się obcego do zderzaka :) Ale podczas jazdy spoko. Oczywiście jak się wczuję to wiem kiedy załącza się sprężarka, a kiedy nie, ale ogólnie nie przeszkadza mi to zupełnie. Ważne że mrozi... :)

Malutki
05-07-2005, 20:00
Mam podobnie ale tylko jak stoję i auto mam na klimie to czuje szarpnięcia, podczas jazdy poprostu czuje tego "obcego na zderzaku". Ale zauważyłem że jak lałem lepsze paliwko (Shell V-Power) to nie było to tak odczuwalne.

v1tek77
05-07-2005, 20:03
ja mam to samo :wall: ]

ja mu gaz a on sie nie zbiera - bardzo mnie to wkurza
i te szarpnięcia jade sobie równo a on szarpie jak opetany 8O
Nie no szarpanie jak opetany to raczej nie :satan:
Czuc strate tych 15 konikow ale nie jest zle :metal

MarcinP
09-07-2005, 22:14
Jak włącze klime to szarpie jak cholera, moge powiedziec że jest to naprawde uciążliwe.... ale swoja droga to ciekawe ze u jednych jest to nie odczuwalne a u innych bardzo...

fuel111
09-07-2005, 22:16
Może to kwestia odczuwania bo ciężko zdefiniować pojęcie szarpania :(

MarcinP
09-07-2005, 22:46
Z pewnością jest to kwestia subiektywnych odczuć, cóż mogę powiedzieć... No szarpie, samoistnie zmieniają się obroty... próbowałem sobie wmówić ze mi to nie przeszkadza, ale wiozłem wczoraj kolegę i pytał mnie co ten mondek tak szarpie!!!

waldemarz
10-07-2005, 00:27
Z pewnością jest to kwestia subiektywnych odczuć, cóż mogę powiedzieć... No szarpie, samoistnie zmieniają się obroty... próbowałem sobie wmówić ze mi to nie przeszkadza, ale wiozłem wczoraj kolegę i pytał mnie co ten mondek tak szarpie!!! a otworz klape od silnika i jak wlaczysz klime popatrz jak sie zachowuje sprezarka od klimy, czyli kolo ze sprzegielkiem.

madbit2
27-04-2006, 18:56
odświerzę temacik bo mam teraz to samo i mnie zaczyna męczyć.

Normalnie czuje jakbym ciągnął na holu kogoś na linie bangi. :wall: :wall: :wall:
Mondek skokami sie porusza a nie płynie :wall: :wall: :wall:
Prz wyższych obrotach jest to mniej odczuwalne ,ale dalej jest to samo. A w mieście gdzie najczęsciej tego używam to mnie szlag trafia.
Na wolnych obrotach to widac jak mi wskazówka faluje przy załączonym AC

fuel111
28-04-2006, 00:59
Madbit no musisz się z tym pogodzić niestety mamy tylko 90 kucyków

midas78
28-04-2006, 10:31
A może ktoś ma LPG i ustawioną za ubogą mieszankę.
U mnie, kiedy ustawiłem ze względów ekonomicznych ubogą mieszankę, szarpało jak cholera. Teraz podkręciłem trochę (jest bogata) i szarpanie trochę zelżało.
Przy jeździe na LPG problem polega na tym, że przy za ubogiej mieszance włączenie klimy jeszcze ją zubaża (otwiera się zawór obejściowy).

madbit2
28-04-2006, 12:24
Madbit no musisz się z tym pogodzić niestety mamy tylko 90 kucyków


no niby to nie jest dużo , ale jeszcze w tamtym roku nie miałem takich problemów. Przynajmniej mi sie tak wydaje