PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Czujnik parkowania



melon410
26-07-2007, 18:10
Witam kolegów zakupiłem czujnik parkowania firmy phantom jednak nie ma załączonej instrukcji montażu.Czy szanowni klubowicze użyczyliby jeżeli takową instrukcję montażu posiadają.Chodzi dokładnie o wyskość zamontowania czujników oraz poszczególne odległości między nimi.Dodam że czujniki są cztery i mają być zamontowane w tylnym zderzaku wersja mojego auta to kombi 2001 rok.Dzieki i pozdro dla wszystkich.

STraits
26-07-2007, 18:50
Jaka to wersja nadwozia ? Moge Ci podać dla mondeo sedan/hb 2005- i kombi ST220 2002- oraz SEDAN/HB ST220 2002-

Reszty nie jestem w stanie sprawdzić.

vectra
26-07-2007, 19:28
Odezwi sie na GG 3453868 to podpowiem nieco. Zajmuje sie montazem m. in. takich zabawek. Pozdro.

arekxxx
03-08-2007, 19:52
Jeżeli chodzi o wysokość (wersja kombi)to nie masz wielkiego wyboru.
Pod nakładką zderzaka jest stalowy wspormik, kóry ma takie przełoczenie na całej swej długości tylko w to miejsce wejdą ci sensory. Szerokość o ok 40cm między czujnikami.
Zderzak jest inaczej niż w mkII przykręcony tylko przy nadkolach i pod spodem auta do wnęki koła. Po odkręceniu kilku śrubek wysówasz go ku tyłowi. We wnęce koła masz plastikowe zaślepki przez które można przełożyć przewody. Centralka przy np. lewej lampie zasilanie ze wstecznego. Zabawa na 1,5h z piwem w dłoni. Kanał zbędny :)

STraits
03-08-2007, 21:48
Jeżeli chodzi o wysokość (wersja kombi)to nie masz wielkiego wyboru.
Pod nakładką zderzaka jest stalowy wspormik, kóry ma takie przełoczenie na całej swej długości tylko w to miejsce wejdą ci sensory. Szerokość o ok 40cm między czujnikami.
Zderzak jest inaczej niż w mkII przykręcony tylko przy nadkolach i pod spodem auta do wnęki koła. Po odkręceniu kilku śrubek wysówasz go ku tyłowi. We wnęce koła masz plastikowe zaślepki przez które można przełożyć przewody. Centralka przy np. lewej lampie zasilanie ze wstecznego. Zabawa na 1,5h z piwem w dłoni. Kanał zbędny :)


Oryginalnie jest 44 cm z tego co pamietam pomiedzy czujnikami środkowymi i 41 m od środkowych do skrajnych. Przy wierceniu dziur polecam mniejszym wiertłem i rozpiłowywać na wymiar pilnikiem.