PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Poświetlenie deski



masp58
27-07-2007, 08:45
Padło mi poświetlenie zegarów. Najpierw prawa strona, teraz reszta. Zanim się zabiorę za rozkręcanie ustrojstwa wolałbym kupić żarówki, bo z mojej wsi daleko do sklepiku. Czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć, co tam świeci pod zegarami?

GrekuPL
27-07-2007, 09:06
poszukaj w artykułach...było :) jak nie mkI to mkII ale są prawie takie same :) masz nawet jak się zabrać do tego...

Paolo
27-07-2007, 09:06
Świecą żarówki cena 1 sztuki w ASO 9,38 zeta :metal:. Ilość sztuk potrzebnych na podświetlenie 5 lub 6 :)

masp58
27-07-2007, 10:44
poszukaj w artykułach...było jak nie mkI to mkII ale są prawie takie same masz nawet jak się zabrać do tego...
Dzięki, znalazłem już wcześniej. Rzeczywiście, demontaż opisany tak, że nawet moje dwie lewe może sobie poradzą przy odpowiednim wspomaganiu :beer: , ale jeżeli chodzi o żarówki, podane są tylko te do podświetlenia check panelu. Czy przy zegarach są takie same?

BS
27-07-2007, 10:47
żaróki R5 ... do kupienia na allegro diody w oprawkach pasujące idealnie do gniaz ... no i połowę tańsze ... i dożywotnie :satan:

marasol
27-07-2007, 12:32
W olsztynie żarówki w ASO kosztują 4,85zł/sztuka nie 9,38. :niewiem:

marasol
27-07-2007, 12:35
Lepiej dostan sie do nich i jakiś własny patencik zrób koszt żaróweczki o podobnej wielkości to około 50gr więc oszczędność spora z tym ze troche zabawy jest,a zresztą tam w liczniku jest pełno żarówek które nie sa używane wiec moze sobie poprzekładasz.

Paolo
27-07-2007, 13:52
żaróki R5 ... do kupienia na allegro diody w oprawkach pasujące idealnie do gniaz ... no i połowę tańsze ... i dożywotnie :satan:

Właśnie po roku je wymieniłem bo padły :) a pozatym na diodach nie ma regulacji natężenia światła :palacz:

BS
27-07-2007, 13:54
żaróki R5 ... do kupienia na allegro diody w oprawkach pasujące idealnie do gniaz ... no i połowę tańsze ... i dożywotnie :satan:

Właśnie po roku je wymieniłem bo padły :) a pozatym na diodach nie ma regulacji natężenia światła :palacz:

ja i tam mam na full...

masp58
27-07-2007, 21:40
Świecą żarówki cena 1 sztuki w ASO 9,38 zeta :. Ilość sztuk potrzebnych na podświetlenie 5 lub 6
To niestety prawda. W sklepie motoryzacyjnym Ford w Gdyni żarówki po 9 z groszami. U mnie znalazło się w sumie 6 sztuk, z czego 4 padnięte, a dwa braki. Belg, który był poprzednim kierowcą mojego MDO najwyraźniej nie przepadał za naprawami. Ponieważ ABS zrobiłem po zakupie, więc on jeździł z niesprawnym. W związku z tym usunął żarówkę kontrolki. Włożyłem też brakującą żarówkę kontrolki o symbolu "wanienki" z jakąś laseczką (rurką?). To chyba kontrolka poziomu oleju, ale nie jestem pewien, bo instrukcję mam po belgijsku (flamandzku). Tak czy inaczej, wygrałem bój o właściwe podświetlenie deski. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. :beer: